• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Vissza a jövőbe (182l)

Ma elhatároztam, hogy elkapom a rókamárnámat! A másik akváriumban kéne egy kis segítség az alga ellen. Nagyon ravasz kis hal, ha meglátja a hálót azonnal befúrja magát a növények közé. Olvastam a fórumon egy tippet, hogy hogyan lehetne elkapni. Beraktam a hálót, és raktam bele egy kis finomságot. Az volt a terv, hogy nem bír ellenálni a csalinak, és beúszik a hálóba, majd kirántom a vízből. Ezzel szemben a következő történt. Az összes többi hal nagyon megörült az új játéknak, és beköltöztek a hálóba. Majd jött egy amanó, és ellopta a csalit. A márna pedig kívülről nézte a cirkuszt. Fogalmam sincs hogyan fogom elkapni!
View attachment 101277

Nálam az ezüst fonalalgázót sikerült bevinni az erdőbe hálóba a kedvenc finomságával az uborkával. Jó vastag szeletet kapott, még a legcombosabb amano sem tudta elcsenni.
@Zuzmi kis ezüst fonalalgázójánál viszont nem jött be a módszer, képtelenség volt túljárni a kis eszén.

Szóval jó játék, az biztos.
 
Ma elhatároztam, hogy elkapom a rókamárnámat! A másik akváriumban kéne egy kis segítség az alga ellen. Nagyon ravasz kis hal, ha meglátja a hálót azonnal befúrja magát a növények közé. Olvastam a fórumon egy tippet, hogy hogyan lehetne elkapni. Beraktam a hálót, és raktam bele egy kis finomságot. Az volt a terv, hogy nem bír ellenálni a csalinak, és beúszik a hálóba, majd kirántom a vízből. Ezzel szemben a következő történt. Az összes többi hal nagyon megörült az új játéknak, és beköltöztek a hálóba. Majd jött egy amanó, és ellopta a csalit. A márna pedig kívülről nézte a cirkuszt. Fogalmam sincs hogyan fogom elkapni!
View attachment 101277
Ereszd le a vizet amennyire csak lehet akkor el tudod kapni.
 
Arohamsisakoéletbe! Csakhogy előkerültél, @Denior ! :love:
Nem mondom, jó kis szórakozást találtál Magadnak. Egyébként a 2 hálós módszer a legjobb. Egyiket berakod a csalival a frontüvegnek támasztva, és amikor bement, akkor...
Nah, inkább megmutatom szombaton.
 
Reggel arra ébredtem, hogy kattogó hangot ad a Eheim 2275-s szűrőm! Teljes pánik! Elképzeltem, hogy eltört a kerámia tengely, vagy letört egy lapát a rotorról. Gondoltam, majd nyitásra rohanok a GA-ba alkatrészért.
Szétszedtem, nem találtam semmi hibát. Majd összeraktam, és úgy megy mintha semmi sem történt volna. Két hete volt kitakarítva. Fogalmam sincs mi történt.
Lehet beszívott valamit.
Na mindegy itt az ideje csere alkatrészt venni, hogy ha baj van, legyen mihez nyúlni.
 
Reggel arra ébredtem, hogy kattogó hangot ad a Eheim 2275-s szűrőm! Teljes pánik! Elképzeltem, hogy eltört a kerámia tengely, vagy letört egy lapát a rotorról. Gondoltam, majd nyitásra rohanok a GA-ba alkatrészért.
Szétszedtem, nem találtam semmi hibát. Majd összeraktam, és úgy megy mintha semmi sem történt volna. Két hete volt kitakarítva. Fogalmam sincs mi történt.
Lehet beszívott valamit.
Na mindegy itt az ideje csere alkatrészt venni, hogy ha baj van, legyen mihez nyúlni.
Nekem ugyanez volt pár hete a 2426-tal. A Seachem Purigen épp pár napos regenerációját töltötte a szűrőn kívül és csak a perlon volt a tetején (oda szoktam tenni a purit, pont a rotor alá). A rotorhoz túl közel kerülhetett a perlon és pár szál feltekeredett a rotorra...kattogott, mint állat. Szétszedés, takarítás - semmi baja nem lett, azóta is megy szépen.
 
Sziasztok!
Szegény akvárium nem a legjobb napjait éli. Természetesen az én hibámból. Abba a tipikus helyzetbe kerültem, amit már ti is ismertek, hogy egyéb megoldandó feladatok miatt az akvárium a héttérbe szorult.
 
Remélem sikerül még visszahoznom valami elfogadható szintre szegényt!
Nem hiszem hogy egyedül lennék a véleményemnel amikor azt mondom tetszik a látvány! 👍 Lehet hogy a távolság áll neki jól, de nem látok semmilyen komoly alga gondot, vagy szenvedő növényeket. Most az hogy jól besűrűsödött minden és ráfér egy komoly fazonírozás, nem nagy gond szerintem. ;)
 
Laci, ez az akva így elvadulva is gyönyörű! Kíváncsi vagyok a nyírás eredményére is, majd muti meg! :)
Hát hogy őszinte legyek elég durva lett az eredmény!
"Az a szép zöld gyep" sajnos több helyen is felszakadt, mert eléggé alá volt már rohadva.
Mikor egyre mélyebben haladtam az ollóval, akkor egyre több probléma került felszínre a többi növénynél is.
Lényeg a lényeg még én is kíváncsi vagyok, hogy szerencsétlen akvárium túl éli-e ezt a barbár beavatkozást.

20210424_111839.jpg
 
Hát hogy őszinte legyek elég durva lett az eredmény!
"Az a szép zöld gyep" sajnos több helyen is felszakadt, mert eléggé alá volt már rohadva.
Mikor egyre mélyebben haladtam az ollóval, akkor egyre több probléma került felszínre a többi növénynél is.
Lényeg a lényeg még én is kíváncsi vagyok, hogy szerencsétlen akvárium túl éli-e ezt a barbár beavatkozást.

View attachment 146753
Jól megszaladt az olló, már-már @Gyukker -i szintre emelkedtél, de tetszik, jó lett a fazonja. 👍 Amilyen brutál a gyökérrendszer, hamar össze fogja magát kapni a gyep, max támogasd meg pár tápkapszulával!
 
Hát hogy őszinte legyek elég durva lett az eredmény!
"Az a szép zöld gyep" sajnos több helyen is felszakadt, mert eléggé alá volt már rohadva.
Mikor egyre mélyebben haladtam az ollóval, akkor egyre több probléma került felszínre a többi növénynél is.
Lényeg a lényeg még én is kíváncsi vagyok, hogy szerencsétlen akvárium túl éli-e ezt a barbár beavatkozást.

View attachment 146753

Azt nézem, hogy ahol kopasz a gyep, illetve sárgás, onnan gyomláltad ki a staut, blyxát. Ezek alatt nem nőtt a fű. Össze fogja szedni ez magát szépen!
 
Hát hogy őszinte legyek elég durva lett az eredmény!
"Az a szép zöld gyep" sajnos több helyen is felszakadt, mert eléggé alá volt már rohadva.
Mikor egyre mélyebben haladtam az ollóval, akkor egyre több probléma került felszínre a többi növénynél is.
Lényeg a lényeg még én is kíváncsi vagyok, hogy szerencsétlen akvárium túl éli-e ezt a barbár beavatkozást.
Kifejezetten tetszik, hogy előkerült a fa, ráadásul pont az izgi részei a látszódnak. :love:
A fűvel nem foglalkoznék, mert újra meg fog indulni. De egyetértek @Ádám_ mal, hogy kínáld meg egy-egy tápkapszulával.
Ahonnan kikapáltad a növényeket, ott mi lesz? Mondjuk Blyxát tudok adni. :ROFLMAO:
 
Back
Oldal tetejére