• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Visszafolyásgátló szelep

oké, csak én nem palackcserénél tartok, hanem most vettem három napja :S na mindegy, holnap bemegyek akkor a teljes cuccal
 
rendben, köszönöm, holnap jövök is. elképzelhető, hogy rossz, egész életemben belenyúltam a hibás darabokba mindenből :banghead:
 
és nagyon köszönöm mindenkinek a tanácsokat az elmúlt órákban, habár nem sikerült megoldani, de legalább segítő szándék volt :)
 
Megnéztem a gyártó honlapját...............na ott aztán semmi információ nincs a termékről.
Azaz teljesen nulllla info all-top a"skimmer" menüpont alatt van eldugva a cucc.
 
A topikod alapján összedobtam egy CO2 gyorstalpalót. Picit túl lett pörgetve és kapkodva a dolog. Ilyen esetben lehet érdemes lett volna várni hétfőig egyből és telefonos vagy személyes segítséget kérni akár tőlünk is. A túlzott bizonytalanság, idegesség nem vezet jóra. Te még idegesebb leszel, a végén esetleg kárt teszel a termékekben is ami így garanciát vesztve ráadásul nem is orvosolható....

Hirtelen az jutott még eszembe, hogy lehet valami spec kulccsal túlzottan megtépted a CO2 reduktort és elnyírtad a gumit. Történt már ilyen a múltban CO2 rendszernél. Nem tudom milyen kulcs stb volt, de ezt holnap Nigroval át tudod beszélni. Ha csak tömítés az nem gond. Ha meg lett roppantva, túltépve a menet, az nem jó....

Biztos vagyok benne, hogy valamilyen megoldás születik majd.
 
hát furcsállnám ha ilyesmi lenne, kézzel rátekertem és egy aprót (fél fordulatot SE) húztam rajta kulccsal, hogy biztosan rajta legyen, de direkt nem feszítettem..de a meneten is látszik, hogy nincs baja, csak ez a gumi szakadt félbe és hülyén is áll benne most

a gyorstalpalót majd linkeld ide is légyszi! megtaláltam

egyébként pont ezért Nigroval végigbeszéltem kétszer is a boltban, hogy mit hogy kell, nehogy valamit elrontsak, szegényt mindig lefárasztom :) tudom, hogy amatőr vagyok, épp ezért nem is vágok bele csak úgy semmibe, nehogy valami gond legyen a vége, nehogy például egy ilyen 30ezres reduktort dobjak ki az ablakon..

még egyszer köszönöm a segítséget mindenkinek!

vapega: azon a linken én nem is találom azt ami nekem van
 
hát furcsállnám ha ilyesmi lenne, kézzel rátekertem és egy aprót (fél fordulatot SE) húztam rajta kulccsal, hogy biztosan rajta legyen, de direkt nem feszítettem..de a meneten is látszik, hogy nincs baja, csak ez a gumi szakadt félbe és hülyén is áll benne most

Ok akkor nem lehet gond.
A kulcs mondjuk tág fogalom. Lehet ez fél méteres verzió és lehet sima kézi szerszám is 10-15cm. utóbbival elégsges nyomatékot lehet átvinni. Egy komolyabb csőfogó stb kulccsal rendesen meg lehet tépni az ilyen műszereket. De akkor ez kizárva.

Inkább fáraszd Nigrót vagy engem, vagy a többieket, mert hamarabb eredményre vezet. Naponta millió embernek segítünk hasonló kérdésekben sokszor sokaszorra átismételve is. Szóval rajtunk nem múlik. Működjön a rendszer és örömet okozzon ez a lényeg.
 
ezért szeretek hozzátok járni a cuccokért..

a kulcs az utóbbi, 10-15 cm-es változat, az a fajta, amiért még a garázsba se kell lemenni :) ettől nem félek, hogy a túlhúzás lenne a gond, de majd megszakértitek holnap
 
na akkor a megoldás: szerencsétlen vagyok :D

sikerült a reduktorból és az atomizerből is egy-egy hibás darabot leemelnem a polcról :) a reduktor nem szabályzott 4.5-5 bar nyomás alá, az atomizer pedig valahol el volt záródva, ezért nem jöttek belőle a bubik, és a kettő együtt a csövek folyamatos szétlövésében mutatkozott...

Balázs és Nigro rögtön a segítségemre voltak a boltban, ott helyben összeállítottuk a rendszert, kiderültek a gondok, egyből csere, teszt és már úton is voltam haza, nagyon köszönöm a segítséget!
 
egy picit OFF leszek:

Balázs és Nigro rögtön a segítségemre voltak a boltban, ott helyben összeállítottuk a rendszert, kiderültek a gondok, egyből csere, teszt és már úton is voltam haza, nagyon köszönöm a segítséget!

Na ez az a rész, amiért én hangsúlyoztam anno a kispalackos rendszerrel kapcsolatos topicban, hogy ne csak az árat nézzük ilyen komolyabb dolgoknál. Lehet külföldről megkapod olcsóbban sokszor a cuccost, de ha gond van - mint pl itt is - akkor nincs tovább....vagy hónapokig vársz egy cserére jobb esetben.
A jelen példa is mutatja, hogy sokszor egy gyors, profi segítség megfizethetetlen. :)

ON
 
Szilvi, ez így igaz, nagy szerencsém, hogy egy régóta akváriumozó barátom ajánlotta őket, a kezdetektől ott veszek mindent és hatalmas segítséget kaptam mindenhez..

és végre a várva-várt látvány :) nagy izzadás árán sikerült 87 bpm-re belőni, remélem kiindulásnak jó lesz, DC betéve, az első csőlelövés óta zöld maradt a lötty, úgyhogy tettem bele újat most mielőtt beüzemeltem a rendszert..

379594_3567364562112_961228707_n.jpg
 
sikerült a reduktorból és az atomizerből is egy-egy hibás darabot leemelnem a polcról a reduktor nem szabályzott 4.5-5 bar nyomás alá, az atomizer pedig valahol el volt záródva, ezért nem jöttek belőle a bubik, és a kettő együtt a csövek folyamatos szétlövésében mutatkozott...
akkor tekerhettél te bármit... de legalább meglett a megoldás
 
a DC-ben szép zöldre (kicsit sötét zöld) változott a folyadék. élénkebbnek kéne lennie vagy ha zöld akkor minden oké és kész?
 
lime (világoszöld) színűnek kellene lennie optimális esetben, de figyeld egyelőre a növényeket. lehet ennyi is elég lesz nekik.
 
Back
Oldal tetejére