• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vivárium Viva projekt

Ebben a szekrényben konkrétan mi van beépítve?

Van egy nyomásfokozó pumpa , amely az esőztetést végzi(80psi). 4x végez esőztetést 7 másodpercre.Ennyi elegendő,mert iszonyúan sokat nyom egyszerre.
Talán 1-2mp emelni fogok,vagy sűrűbb esőztetést beiktatni ebben a nyári időszakban. Trixie időzítő "adagolja" az időt.
Az alsó polcon baloldalt egy 10 literes tartályból nyomja a vizet,ebben RO víz van+tápoldat(sima orchideás).Kb egy hónapig elég.
Jobb oldalt felül vannak az elektromos dolgok. Led vezérlő,TC420 RGB LED Time Dimmer Controller.Egy 120w-os tápról megy a ledszalag.
Van valamennyi idő,mikor az RGB ledek csak rózsaszínes,pirosas színben égnek,kb egy órát, állítólag serkenti a növekedést.
Vannak Cree ledek(18db),ehhez van 2db áramgenerátoros táp.Valamint heti programozású időkapcsoló elosztók.
Alatta egy másik tartály,ami a fölösleges vizet gyűjti.Hátul a viva meg van fúrva,hogy eltudjon folyni az összegyűlt víz.
Az általános talaj alatt van kb . 3-4 cm agyaggranulátum,ezen szúnyogháló,majd a fedőréteg. Így nem érintkezik a pangó víz a z általános talajjal.

A mohák a fákon kötözve vannak,de néhol csak úgy oda van téve.A háttéren fogpiszkálóval vannak a mohák odatűzve.
A mohába a páfrányokat csak úgy csipesszel bele tűzgéltem.
Valamilyen apró legyek is röpködnek,kb 2-3mm nagyságúak.
Megpróbálok muslincát tenyészteni,meglátjuk hogy megy,akkor megpróbálkozok valamilyen könnyebben tartható békával.

A DC-s annyiban bonyólítja a helyzetet hogy ha fordítva kötöd be fordítva forog.Az 5,5 V-nak elégnek kéne lenni egy 50% közeli forgáshoz.Szóval ha nem akar indulni akkor a csapágyazással lesz gond szerintem.
Az a helyzet,hogy a + és a - egy csokiba került(pattintós,gyorscsati), sikerült őket szépen kisütni.Párszor már megszívtam így,mert mindig elfelejtem,hogy
nem elég egy csoki,hanem külön - külön kell a pirosnak és a fekete huzalnak.De eddig nem ment tönkre semmi,ezért úgy ki ment a felemből mindig.
Most biztos megjegyzem.Egyébként utána próbáltam két csokival felcserélgetni,másik tápot,van egy DIY ventihűtőm,annak a tápját is,szóval szerintem KO.
Most ,mint ahogy írtan,nincs rájuk szükség.Nagyon kíváncsi vagyok,hogy ősszel,télen is elpárolog-e az üvegről a víz?Meglepően hamar leszárad,talán fél óra,pedig ma nincs is
40 fok.A nappaliban jelenleg 19-20 fok van.
 
Miért jó a kókuszt felragasztani a háttérre????
Nem mutat jobban mondjuk egy sziklafal előtte a fával?
Spontán plátói kérdés.
Milyen sziklafalra gondolsz?
Mindenkinek más az ízlése. Személy szerint én azt gondolom, hogy egy olyan vivarium, mely trópusi esőerdőt próbál leképezni sokkal jobban mutat egy sötét kókuszrostos, mohás háttér előtt.
Persze van akinek a műszikla hátterek bejönnek. Én azokat inkább sügéres akváriumba illetve nem esőerdei terráriumba javaslom.
 
Miért jó a kókuszt felragasztani a háttérre????
Nem mutat jobban mondjuk egy sziklafal előtte a fával?
Spontán plátói kérdés.

Már csak azért is jobb,mert a tőzegre (nálam nincs a háttéren kókusz) jobban rá tud kapaszkodni a moha.
Mindenképpen olyan vivát akartam,ahol a hátfalon is moha van.
Ahogy Meleagris írja,jobban mutat egy sötétebb háttér előtt pl a zöld moha. Nekem a kő hatás ebben a miliőben
nem is tetszik.
 
Milyen sziklafalra gondolsz?
Mindenkinek más az ízlése. Személy szerint én azt gondolom, hogy egy olyan vivarium, mely trópusi esőerdőt próbál leképezni sokkal jobban mutat egy sötét kókuszrostos, mohás háttér előtt.
Persze van akinek a műszikla hátterek bejönnek. Én azokat inkább sügéres akváriumba illetve nem esőerdei terráriumba javaslom.
Egyet értek veled hogy ízlések és pofonok különbözőek.
Abban is egyet értek hogy a trópusi esőerdőnél jobb ha több a növény mint a szikla.Viszont a kókuszrostos/tőzeges háttér eléggé természet ellenes (nekem) mivel a valóságban sincsenek ilyen falak.Persze ez az én véleményem és senkit se akarok ezzel megbántani de a kérdésem igazán arra irányult hogy van e gyakorlati jelentősége vagy csak esztétikai a lényege.

Ha már itt tartunk tud e valaki nekem új kaledonia növényvilágáról valami információt adni?Gugli nem volt a barátom... :(
 
Utoljára módosított:
Már csak azért is jobb,mert a tőzegre (nálam nincs a háttéren kókusz) jobban rá tud kapaszkodni a moha.
Mindenképpen olyan vivát akartam,ahol a hátfalon is moha van.
Ahogy Meleagris írja,jobban mutat egy sötétebb háttér előtt pl a zöld moha. Nekem a kő hatás ebben a miliőben
nem is tetszik.
Ezt a vivát nagyon eltaláltad.Most építem majd az elsőt ami ráadásul élőlényes lesz.Ezért érdeklődtem hogy van e gyakorlati lényege a kókusz/tőzeg felragasztásának vagy csak esztétikum...Nekem a kevert környezett tetszik ahol van tér de van sűrű növényzet is...Olyan mint egy erdő széle a hegyekben ;)
 
Egyet értek veled hogy ízlések és pofonok különbözőek.
Abban is egyet értek hogy a trópusi esőerdőnél jobb ha több a növény mint a szikla.Viszont a kókuszrostos/tőzeges háttér eléggé természet ellenes (nekem) mivel a valóságban sincsenek ilyen falak.Persze ez az én véleményem és senkit se akarok ezzel megbántani de a kérdésem igazán arra irányult hogy van e gyakorlati jelentősége vagy csak esztétikai a lényege.

Ha már itt tartunk tud e valaki nekem új kaledonia növényvilágáról valami információt adni?Gugli nem volt a barátom... :(
Nem is vettük volna úgy,hogy meg akarsz bántani valakit. Ahogy Marika írta,esztétikailag jobban kiemeli a zöld illetve színes növényeket a sötét háttér. Emellett a vastag kókuszrost vagy tőzeg jobban tartja a nedvességet, ami ideális egy esőerdei terráriumban.
 
Egyet értek veled hogy ízlések és pofonok különbözőek.
Abban is egyet értek hogy a trópusi esőerdőnél jobb ha több a növény mint a szikla.Viszont a kókuszrostos/tőzeges háttér eléggé természet ellenes (nekem) mivel a valóságban sincsenek ilyen falak.Persze ez az én véleményem és senkit se akarok ezzel megbántani de a kérdésem igazán arra irányult hogy van e gyakorlati jelentősége vagy csak esztétikai a lényege.

Ha már itt tartunk tud e valaki nekem új kaledonia növényvilágáról valami információt adni?Gugli nem volt a barátom... :(
Csak nem Új kaledóniai vitorlásgekkót tartasz majd?
 
Egyet értek veled hogy ízlések és pofonok különbözőek.
Abban is egyet értek hogy a trópusi esőerdőnél jobb ha több a növény mint a szikla.Viszont a kókuszrostos/tőzeges háttér eléggé természet ellenes (nekem) mivel a valóságban sincsenek ilyen falak.Persze ez az én véleményem és senkit se akarok ezzel megbántani de a kérdésem igazán arra irányult hogy van e gyakorlati jelentősége vagy csak esztétikai a lényege.

Ha már itt tartunk tud e valaki nekem új kaledonia növényvilágáról valami információt adni?Gugli nem volt a barátom... :(
Itt keresgéltél?
https://newcaledoniaplants.com/plant-catalog/humid-forest-plants/
Bocs az off-ért Marika.
 
Régen jelentkeztem.Akvárium jelenleg nincs,de zöld növények üvegben csak-csak vannak.Teljesen automata a vivarium,jelenleg erre van időm.Illetve kicsit kiégtem akvárium ügyileg,de nem véglegesen.
Eredetileg ledek voltak a viva felett.Lecseréltem T5 csövekre.Az ok egyszerű.A ledeknél valahol érintkezési hibák voltak,nem akartam vele bíbelődni.Egyik része világított csak.
Mióta a csövek vannak fenn,minden szebb is.(6x39W)A ledek,így hiányosan kevés volt.Ha lumenben ennyi ledet szeretnék,az kb 18000 kellene.
Van pár bromélia is,csak nem látszanak.A baloldal kicsit kaotikus,ott volt egy üres terület,ezért raktam oda egy páfrányt.Jobb középen hazai patakpartról való kis csemete páfrányt hoztam.
nagyon jól bírja a körülményeket.
Az esőztetést egy RO-hoz való nyomásfokozó pumpa végzi,nagyon bevált.Szeretnék egy UH-párásítót,az esőztetések között jó lenne,lehet ,hogy nem kellene ennyire sűrűn esőztetni.
8x esőztet egy nap 5 mp-et.(nagyon erős a pumpa,80psi) . Élőlény nincs.Egyrészt kevés az időm,másrészt csak én tudnám az állatokat etetni,mert a fiuk finnyásak.
77158
 
Sajnos állat nem lesz benne,mert ha hosszabb időre elutazom,nincs ki etesse őket.A fiúk finnyásak.:)
Kár! Ezek a brekik pedig ámulatosak, remek dzsungel lehetne nekik belőle.
Itt nincs önetető vagy egy bátrabb szomszéd?🆒
 
Kár! Ezek a brekik pedig ámulatosak, remek dzsungel lehetne nekik belőle.
Itt nincs önetető vagy egy bátrabb szomszéd?🆒
Önetető sajnos nincs,élő eleség kell a többség terrás állatnak.

Szeretnék,és eredetileg is van az új teróban vízesés.Kicsit tovább fejlesztve fogom megcsinálni.
Egyetlen baj ezzel a terkóval,hogy nincs túlfolyó rajta.A önműködő esőztető lesz benne,mindenképp kell bele egy túlfolyó valahogy.
Van valami ötletetek,hogy hogyan oldjam meg?Megfúrni az üveget állítólag veszélyes utólag , mert elrepedhet az üveg.
70cm magasságot kellene átemelni valahogy.Van erre valami megoldás?Tipp?
 
Tervezek ragadózó növényeket telepíteni a vívába. Tudja valaki,hogy működnek ezek?Valami olyat olvastam,hogy néhány a gyökerükön keresztül
is képes rovarokat vadászni hólyagcsapdákkal.Konkrétan az utricularia sandersonii-ról olvastam.Itt az ugróvillásokra gondolok.Igazából arra lennék kíváncsi,hogy egy sima vívában
,ahol mindenféle növény van,lehet-e itt tartani őket,vagy teljesen külön üveget kell berendezni nekik?
Itt a fórumon mintha valaki tartani ilyeneket egy kicsi kis terrában egy íróasztalon.
 
Önetető sajnos nincs,élő eleség kell a többség terrás állatnak.

Szeretnék,és eredetileg is van az új teróban vízesés.Kicsit tovább fejlesztve fogom megcsinálni.
Egyetlen baj ezzel a terkóval,hogy nincs túlfolyó rajta.A önműködő esőztető lesz benne,mindenképp kell bele egy túlfolyó valahogy.
Van valami ötletetek,hogy hogyan oldjam meg?Megfúrni az üveget állítólag veszélyes utólag , mert elrepedhet az üveg.
70cm magasságot kellene átemelni valahogy.Van erre valami megoldás?Tipp?
Próbálnék segíten műszakilag, de nem igazán értem a problémát. Ha csinálnál egy vázlatot róla, talán könnyebben megérteném.
 
Back
Oldal tetejére