• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vivárium Viva projekt

Bekerült néhány Tillandsia,némi moha és Ludwigia,ami kinőtt az akváriumból.
Holnap,ha lesz időm,árugrok Mohácsra az Oázisba további növényeket felhajtani.
Az esőztető még nem működik,kézi permetezés van.Valamint a Gemencbe egy kis moháért,láttam nagyon szépeket.
Az üveg csiszatolás megvolt.Úgy néz ki a szellőző rendszer jól vizsgázik,szépen leszárad az üveg.

IMG_7066.jpg

Az akvárium visszatükröződik.
IMG_7065.jpg

IMG_7067.jpg
IMG_7068.jpg
IMG_7070.jpg
IMG_7071.jpg
 
Sokat járok fotózni a Gemencbe.Pár hónapja legnagyobb meglepetésemre egy gyöngyszemet találtam a
vasúti felüljáró pilonjain.Aranyos fodorka (Asplenium trichomanes) tömege díszlik rajta.
Ezt a növényt csak a várak köveinek repedéseiben,Balaton-felvidéken,Északi-középhegységben,Mecsekben és
effajta erdős területeken láttam eddig.Elvileg a párás ,árnyékos,félárnyékos helyeket kedveli .
Teszek egy próbát,az árnyékos helyekre tettem párat.Rendkívül tetszik a keskeny levélzete.
18763280_1055735061224152_622621083_n.jpg
 
A Ludwigia nem bírja a huzatot.Totál elhervad,mikor megy a ventillátor.Mikor ki van kapcsolva,akkor észhez tér.Bár lehet nem alakult át rendesen.A kinőtt darabját tettem pedig a vivába.
Csináltam SZÉLCSATORNA kísérletet.:joyful: Green Aqua füstölővel,hogy milyen az áramlás a vivában.Szépen húzza be a füstöt
Három videó,szélcsatornás és egy kis ízelítő,hogy most hogy néz ki.Természetesen nincs még kész,folyamatosan növényesítek.

 
A Ludwigia nem bírja a huzatot.Totál elhervad,mikor megy a ventillátor.Mikor ki van kapcsolva,akkor észhez tér.Bár lehet nem alakult át rendesen.A kinőtt darabját tettem pedig a vivába.
Csináltam SZÉLCSATORNA kísérletet.:joyful: Green Aqua füstölővel,hogy milyen az áramlás a vivában.Szépen húzza be a füstöt
Három videó,szélcsatornás és egy kis ízelítő,hogy most hogy néz ki.Természetesen nincs még kész,folyamatosan növényesítek.

Szia! :)
Nekem mindhárom videódra azt írja ki, hogy nem elérhető.
 
Nos, eddig is, csak ámuldoztam az akváriumod láttán, de úgy tűnik, hogy ez is fantasztikus lesz.:notworthy::notworthy::notworthy:
Az már most látszik, hogy nem csupán megtetszett, mire gyorsan összedobsz egyet, aztán majd lesz belőle valami. Hosszas tervezés, gondos válogatás, bölcsek tapasztalatainak összegyűjtése, tehát a Tőled szokásos 5*-os minőség!
Annyira jó látni, hogy ennyi pasi közt azért felbukkan időnként egy-egy nő is, akinek a teljesítményére a srácok is felkapják a fejüket.
Minden elismerésem ezért az átgondolt, megfontolt, szép munkáért és őszintén kívánom, minden úgy alakuljon, hogy sok örömöd leld benne, meg persze mi is hétről hétre ámulhassunk és gyönyörködhessünk a művedben!
Hajrá!(y)
 
Nézhető a videó szerintem.Szóljatok,ha nem.

Nos, eddig is, csak ámuldoztam az akváriumod láttán, de úgy tűnik, hogy ez is fantasztikus lesz.:notworthy::notworthy::notworthy:
Az már most látszik, hogy nem csupán megtetszett, mire gyorsan összedobsz egyet, aztán majd lesz belőle valami. Hosszas tervezés, gondos válogatás, bölcsek tapasztalatainak összegyűjtése, tehát a Tőled szokásos 5*-os minőség!
Annyira jó látni, hogy ennyi pasi közt azért felbukkan időnként egy-egy nő is, akinek a teljesítményére a srácok is felkapják a fejüket.
Minden elismerésem ezért az átgondolt, megfontolt, szép munkáért és őszintén kívánom, minden úgy alakuljon, hogy sok örömöd leld benne, meg persze mi is hétről hétre ámulhassunk és gyönyörködhessünk a művedben!
Hajrá!(y)
Köszi , kedves vagy!Hajrá csajok!;)
Szeretek úgy alaposan utána nézni mindennek.Nagyon sok morfondírozás előzte meg,mielőtt elkezdtem.
Főleg a tető,a szellőző,és a világítás praktikus kialakításán agyaltam.A fákat teljesen fixre,a háttérbe beépítve semmiképp nem szerettem volna.
Az esetleges árépítés miatt.De az teljesen véletlen jött,hogy egyet mégis beépítettem a púrhabba. Ez lett végül az egész tartószerkezete.
Szeretnék majd broméliákat is ,de rájöttem,hogy azok hatalmasak,elfoglalják az összes helyet.Legalább is amiket eddig láttam.Vettem 4db Tillandsiát,de csak kettőt raktam be,mert
ezek a fajok is túl nagyok.Majd választok valami törpe növésűt. Broméliák nem tudom,hogy vannak-e kisebb fajták?Fokföldi ibolya is tesztelésképpen van berakva.
Ő nem szereti , ha felülről locsolják,és a leveleit tartósan víz éri.De talán a ventilátorozás leszárítja majd.
Egy gyenge pontot már látok már a terrárium kialakítását illetően.Elöl a szellőző túl széles,vagy 4 cm.Nem gondoltam,hogy ilyen széles lesz.
A probléma az esőztető fúvókáknál látom,működés után csepegnek egy ideig.Tehát mindenképpen túl kell,hogy nyúljanak a szellőzőkőn.
Nem sikerült még jól tesztelni,mert a nyomásfokozóhoz nincs még időzítő,amit kinéztem pumpát nem jött még meg.
A szellőzőnek elég lenne olyan fele szélesség is.
 
Olyan ez, mint a házépítés, közben jön rá az ember, hogy a következőnél hogy csinálja majd még jobban! Ez amúgy minden fejlődés hajtómotorja.
Ráadásul itt nem bombáznak a társak ötletekkel, mert ez az irány még tényleg gyermekcipőben jár itt a fórumon, de Te már taposod az utat rendesen!
@Nigro és @Kavicsos biztosan segít, ha megakadsz, és minél többet fáradsz vele, annál büszkébb lehetsz majd, amikor végül összeáll; a gép forog, az alkotó pihen!;)
 
Szia!

Valóban jól alakul, de nincs egy képed, amely az egész vivát mutatja? Nagyon érdekelne!

Robi
 
Szia!

Valóban jól alakul, de nincs egy képed, amely az egész vivát mutatja? Nagyon érdekelne!

Robi
A jobb oldalon még nincsenek mohásítva a fák.Valamint a háttérre is tervezek még tenni mohát.
Nagyon bejön a drótra tekert műlián,néhányat biztosan rakok be még.
Kis méretű orchideákat fogok szerezni.Csinosítás , finomítás ezután következik.
Tervezek majd egy technikai összegzést,a szekrény belsejét is megmutatom.
Egyenlőre várom,hogy a kisebb méretű vákuumszivattyú megjöjjön.Bár a RO-hoz való nyomásfokozó is tökéletesen működik.

IMG_7330b.jpg
 
Back
Oldal tetejére