• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Visszafolyásgátló szelep

sikerült belőni 60 bpm-re, és most szép lime-zöld. most a holnapi napot végignyomom vele így, meglátjuk változik-e
 
na akkor a megoldás: szerencsétlen vagyok :D

sikerült a reduktorból és az atomizerből is egy-egy hibás darabot leemelnem a polcról :) a reduktor nem szabályzott 4.5-5 bar nyomás alá, az atomizer pedig valahol el volt záródva, ezért nem jöttek belőle a bubik, és a kettő együtt a csövek folyamatos szétlövésében mutatkozott...

Balázs és Nigro rögtön a segítségemre voltak a boltban, ott helyben összeállítottuk a rendszert, kiderültek a gondok, egyből csere, teszt és már úton is voltam haza, nagyon köszönöm a segítséget!
Megnéztem a reduktort. Semmi baja, csak szerencsétlen a hibás atomizert nem tudta átnyomni. Ezért erőlködte fel magát 6 bar-ra. Miután kihúztátok Balázzsal a mágnesszelepet a konnektorból, nem tudott a reduktorból távozni a gáz. Áram alá helyeztem, kinyitottam a tűszelepet és most minden OK;). Tehát a hiba a kis atomizerrel volt. ;)
A lényeg, hogy megoldódott!
 
akkor csak egy helyen nyúltam mellé:) - pedig tegnap még itthon direkt megcsináltam ugyanezt, hogy áramot adtam neki, tűszelep kinyit és nem engedte el a nyomást, állt az óra ugyanúgy

na mindegy, tényleg az a lényeg, hogy most rendben van, még egyszer köszi a segítséget!
 
Sziasztok!

Visszafolyás gátlóval elhelyezésével kapcsolatban lenne kérdésem.
Most az akin kívül van az aki magasságának kb a felénél bekötve.
A ha nem megy a Co a víz idáig részlegesen folyik vissza.(pár centi víz-pár centi Co- pár centi víz...)
Ha elindul a Co, akkor ezt ki kell magából dolgoznia, át az atomizeren. ez kb 15-20 perc.
Ez normális jelenség, vagy máshova kell kötnöm a visszafolyás gátlót?
 
Sziasztok!

Visszafolyás gátlóval elhelyezésével kapcsolatban lenne kérdésem.
Most az akin kívül van az aki magasságának kb a felénél bekötve.
A ha nem megy a Co a víz idáig részlegesen folyik vissza.(pár centi víz-pár centi Co- pár centi víz...)
Ha elindul a Co, akkor ezt ki kell magából dolgoznia, át az atomizeren. ez kb 15-20 perc.
Ez normális jelenség, vagy máshova kell kötnöm a visszafolyás gátlót?

Szerintem ez normális jelenség. Nekem is visszafolyik az gátlóig, ha éppen nem megy a CO2. Amint nyit a mágnesszelep és elindul a CO2, az szépen kinyomja a csőből a vizet. Nálam kb. 10 perc telik el a mágnesszelep nyitása után addig, amíg a diffúzoron megjelenik az első buborék. Ennyivel előbbre programoztam az időzítőt. :)
 
Sziasztok!

A következő setuphoz a diffúzoros beoldást lecseréltem reaktorosra, így közvetlenül a reaktor elé beiktattam egy extra visszafolyásgátlót (ADA), hogy a reaktorból a víz ne tudjon eljutni a buborékszámlálóig. Lehetséges hogy emiatt az extra visszafolyásgátló miatt van az a jelenség, hogy mindenféle külső beavatkozás nélkül elkezd gyorsabban pörögni a bubiszámláló, aztán meg visszaáll az eredetileg beállított értékre? Gondolok itt arra, hogy a két visszafolyásgátló közti szakaszon megnő a nyomás, mire kinyit a második szelep, és ez pörgeti meg a számlálót.
 
Sziasztok,

a kis muanyag ADA visszafolyasgatlo hasznalhato atomizerhez is? (2,5 bar nyomason)
Csak mert nincs rajta ilyen csavaros rogzites, mennyire biztonsagos ez, nem loki le a csovet?
 
Sziasztok. Majdnem 2 éve van egy Ada visszafolyásgátlóm. mostanában arra lettem figyelmes hogy átengedi a vizet. Úgy néz ki az elhelyezése, hogy az akvárium front üvegén jobbról van a diffúzor, onnan egyenesen feljön a co2 cső, majd amint kijön a vízből ott van rajta a visszafolyásgátló, utána innen az akvárium üvegtetején halad hátra a co2 cső és hátul kimegy a tetőből. Az az érdekesség, hogy mindig csak pont odáig van a víz, ameddig ott hátul kimegy a co2 cső,tovább sosincs benne víz, szóval nem veszélyezteti a mágnesszelepet. De persze ez is már a visszafolyásgátló után van. Remélem hogy érthető voltam, és el lehet képzelni amit írtam. A fő kérdés, hogy akkor ez a visszafolyásgátló kuka? :D
 
Sziasztok. Majdnem 2 éve van egy Ada visszafolyásgátlóm. mostanában arra lettem figyelmes hogy átengedi a vizet. Úgy néz ki az elhelyezése, hogy az akvárium front üvegén jobbról van a diffúzor, onnan egyenesen feljön a co2 cső, majd amint kijön a vízből ott van rajta a visszafolyásgátló, utána innen az akvárium üvegtetején halad hátra a co2 cső és hátul kimegy a tetőből. Az az érdekesség, hogy mindig csak pont odáig van a víz, ameddig ott hátul kimegy a co2 cső,tovább sosincs benne víz, szóval nem veszélyezteti a mágnesszelepet. De persze ez is már a visszafolyásgátló után van. Remélem hogy érthető voltam, és el lehet képzelni amit írtam. A fő kérdés, hogy akkor ez a visszafolyásgátló kuka? :D

Ha átengedi a vizet, akkor kuka. Én kettő ADA visszafolyásgátlót használok. Egyet a buborékszámláló alatt, egyet a mágnesszelep előtt. Ha az első átereszt, akkor legyen egy másik is.
 
Köszi :D akkor kuka a vége. majd veszek egy újat.
Még egy dolgot nem értek. Attól függetlenül, hogy rossz a visszafolyásgátlóm, a co2 cső amikor kimegy az akváriumból, akkor az már ugyebár nálam a vízszintje fölött van. Ha fölötte van akkor ott hogy lehet víz benne?
 
Még egy dolgot nem értek. Attól függetlenül, hogy rossz a visszafolyásgátlóm, a co2 cső amikor kimegy az akváriumból, akkor az már ugyebár nálam a vízszintje fölött van. Ha fölötte van akkor ott hogy lehet víz benne?

Mivel az egész rendszer nyomás alatt van, ezért a víz simán tud mozogni az akvárium vize fölé is.
 
Mivel az egész rendszer nyomás alatt van, ezért a víz simán tud mozogni az akvárium vize fölé is.
Értem.Köszönöm. Akkor valami olyasmi fizikai dolog van a dologban, hogy nappal nyomja a co2-t befele és éjszaka mikor nem megy a co2 akkor vákum szerűen visszaszívja a csőbe a vizet a rendszer?
 
Értem.Köszönöm. Akkor valami olyasmi fizikai dolog van a dologban, hogy nappal nyomja a co2-t befele és éjszaka mikor nem megy a co2 akkor vákum szerűen visszaszívja a csőbe a vizet a rendszer?

Szép felelet "fiam". Ülj le ötös! :)
 
Sziasztok, érről van valakinek tapasztalata?

Wave visszafolyásgátló szelep CO2 és levegőcsőhöz most csak 690,00 Ft - Green Aqua Green Aqua

Most vennék egyet, de kicsit parázok, hogy a nagynyomású Co2 mégis levágja a csövet róla.

Az ADA-s is ilyen ráhúzós műanyag cucc, és elvileg sokan használják (többek között én is) nagynyomásúval. Mivel én is pont ettől féltem, hogy majd lelöki, én minden csatlakozást még egy műanyag gyorskötözővel is betámogattam.. nem tudom segít-e de engem megnyugtat :D
 
Az ADA-s is ilyen ráhúzós műanyag cucc, és elvileg sokan használják (többek között én is) nagynyomásúval. Mivel én is pont ettől féltem, hogy majd lelöki, én minden csatlakozást még egy műanyag gyorskötözővel is betámogattam.. nem tudom segít-e de engem megnyugtat :D

Nagyon köszi a válaszodat. Megrendelem, végül is nem egy eget verően nagy összeg, ha mégsem válna be.
 
Back
Oldal tetejére