• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vivárium Viva projekt

Lakókocsik vízrendszeréhez használt 12V szivattyúk emelnek ennyit, a nagyobb teljesítményűek biztosan. Plusz egy 12V úszókapcsoló?
Pont ezt csináltam.Vettem mini búvárszivattyút,pont lakókocsihoz valót. 10cm hossz,4-5cm átmérő.Egyébként vízcseréhez is kiváló egy ilyen,hordóba.10l/ perc a teljesítménye.
Ezt bele fogom tenni egy csőbe.A búvárnak van egy holtjátéka.Egy bizonyos mennyiségig leszívja a vizet. Újra indításnál pedig kell neki + 3cm víz,hogy újra szívni tudja.
A vízesés szivattyúnak kell kb 3-4cm víz,hogy működni tudjon.
Ezt a csővel szépen szabályozni lehet.Ezek a búvárok tudnak futni szárazon akár fél órát is.
Terveim szerint hetente egyszer beindul a szivattyú,és leszívja a fölös vizet,ha van. Mindezt éjszaka,mert kicsit hangos,főleg,mikor kifogy a vízből,
de még forgatja azt a keveset,akkor kb mint egy kotyogó kávéfőző,olyan hangja van.
78014

Most itt tartok.Van már ventis szellőztetés is.Tápozás is megy. EI táblázat szerint kevert táppal,amit a 30 literes tartályba teszek.Van begónia is.
Eléggé sínylődött.Ezek hatására ugrásszerűen el kezdett fejlődini. Jön még pár növény,és hátra van a vízesés.
A világítást kicseréltem 4db ledfénycsőre.3db 6400k 3 1db lilás növényes cső. Papiron 2250 körüli lument tudnak(V-TAC márkájú)
 
Utoljára módosított:
Bekerült néhány Tillandsia,némi moha és Ludwigia,ami kinőtt az akváriumból.
Holnap,ha lesz időm,árugrok Mohácsra az Oázisba további növényeket felhajtani.
Az esőztető még nem működik,kézi permetezés van.Valamint a Gemencbe egy kis moháért,láttam nagyon szépeket.
Az üveg csiszatolás megvolt.Úgy néz ki a szellőző rendszer jól vizsgázik,szépen leszárad az üveg.

View attachment 32115

Az akvárium visszatükröződik.
View attachment 32116

View attachment 32117
View attachment 32118
View attachment 32119
View attachment 32120
Szia
Nagyon tetszett ez az összeállítasod, különösen, hogy megpróbálkoztál az aranyos fodorkával. Nagyon kívancsi vagyok, arra megmaradt-e a paluban?
Bírta-e a "trópusi" klímát?
Köszönöm
 
Szia
Nagyon tetszett ez az összeállítasod, különösen, hogy megpróbálkoztál az aranyos fodorkával. Nagyon kívancsi vagyok, arra megmaradt-e a paluban?
Bírta-e a "trópusi" klímát?
Köszönöm
Szia!Sajnos nem soláig maradt meg.
 
Back
Oldal tetejére