• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Vissza a jövőbe (182l)

Denior

Főkertész
Sziasztok!

2019 augusztusában bontottam az előző berendezést, mert elengedett az akvárium ragasztása.
2019 szeptember 25.-én indítottam ezt az új scapet.

Technikai információk:
Akvárium: 90x45x45 182 liter (opti white)
Bútor: saját gyártású
CO2: 2 kg szabványos palack + Oxyturbo reduktor/buborék számláló + GA mágnesszelep + 2db ADA visszafolyásgátló + Aqua Medic külső reaktor 1000
Világítás: ATI Sun Power T5 - 6x39W - 5 db Sylvania 6500K, 1 db Sylvania Grolux
Szűrés: EHEIM 2075 Eheim Professionel 3 600, EHEIM 2275 Eheim Professionel 4 600
töltet: Seachem Matrix ami belefért + 2x100 ml Seachem Purigen GreenWorks üveg ki és befolyókkal, és 1 db Aquarebell üveg felszínleszívó skimmerrel
Twinstar 2 Nano - víz sterilizátor
Vezérlés: Raspberry pi 3. 9 db vezérelt konnektorral, 3 db növénytáp adagoló pumpával, hőmérséklet, és webkamera távfelügyelettel. További funkciók fejlesztés alatt.
Tápozás: Green Aqua Micro, Macro, Seachem Flourish Excel
Talaj: 30 liter ADA Aqua Soil Amazonia,
Táptalaj: 3 liter ADA Power Sand Advance L
Dekor: kb. 20 kg. Seiryu kő, és 10 kg. Talawa fa
Növények: Eleocharis Parvula mini, Rotala Vietnam, Staurogyne repens, Rotala spec green, Anubias Barteri v. Nana Petite, Hygrophila pinnatifida, és 3 féle Bucephalandra amiknek még a típusát se tudom :unsure:
Lakók: 5 db Otocinclus - Törpe szívóharcsa, 7 db Amano Garnéla, 10 db Sakura garnéla "Red", 8 db Csiga - Süncsiga, 1 db Márna - Sziámi algaevő, 2 db Fekete fantomlazac, 7 db Rózsalazac
 
Ez a második építésem. Lehet kicsit egyedi a stílusom :) De ettől lesz még színesebb az akvakertész társadalom ;)
 
Szuper, hogy marad emlék a hardscaperől. @SMAdrián hasonlóval indított anno, a végén a dzsungel úgy ellepte, csak sejteni lehetett a póklábakat. A végén inkább puli lett.
Az emelést hogyan oldottad meg?
Apróbb zúzalékokat szórsz még a talajra?
 
Szuper, hogy marad emlék a hardscaperől. @SMAdrián hasonlóval indított anno, a végén a dzsungel úgy ellepte, csak sejteni lehetett a póklábakat. A végén inkább puli lett.
Az emelést hogyan oldottad meg?
Apróbb zúzalékokat szórsz még a talajra?
Igen nálam is már benőtt mindent a növényzet, de még nem akartam ennyire előreszaladni a naplóban :)
Az emeléshez lávakő zúzalékot használtam.
 
Sziasztok.
Kicsit elmaradtam a naplózással, de most folytatom.
Tehát megtörtént az ültetés, amiről itt egy kép.
 
Back
Oldal tetejére