• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Visszatekintő - IAPLC 2002-től napjainkig

Re: Visszatekintő

Szépek persze, de a mostani akváriumok sokkal kidolgozottabbak már. Több extrém ötlet, finomabb növény választások stb.

A minap volt egy érdekes beszélgetés valamelyik fórumon. Az volt a téma, hogy ha Takashi Amano nem főszervező lenne és indulna az IAPLC versenyen nyerhetne e.
Persze hülye kérdés, de érdekes elgondolkodni azon, hogy amikor indította a versenyt elég sok olyan stílusú aki volt amit ő is csinált. Ő volt a trendalkotó. Az etalon. Több stílusirányzat kitalálója is.

Manapság a top 27 akváriumok közül nagyon kevés hasonlít az Amano féle akváriumokra. Így a beszélgetés végén a legtöbben úgy gondolták az öreg nem nyerhetne. ;)

Mind1 csak érdekességként löktem be ;)

De tény hogy nagyon fordult a világ ezen a téren is.
 
Re: Visszatekintő

viktorlantos said:
Időnként érdemes visszanézni hol tartott a növényezés 8 évvel ezelőtt leginkább Japánban. 8 év. Nem tűnik soknak, de a hobbi világméretű őrület lett az IAPLC akváriumok manapság pedig már össze sem hasonlíthatóak ezzekkel az akikkal.

IAPLC 2002: http://acuariorosa.com/2010/02/21/the-i ... test-2002/

Ebben az időben a vízalatti kert még vaóban VÍZ alatti volt. Nekem még ez az irányzat tetszik amikor valóban felismerhető hogy vzben van a berendezés egy aki akár lehetne egy kőszórás egy viz alatti akadó, ezek tetszenek horgász szemmel allig várom,hogy kiraboljon a háttárből egy csuka vagy a kövek közt egy káprázatos fogas jelenjen meg. Ezek a mondern erdei ösvényel meg hobit tanyák meg tájképek Piena fával nagyon nem jönnek be. Nagyon sajnálom, hogy ez a vonal erősödik, szerintem ez nem természetes és pont a MESTER-ek kellene ez ellen tenni, és nem ezt a stílusokat előtérbe hozzni.
Vissza a gyökerekhez!
 
Re: Visszatekintő

Lehet hogy "maradi" vagyok, de nekem is jobban tetszenek ezek az akváriumok, mint némelyik mai.
 
Re: Visszatekintő

Akkor javaslom legyen egy retro ADA valamelyik topikban. Ahol a dauerolt hajjal meg az NDK melegítőben lehetne tolni ezeket az akikat, queen zenére :lol: :lolno:
Na jó csak vicceltem. Amúgy ez a retro dolog nem hülyeség. :thumbup:
 
Re: Visszatekintő

egyébként most h írjátok jutott eszembe, hogy ezek a növények (pl. HC, Utricularia graminifolia és társai) a természetben is ennyire zöldek? mert tényleg a legtöbb helyen már annyira zöld, hogy alig lehet elképzelni valaha is így nézett ki in nature.
 
Re: Visszatekintő

Szépek ezek az akik is.

Nekem is otthoni tartásra jobban bejön egy víz alatti világ, legjobban egy gyökeres, köves, sűrű növényes folyómeder, vagy egy dél-amerikai elárasztott terület. (Láttam fényképeket, filmet az amazóniai erdőkről, gyönyörű dolgokat tud létrehozni a természet.)
Az új akik csodaszépek, nagyon sok kreativitás van bennük. Versenyezni ilyenekkel lehet, itt mindig meg kell újulni, csak így lehet jó helyezést elérni. Ezért alakulnak ki az egyre meghökkentőbb alkotások. Alapszabály, hogy a természetet utánozzák, de ezek egy része már messze van a vízi világtól.
Iwagumi fejlődése is jó példa erre, kezdetben a fűben ügyesen elhelyezett kövekből állt, mely lehet egy meder is. Aztán megjelentek a hegyvonulatokat, hegycsúcsokat megjelenítő akik és ami még most is megmosolyogtat, a hegyek felett úszkáló halak. (Az mondják madarak, képen lehet, de saját akiban már sántít.)
Aztán már láttam havas hegycsúcsot is, naplementét, szél fújta fákat. (2009. ADA verseny első száz helyezettjében)
Kíváncsi vagyok még a következő években mivel rukkolnak elő az akvakertészek!
 
Re: Visszatekintő

Nem kell messzire mennünk, már vannak lebegő kövek is :D
Én is retro párti vagyok inkább. De nagyon szívesen nézegetem az újhullámos akikat is.
 
Re: Visszatekintő

Nocsak, nocsak, öregszünk, öregszünk..? :D

Hogy is mondta egyik társunk a fórumon..."szükség van még azért az ilyen brontosaurusokra is..." :lol:

De itt az ellenkezője is --"ha lemaradsz, kimaradsz !"
 
Re: Visszatekintő

Minden évben azt gondolom az ADA verseny eredményhirdetése előtt, hogy nem lehet az előző évi akiknál jobbat csinálni.. De mégis sikerül Nekik.. Kíváncsi vagyok, hogy eljön-e az az idő, amikor már nem lehet mit kitalálni.
 
Re: Visszatekintő

Ezek tetszenek már, a 2005-ös már egész jó volt, de nekem ettől az évtől jönnek be az akik :)
 
Back
Oldal tetejére