• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vivárium Viva projekt

A jobb oldalon még nincsenek mohásítva a fák.Valamint a háttérre is tervezek még tenni mohát.
Nagyon bejön a drótra tekert műlián,néhányat biztosan rakok be még.
Kis méretű orchideákat fogok szerezni.Csinosítás , finomítás ezután következik.
Tervezek majd egy technikai összegzést,a szekrény belsejét is megmutatom.
Egyenlőre várom,hogy a kisebb méretű vákuumszivattyú megjöjjön.Bár a RO-hoz való nyomásfokozó is tökéletesen működik.

View attachment 32692
Ez nagyon szèp lett!!!:notworthy:(y) Többet azt hiszem nem mondok.
Jobban várom, mint te, hogy valami jószág is bekerüljön már!
 
Folyamatosan követtem a naplót, de most már írok is. :)
Nagyon szép lett, gratula!!!

Állatok mikor érkeznek bele? :p :)
 
Köszönöm mindenkinek,aki benézett,nyomon követ,lájkolt,hozzászólt.

Folyamatosan követtem a naplót, de most már írok is. :)
Nagyon szép lett, gratula!!!

Állatok mikor érkeznek bele? :p :)

Igazából kicsit félek állatot tenni bele,mert még soha sem volt efféle állatom.
Az etetést hogy oldom meg,ha esetleg elutazom hosszabb időre?Ez olyan sűrűn azért nem fordul elő,de mégis.
Egyáltalán milyen állat legyen?
 
Én békát raknék bele. :)

Mondjuk annak a legmacerásabb az etetése... lehet valami őserdei gyíkfaj jobb lenne, valami gekkó.
 
még egy szavazat a gekkóra :)
Baromira bejön amelyik rohangál az üvegen :))))
Mindig irigykedek arra akinek van viváriuma. Egyszer majd én is rászánom magam és belevágok egybe. Addig csak olvasgatom a szakmai titkokat (persze ugyanezt mondom a tengeri akváriumra is).
 
Köszönöm mindenkinek,aki benézett,nyomon követ,lájkolt,hozzászólt.



Igazából kicsit félek állatot tenni bele,mert még soha sem volt efféle állatom.
Az etetést hogy oldom meg,ha esetleg elutazom hosszabb időre?Ez olyan sűrűn azért nem fordul elő,de mégis.
Egyáltalán milyen állat legyen?
Már kiveséztük részben a témát, hogy mi kerülhetne bele.
Ha nem is sűrűn, de előfirdul, hogy nem vagytok otthon és nincs kire bízni az etetést, inkább ne rakj bele.
A kistermetű esőerdei gekkófajok elég érzékenyek, nem tolerálják a koplalást sokáig.
A békák mutatósak, de kicsit macerás az eleség utánpótlás...
Mondjuk ez minden hüllőre igaz, folyamatosan gondoskodni kell az élőeleségről.
 
Utoljára módosított:
A nagytestű, ámbár látványos nappali gekkók pedig tetemeset sz.....k, bocsánat piszkítanak.
Növényre, üvegre stb.
Állandó a takarítás.....
Ha megoldható az etetés, ellátás a távollétetek alatt, valamilyen kisebb testű gekkófajt javasolnék, ahogy írtam korábban.
 
Ami tetszik:Anolisz,Kék farkú nappali gekkó,Szemfoltos nappali gekkóTanzániai kék gekkó.Ez utóbbi nagyon.
 
Az etetést ilyenkor egy megbízható emberre kell bízni. Igazából az a lényeg, hogy olyan valaki legyen aki pontról pontra úgy csinálja meg ahogy arra kérted. Nem bírálja felül a döntésedet és nem akar jót tenni az állatokkal. Tipikus példa, hogy három tabletta helyett betol egy tál kaját, "jaj szegények biztos éhesek..." címszóval.

Békák: mérettől függően élő rovar táplálék szükséges nekik. Tücsök, lisztkukac, gyászbogárlárva ma már szinte minden díszállatban megtalálható. Lehet online is rendelni, szerencsére több megbízható tenyésztő is akad. A legtöbb faj nagyon érzékeny a fertőzésekre, ezért is ajánlatos csak a már jól működő terráriumba költöztetni. A másik módszer a steril tartás, de ez most nálad nem jön szóba. Sajnos igen drága 1-1 példány, és körülményes lehet a beszerzés is.

Nyílméregbéka: amíg nincs működő muslica tenyészet, addig eszedbe se jusson! Nem viccelek. Általában elatkásodik, vagy kiszárad. Egy ideig lehet venni/rendelni, de bármikor beüthet a gond, megszűnik ideiglenesen az ellátás és a békák lefordulnak. Van egy jó, magyar nyelvű weboldal a témában, a Google segít.

Phelsuma fajok: UV fény nélkül felejtős, a fénycsöves megoldás a jobb. Azok kb. 1 évig bírják, míg az izzókat kb. 6 havonta cserélni kell. Egy-két alapfaj hazai szaporulatból beszerezhető, a többi utánajárást igényel. Nagyon fontos a CITES-re/tenyésztői bizonylatokra ügyelni. Eszméletlen szépek, napközben vannak elől, tényleg jópofák. Viszont az üvegre ürítenek, testmérettől függően igen masszív adagokat. Ha szép üveget akarsz, ezeket sűrűn kell takarítani. Éppen ezért szokás üvegen tapadni képes fajoknál néhány fokos szögben döntött üvegtáblákból építeni a terráriumot. Nagyon sokat tud könnyíteni a napi teendőkben.
Ha kiszöknek, egy élmény lesz befogni! ;)

Anolisz: a legtöbb kapható példány vadon fogott, a nagy részük nem bírja sokáig. Általában lappangó betegség kezdi ki a befogás/szállítás alatt legyengült szervezetüket. A másik az itatás hiánya, sajnos annyira képes a veséjük károsodni, hogy a legodaadóbb gondoskodás sem képes már segíteni. Néha azért hozzá lehet jutni szaporulathoz, ezt javaslom. Jellemzően zöld és barna anolisz a választék, kedvencük a légy. Élmény lesz majd tenyészteni. :cool:
 
Az Anolisokkal kapcsolatban nekem csak pozitív tapasztalatom van, de lehet, hogy csak szerencsém volt. Börzén vettem minden alkalommal, tojást is raktak bár nálam nem keltek ki. De amikor eladtam őket, a kollégánál később keltek ki picik.
Ilyen hosszan nem akartam részletezni, mint te, de Marika szerintem örül neki, hogy összefoglaltad.(y)
Én továbbra is Anolisokat vagy kis testű Phelsumákat javasolnék.
Off:
A Phelsuma grandis és madagascariensis elég nagyok, ráadásul nekik fontosak lennének bambusz rudak a tapadáshoz, pihenéshez. Inkább álló terrárium komfortosabb nekik.
Ha nem tudnak hol kényelmesen pihenni (csak üvegen), képes a farkuk defiomálódni elhajlani.
Ne feledkezzünk meg a rendszeres Calcium forrásról sem!
Ahogy @rutilans kolléga írta, a legfontosabb a megbízható barát, rokon aki pontosan úgy jár el, ahogyan kéred a távollétetekben.
 
@meleagris anoliszokat - én - csak akkor javaslom, ha szaporulatot tud szerezni, és otthon működik a légy tenyésztése.
A két nagy méretű fajnak - szerintem - kicsi lenne a terrárium, ráadásul nem elég magas. Bambusz rudakat utólag is könnyen be lehet pakolni. ~50-70 fokos szögben döntött és majdnem függőlegesen beállított rudakon minden egyed megtalálhatja a neki kényelmes pihenőhelyet.
Szerencsére akad ma már nagyon jó összetételű kalciumpor, nem feltétlenül kell patikából beszerezni. Ez ugyanolyan fontos mint az itatás és az UV. Különösen a tojást rakó nőstények képesek szinte evőkanál számra betolni a port, ami meglepő, ha azt veszem hogy 10-15cm-es jószágokról beszélünk.
 
@meleagris anoliszokat - én - csak akkor javaslom, ha szaporulatot tud szerezni, és otthon működik a légy tenyésztése.
A két nagy méretű fajnak - szerintem - kicsi lenne a terrárium, ráadásul nem elég magas. Bambusz rudakat utólag is könnyen be lehet pakolni. ~50-70 fokos szögben döntött és majdnem függőlegesen beállított rudakon minden egyed megtalálhatja a neki kényelmes pihenőhelyet.
Szerencsére akad ma már nagyon jó összetételű kalciumpor, nem feltétlenül kell patikából beszerezni. Ez ugyanolyan fontos mint az itatás és az UV. Különösen a tojást rakó nőstények képesek szinte evőkanál számra betolni a port, ami meglepő, ha azt veszem hogy 10-15cm-es jószágokról beszélünk.
Éppen ezért NEM javasoltam a nagytestű Phelsuma fajokat....lehet félreértetted amit írtam.
A bambuszrudak nem is biztos, hogy illeszkednek abba a látványvilágba, amit Marika megálmodott, ezért sem javasoltam a nagytestű Phelsuma fajokat.
Marika eldönti majd, mit szeretne, mi kivitelezhető a részéről, hogyan tudja a távollétet megoldani, én csak tanácsokkal támogatni tudom.
Szuper projekt.:)
 
Lassan a viváriumok is eljutottak arra a szintre, hogy megmérettessenek. 32abc5feb91ccf4a0ed6050fdc18d1e9.jpg Dobd majd be, ha kész ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére