• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vivárium Viva projekt

Ez az első ilyen komolyabb. A szervezők legalábbis Amano szinten művelik a hobbit.

Akartam regisztrálni,de telefonszámot is kérnek,de kötött a megjelölhető országok névsora.Kell az országhívószám is,de az opció behatárolt.
 
Másfél hónapos lett a viva.
Sajnos a Tillandsia ionantha kiusztult,valamiért nem bírta a körülményeket.
A bromélia virágzott.Egy rosszabb,telós kép róla.
20132972_1089942354470089_984052068_o.jpg


Több gombáról is tudok képet mutatni,ez most igaziak,nem mű gombák.

IMG_0489.jpg IMG_0506.jpg

Közben az esőztető dűzniket átcsoportosítottam, hosszútávon voltak szárazabb területek.Elől a frontüvegnél voltak 3x2 db.Most annyiban távozott, hogy
a dupla dűzniket szétszedtem,elől maradt 3 szimpla,a másik 3-at beljebb toltam középre.Remélhetőleg a holtterek is kapnak vizet.
Be van építve két venti,de nincsenek jelenleg üzemben,mert az víz így is elpárolog a fontüvegről.
Az egyik növénnyel bekerült egy mini pók,ami aztán több is lett,szanaszét szőnek mini hálókat.Engem nem zavar,amíg a pókok kicsik.
Remélhetőleg marad a kis méret,nem nőnek tarantula méretőre.
Jöjjön pár kép.

IMG_0493.jpg IMG_0494.jpg IMG_0495.jpg IMG_0498.jpg IMG_0503.jpg View attachment 37603
 
Könnyedén lehet HDR képet készíteni,mert semmi nem mozog,úszik.Hosszú expós képeket 100-as ISO-val,kis rekesszel.
 
A ventikről tudnál kepet felrakni? Hogy vannak bekotve stb, 220 voltrol megy? Hasonlok, ha nem gond.
Arctic F8-as ventik vannak berakva.12voltosak.Csak simán rá vannak rakva a tetőre.
https://www.arctic.ac/eu_en/arctic-f8-pwm.html

Úgy néz ki sikerült kinyírni őket,mert nem működnek.Ma buheráltam velük,próbáltam már minden variációt,biztosan tönkre mentek.
Most egyenlőre nincs szükség rájuk,de az őszi ,téli időszakban lehetséges,hogy be kell szereznem újra őket.
Van a szekrény belsejéről is kép ,mindjárt felrakom őket.

20132681_1090110514453273_1963833769_o.jpg

20050100_1090110517786606_2078406100_o.jpg
 
Jol ossze van rakva. Ugyesen megoldottad, a ventiket igy akarom en is megoldani. Szellozesnek akarom, hutesnek mar van mas otlet.
 
A pára ki tudja őket nyírni.
Ebben az állásban ugye szívja a levegőt?
Igen,szívják a levegőt.De hát nem is üzemeltek.Talán az első két hétben ha használtam őket.Egyszerre mind a kettő nem megy tönkre.
Szerintem a rossz bekötés miatt adták meg magukat.nem voltak bekötve.Most újra
be akartam őket üzemelni,és valamit rosszul kötöttem,mert volt egy kis szaguk is,ez eleve nem jelent jót.
 
Igen,szívják a levegőt.De hát nem is üzemeltek.Talán az első két hétben ha használtam őket.Egyszerre mind a kettő nem megy tönkre.
Szerintem a rossz bekötés miatt adták meg magukat.

Az is előfordulhat. Amúgy ha már úgy sem mennek, és meg lehet bontani, érdemes lenne megnézni a belülről. Hátha meg lesz mitől adta meg magát.
Rozsda, vízkő, olvadt vezeték...stb.
 
En a hatter kapcsan, maradnek a maceras, de bevalt modszernel...
Purhabbol kialakitani a hatteret, bele a növenykosarakat, ha szükseges, szellözes, miegymas, majd az egeszet bevonni fekete szilikonragasztoval, es közben jöhet ra a kokuzsrost es egyeb finomsagok. Ahogy @Nigro is emlitette, maceras, de szep lett a vegeredmeny. Masnal is lattam ilyet mar.
Miért jó a kókuszt felragasztani a háttérre????
Nem mutat jobban mondjuk egy sziklafal előtte a fával?
Spontán plátói kérdés.
 
Igen,szívják a levegőt.De hát nem is üzemeltek.Talán az első két hétben ha használtam őket.Egyszerre mind a kettő nem megy tönkre.
Szerintem a rossz bekötés miatt adták meg magukat.nem voltak bekötve.Most újra
be akartam őket üzemelni,és valamit rosszul kötöttem,mert volt egy kis szaguk is,ez eleve nem jelent jót.
Amíg a füstjük nem szált el addig használhatóak.Mint tudjuk az elektromos dolgok füsttel mennek :D
Komolyra fordítva a szót.
AC-s vagy DC-s a ventillátor?
Milyen feszültségű?
 
Back
Oldal tetejére