• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Visszafolyásgátló szelep törés

viktorlantos

Alapító
Admin
Sokszor a leghülyébb pillanatokban mennek tönkre berendezések. És olyan kis mütyűr eszközök is amiről azt gondolnám elpusztíthatatlan.
Ma így jártam a kezdetek óta meglévő Aqua Medic visszafolyásgátlómmal. Meg akartam bontani a csövezést, hogy fel tudjam tölteni a bubiszámlálót. Erre eltört a szára. Egy olyan masszív darabnak lattam sosem gondoltam volna. De mégis.....

Több dologra mondtam már eddig is, hogy fogyó eszköz, most a visszafolyásgátló is bekerült ebbe a kategóriába. Sajnos a rendszeres cső megbontás miatt, illetve a bubiszámláló feltöltése miatt ezek bármikor elfáradhatnak, eltörhetnek. Ha nem kellene megbontani, lehet sosem romlana el.

Így jártam :lol:
 
Ezért szoktam szikével (v. borotvapengével)végigvágni először a csonkon egy kicsit hosszában (ha bordázott a csonk, egy kicsit nehezebb).Leesik az magától is... :)
 
jojo said:
Ezért szoktam szikével (v. borotvapengével)végigvágni először a csonkon egy kicsit hosszában (ha bordázott a csonk, egy kicsit nehezebb).Leesik az magától is... :)

lehet az én balgaságom volt, de nem akartam kéthetente pengézni... nah legközelebb kipróbálom úgy.

keymaker said:
Csöndben jegyzem meg, hogy a Green Aqua nem véletlenül forgalmaz fém visszafolyásgátlót az ADA mellett... ;)

Hát most mindkettőben az ADA megy. A nanoban bevált szerintem a nagynál sem lesz panasz ;)
 
Lehet nem ide tartozik,de nem találtam alkalmasabb helyet!

A problémám az lenne,hogy ADA visszafolyásgátló szelepet használok,mégis megtelik vízzel.Ez természetes vagy valami gáz van vele?Mondjuk nem zavaró,mert előtte van a mágnesszelep és nem engedi bele a vizet,tehát funkcionál,de fő a biztonság.A másik dolog,hogy természetes jelenség-e az,hogy a bubiszámlálóból a víz bekerül a difi aljába üzem közben,majd üzemen kívül az akváriumvíz kezd el "vándorolni" a bubiszámláló felé?!
Azon gondolkodtam,hogy berakok egy plusz visszafolyásgátlót a difi és a bubiszámláló közé.Szerintetek ez kiküszöbölné a problémát vagy tök fölösleges?
 
Blasio said:
Lehet nem ide tartozik,de nem találtam alkalmasabb helyet!

A problémám az lenne,hogy ADA visszafolyásgátló szelepet használok,mégis megtelik vízzel.Ez természetes vagy valami gáz van vele?Mondjuk nem zavaró,mert előtte van a mágnesszelep és nem engedi bele a vizet,tehát funkcionál,de fő a biztonság.A másik dolog,hogy természetes jelenség-e az,hogy a bubiszámlálóból a víz bekerül a difi aljába üzem közben,majd üzemen kívül az akváriumvíz kezd el "vándorolni" a bubiszámláló felé?!
Azon gondolkodtam,hogy berakok egy plusz visszafolyásgátlót a difi és a bubiszámláló közé.Szerintetek ez kiküszöbölné a problémát vagy tök fölösleges?

A szelep normálisan működik amíg fogja a vizet. Nem gond ha megtelik, nem engedi át.
A bubiszámlálóban a víz párolog. Minden pukkanással a gáz is továbbvisz egy kevés vizet, és vákum is szívja időnként. Hogy ez milyen gyorsan történik, hogy leürül a számláló ez sokmindentől függ.
Meg lehet próbálni növényi olajjal is feltölteni.
 
Köszi Viktor!
A növényi olaj lehet étolaj is,vagy valami speckó kell? Gondolom azért nem jó a szintetikus szilikonolaj és a többi ipari,mert előfordulhat,hogy bekerül az akiba a membránon keresztül. :eh:(Bár elvileg nem engedheti át.)
 
Blasio said:
Köszi Viktor!
A növényi olaj lehet étolaj is,vagy valami speckó kell? Gondolom azért nem jó a szintetikus szilikonolaj és a többi ipari,mert előfordulhat,hogy bekerül az akiba a membránon keresztül. :eh:(Bár elvileg nem engedheti át.)

Igen mindenképp növényi olaj legyen - étolaj, oliva stb -, nehogy valami gépolaj ;)
 
Lehet, hogy balgaságot írok, de ha olaj van a bubiszámlálóban és abból lefolyik a visszafolyásgátlóba egy kevéske is, nem fogja annak normális működését befolyásolni viszkozitása miatt?
 
Sziasztok!

Sajnos le kell,hogy beszéljek mindenkit az olajjal feltöltött bubiszámláló használatáról.Nagyon macerás és nem is funkciónál úgy,hogy érdemes legyen vele foglalkozni.Az olaj is kiszökik a bubiszámlálóból,akár a víz és,ha már nem akarjuk ezt a módszert használni csak idegtépő módszerekkel tudjuk kitakarítani az eszközöket.
 
Sziasztok.
Május 15-én este állítottam üzembe a nagynyomású CO2 rendszeremet, külső reaktorral. ADA CO2 visszafolyásgátló szelepet szerettem volna beépíteni - mivel sok jót írtak róla - de jelenleg nem kapható. Így rendeltem egy Papillon visszafolyásgátló szelepet. Nem ismerem a paramétereit, de furcsáltam, hogy szájjal belefújva, majd szívva simán nyit és zár, szinte semmi ellenállás. Normális ez? Azt hittem, hogy valami rúgós ellenllás csak van benne. Amikor összeszereltem a rendszert, a bubiszámlálót szinte tetejééig öntöttem vízzel. Egy nap mulva - 16-án - már a bubiszámláló félig sincs vízzel. Gondolom ami a szelepbe belefolyik víz, azt üzem közben a CO2 vissza is tolja maga előtt !? Akkor hol a víz? Én úgy vettem észre, hogy a szelep előtt a csőben voltak nedvességre utaló jelek. Lehet, hogy átfolyt a szelepen? Lehet, hogy nem jó minőség a Papillon? Mondjuk egy értékelést sem láttam róla GA-n!

Tudom, hogy nem ide való téma, de gondoltam, egy kalap alatt letudom:
Mindenütt azt olvastam, hogy a rendszer csövezése milyen nehezen megy. Hát nekem eléggé könnyen ment, talán egyedül a bubiszámlálóra ment fel nehezebben. A reduktorra és a mágnesszelepre talán túl könnyen is!!! Lehet, hogy ezeken a pontokon - ahol pedig nyomás is van - ereszteni fog a rendszer??? Mindent a leírtak szerint csináltam. Honnan tudom meg, hogy ereszt vagy nem? Borotvahabbal fújjam körbe? Nézzem, hogy a beállított 1,5 körüli kimenő nyomás csökken-e?
A válaszokat előre is köszönöm.
 
Ebben az esetben hibás a szelep. Ha megfújod, majd megszívod, a szelep egy halk "pukkanó" hang kíséretében zár (csak a Papillon ilyen). Valószínű, hogy rossz a membrán benne. Nem volt még ilyen gond vele, de ezek szerint előfordulhat.
A csőcsatlakozásokat ellenőrizd borotvahabbal, vagy szappanhabbal.
 
Köszi a gyors választ.
A szelep úgy működött, ahogy leírtad, kis pukkanó hang a membrán zárásakor.
A ,,szájjal belefújva, majd szívva simán nyit és zár, szinte semmi ellenállás"-t úgy értettem, hogy erölködés nélkül működtettem szájjal. Ez a normális működése? Azt hittem, hogy a szelepben esetleg rúgós ellenállással működik a membrán. Akkor ezek szerint jó a szelep?
 
Lehet, hogy nem jó minőség a Papillon?
Gondolom sokan használják gond nélkük,de nekem is engedett vissza.És amin a legjobban meglepődtem,amikor a kezembe maradt a csőcsatlakozása.Nem is tört le inkább kifordult a helyéről.Nem eröltettem egyszer sem,a másik felét szándékosan próbáltam letörni,de jól bírta.Bár mindennel szerencsétlen vagyok,most az akváriumom akar szétesni nálam az is elromlik ami nem tud. :(
 
Papillon gyárilag azt javasolja hogy a bubiszámláló elé és mögé is tegyél szelepet.

Valóban minimális problémák szoktak lenni, nem érzem lényegesen többnek a hibafaktort mint pl az ADA szelepeknél. Mindkettőből eladtunk már egy tonnát és kevés a hibás termék ez alapján tudom mondani.

Viszont mint minden műanyag ezek egy idő után tönkremennek. Eltörik a szelep nyaka a feszegetéstől, elfárad, egy idő után áteresztenek esetleg, nem bírják a 2 bar feletti nyomást, gyártási hibás stb stb.

Szerintem ez a leggyengébb része a CO2 rendszernek, gondolom az ADA is ezért javasolja az időnkénti cserét.
De ahogy írtam még mindig elenyésző a hibafaktor a tapasztalataink alapján.
 
Jah és a fém szelepek sem jobbak mielőtt a műanyagra fognánk mindent sajnos.... szintén eladási tapasztalatok alapján
 
viktorlantos said:
Jah és a fém szelepek sem jobbak mielőtt a műanyagra fognánk mindent sajnos.... szintén eladási tapasztalatok alapján
Nekem szerencsére jól műxik a fém, kopp-kopp-kopp.
Kopogtak mindjárt jövök. :lol:
 
Nálam először az Eheim gátlóval fordult elő, folyamatosan egyre több vizet engedett vissza (egészen a mágnesszelepig, hogy rohadjon meg :twisted: )aztán vettem egy papillont és ott is észleltem az áteresztést, bár minimálisan.. Az eheimet visszaraktam a rendszerbe de azt már a bubiszámláló után, és így a kettővel már nincs gondom (kopp, kopp, kopp...).
 
Nekem is beadta a kulcsot a Papillon szelep :( (fél éves volt)
Olyan 30-40 cm távolságban folyt viszza a víz a csőben. Szerencsére több mint egy méter a teljes csőhossz, így a mágnesszelepet nem érte el.
Szétszerelésnél a befolyó oldalon viszonylag kis erő hatására széttört a csatlakozó. A kifolyó ágnál lévőnek semmi baja sem volt.
Tegnap este óta egy műanyag ADA szelep gondoskodik a mágnesszelepem biztonágáról.
Visszaolvasva a teljes topikot, erőssen gondolkodom egy második szelep beépítésén. Végül is egy filléres tétel a mágnesszelephez képest.
 
Back
Oldal tetejére