• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Paludárium Vivarium projekt - Nigro dzsungele ;)

Csinálnál otthonra Viváriumot?


  • Total voters
    202
Visszanézve, közel két év telt el azóta, mióta nekiálltam ennek a projektnek. A nagy tanulság, hogy csak hagyni kell a növényeket és ők szép lassan belakják azokat a területeket, amik számukra ideálisak. Egy ilyen viszonylag egyenletes körülményeket biztosító vivárium is más szinte minden pontján. Lehet, hogy túl sok, vagy túl kevés a fény adott helyen, netán túl nedves, vagy túl száraz. Az idő fogja megmondani, hogy melyik növény hol érzi jól magát. Az akváriumhoz képest ez mindenképp nagy tanulság. A vivárium, főleg az automatizált öntözéssel elég kis törődést igényel, ez a nagyon hálás oldala, de a brekiket minden nap etetni kell, különben hamar lefogynak és akár el is pusztulhatnak egy hosszabb koplalástól. Aki csak gyönyörködni szeretne bennük, annak a Dendrobates leucomelas-t javaslom. Nálam is azok váltak be a legjobban.
13741437963_48fa788a70_c.jpg69 by néder, on Flickr

Biztos kíváncsiak vagytok, hogy most hogy néz ki a kis dzsungi. Az a helyzet, hogy jócskán eldzsungelesedett, de nekem tetszik :D

22637970037_31ee641361_c.jpg211 by néder, on Flickr

Azonban hetek óta mardos a gondolat, hogy megint valami új kellene. Úgy döntöttem megválok a dzsungitól és ismét feltöltök vízzel a helyén valamit ;)
(Ha valakit érdekel keressen priviben, még pár napig nem hirdetem meg)
 
Szééép! Tök jól egyben maradt a palu, bár meglepő módon a korábbi akváriumaid is szinte minimál gondozással mentek és mégis jól mutattak hosszabb távon.

Ezt tényleg így egyben vigye valaki. Egy akváriummal szemben ez könnyen szállítható és ugyanebben a formában újraindítható bárhol anélkül, hogy sérülne.

(y)
 
Nigro szerinted egy 4×24 wattos Quad is elég lenne egy ugyanilyen alapterületű (és amúgy) magasabb viváriumhoz?
 
Még lenne pár kérdésem... :)
Mennyire állítottad a vezérlés páratartalom határát? A ventillátort meddig járattad? Illetve valahogy azt is bele tudtad variálni a vezérlésbe?
Az utolsó előtti képen milyen mohán ül amúgy a béka?
 
Mi van akkor ha alul-felül szellőzős terráriumot csinálok, akkor is kell a non-stop ventillátorozás?
 
Mi van akkor ha alul-felül szellőzős terráriumot csinálok, akkor is kell a non-stop ventillátorozás?
akkor nemfeltétlen, max a köd szétoszlatásához.
Szerintem nézz ki a GreenAquaba ha van lehetőséged, Attila biztos a rendelkezésedre áll, ha ott van :)
 
Halihó. Beszereztem egy 20Wattos Hidegfehér Led reflektort 1600 Lumen fényárammal. Elég jó, mert extravékony és elvileg egy 180-200 Wattos izzóval megegyező fényt ad le.
Azt kérdezném elősorban Nigro-tól, hogy egy 55*63*40-es vivárium fölé elég lesz-e?
 
Szia @Nigro!
Trixie esőztető rendszer
Erről kérdeznélek.Hogyan működik ez a szerkezet?
A palu alatt , a szekrényben helyezkedik el a kompresszor és a tartály is,onnan nyomja fel a paluba a vizet?
Vagy valahol a paluvan egy szintben kell elehelyezni,
Lehet állítani az intenzitást?Hangja?
Nem sok infot(vidit) találtam a neten róla.
 
Back
Oldal tetejére