• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Villanyszerelés az akváriumban

Sràcok!
Jobb híjàn itt kérdezek/kérem segítségeteket.
Ma màsodjàra történt meg a következő eset:
a cicánk játék/futkorászás közben az akvárium mögött kiütötte/csúsztatta a konnektorból az elosztót, minek következtében leállt a szűrés, fűtés, világítás stb. Sajnos nem voltam itthon, dolgoztam, nejem beteg, nem vette észre sem ő, sem a gyerekek...6,5 órát álltak a szűrők...világítás sem ment.
Pár hónapja már megtörtént ugyanez, akkor 1-2 órával megúsztam.
A lényeg, hogy vmi áramkimaradás jelzőt keresnék. Nem kókány megoldást, ismertek olyan, olcsó, a konnektorba vagy elosztóba dugható kütyüt, ami sípol vagy fényjelzést ad, ha elmegy az áram?
Az oka az esetnek, hogy a szekrény mögött van némi hely a takarítás miatt, ott játszott a cica. Ezt nem is akarom lefedni vagy eltakarni, nem minden napos eset szerencsére.
De egyébként egyszer már takarítás közben is ki lett húzva az elosztó véletlenül....
Létezik ilyen szög egyszerű kütyü?
Köszi!
 
Sràcok!
Jobb híjàn itt kérdezek/kérem segítségeteket.
Ma màsodjàra történt meg a következő eset:
a cicánk játék/futkorászás közben az akvárium mögött kiütötte/csúsztatta a konnektorból az elosztót, minek következtében leállt a szűrés, fűtés, világítás stb. Sajnos nem voltam itthon, dolgoztam, nejem beteg, nem vette észre sem ő, sem a gyerekek...6,5 órát álltak a szűrők...világítás sem ment.
Pár hónapja már megtörtént ugyanez, akkor 1-2 órával megúsztam.
A lényeg, hogy vmi áramkimaradás jelzőt keresnék. Nem kókány megoldást, ismertek olyan, olcsó, a konnektorba vagy elosztóba dugható kütyüt, ami sípol vagy fényjelzést ad, ha elmegy az áram?
Az oka az esetnek, hogy a szekrény mögött van némi hely a takarítás miatt, ott játszott a cica. Ezt nem is akarom lefedni vagy eltakarni, nem minden napos eset szerencsére.
De egyébként egyszer már takarítás közben is ki lett húzva az elosztó véletlenül....
Létezik ilyen szög egyszerű kütyü?
Köszi!
https://www.conrad.hu/hu/aramkimaradas-jelzo-85-dba-protector-sam-1000-624418.html
 
Sràcok!
Jobb híjàn itt kérdezek/kérem segítségeteket.
Ma màsodjàra történt meg a következő eset:
a cicánk játék/futkorászás közben az akvárium mögött kiütötte/csúsztatta a konnektorból az elosztót, minek következtében leállt a szűrés, fűtés, világítás stb. Sajnos nem voltam itthon, dolgoztam, nejem beteg, nem vette észre sem ő, sem a gyerekek...6,5 órát álltak a szűrők...világítás sem ment.
Pár hónapja már megtörtént ugyanez, akkor 1-2 órával megúsztam.
A lényeg, hogy vmi áramkimaradás jelzőt keresnék. Nem kókány megoldást, ismertek olyan, olcsó, a konnektorba vagy elosztóba dugható kütyüt, ami sípol vagy fényjelzést ad, ha elmegy az áram?
Az oka az esetnek, hogy a szekrény mögött van némi hely a takarítás miatt, ott játszott a cica. Ezt nem is akarom lefedni vagy eltakarni, nem minden napos eset szerencsére.
De egyébként egyszer már takarítás közben is ki lett húzva az elosztó véletlenül....
Létezik ilyen szög egyszerű kütyü?
Köszi!

Szia! Nekem erről először az jut eszembe, ha ilyen könnyen kicsúszik a villásdugó vagy elosztó a konnektorból akkor az hibás. Tegyél egy rendes földelt elosztót mielőtt nagyob baj lesz!! A kérdésedre válaszolva, vannak smart dugaljak is amik áramszünet esetén tudnak üzenetet küldeni e-mailben. Pl. EMOS Wi-Fi s P5550 dugalj . Vagy hasonló funkciókat tud némelyik szünetmentes tápegység is.
 
Köszi, ezt en is lattam. Ugyan mindent penzt meger az akva, de ezt egyreszt dragallom, masreszt pedig, ami nekem az aljzatban van az egy dupla eloszto, ertsd kettö dugaszt tudok bele tenni. Ide van bedugva ket eloszto, azokban pedig az akvahoz valo cuccok. De lehet, hogy veszek egy 8-as elosztot es le tudom azzal az egeszet. Akkor egyben lesz minden, es remelhetöleg nem is fog kiesni.
Ahogy @Bandi80 is irta, sajnos kicsit lötyög benne, vagy az aljzat nagyobb egy picit, vagy az eloszto kisebb. Alaphelyzetben nincsen gond, kiseb behatasra nincs vele baj, de ha valaki rangatja vagy többször nekimegy, sajna kiesik, mint tegnap is, illetve csak kijebb huzodott.
Most izgulhatok, hogy 6,5 ora alatt mi lett a bacikkal a szüröben, kulturat mar adagoltam a vizbe mindenesetre...
Hasonlora gondoltam mint a @tsokee altal belinkelt kütyü, azt hittem ilyesmiket olycsobban kapni. Az en esetemben oda lenne ez bedugva aholva a szürök, ott van meg egy szabad aljzatom. Aztan ha hasonlo megtörtenik, akkor rögtön eszlelne a csalad.
 
Köszi, ezt en is lattam. Ugyan mindent penzt meger az akva, de ezt egyreszt dragallom, masreszt pedig, ami nekem az aljzatban van az egy dupla eloszto, ertsd kettö dugaszt tudok bele tenni. Ide van bedugva ket eloszto, azokban pedig az akvahoz valo cuccok. De lehet, hogy veszek egy 8-as elosztot es le tudom azzal az egeszet. Akkor egyben lesz minden, es remelhetöleg nem is fog kiesni.
Ahogy @Bandi80 is irta, sajnos kicsit lötyög benne, vagy az aljzat nagyobb egy picit, vagy az eloszto kisebb. Alaphelyzetben nincsen gond, kiseb behatasra nincs vele baj, de ha valaki rangatja vagy többször nekimegy, sajna kiesik, mint tegnap is, illetve csak kijebb huzodott.
Most izgulhatok, hogy 6,5 ora alatt mi lett a bacikkal a szüröben, kulturat mar adagoltam a vizbe mindenesetre...
Hasonlora gondoltam mint a @tsokee altal belinkelt kütyü, azt hittem ilyesmiket olycsobban kapni. Az en esetemben oda lenne ez bedugva aholva a szürök, ott van meg egy szabad aljzatom. Aztan ha hasonlo megtörtenik, akkor rögtön eszlelne a csalad.
Te olcsobban meg tudod venni am azon :)
Egyebkent nem feltetlen kell a fali aljzatba dugnod, a legfontosabb a szuro nem? Ha a hosszabitoban a szuro ele teszed, akkor is szol ha kirantana a cecca, mert ugyanugy elmegy az aram. Ha meg vinnyog akkor igyis ugyis megnezed a masik aljzatot is.
 
Te olcsobban meg tudod venni am azon :)
Egyebkent nem feltetlen kell a fali aljzatba dugnod, a legfontosabb a szuro nem? Ha a hosszabitoban a szuro ele teszed, akkor is szol ha kirantana a cecca, mert ugyanugy elmegy az aram. Ha meg vinnyog akkor igyis ugyis megnezed a masik csatlakozot is.
ott meg nem neztem, jo tipp...viszont akkor kettö kellene, mert ket szürö van...
Nem is a fali aljzatba akartam, epp ez a gondom, mert ott rögtön egy dupla eloszto van bedugva, az csuszott ki tegnap es allt le minden, de minden...
 
ott meg nem neztem, jo tipp...viszont akkor kettö kellene, mert ket szürö van...
Nem is a fali aljzatba akartam, epp ez a gondom, mert ott rögtön egy dupla eloszto van bedugva, az csuszott ki tegnap es allt le minden, de minden...
Meg agyalok, hatha eszembe jut valami.
 
Sziasztok

Szeretnék csinálni egy 54L-es akvárium fölé egy 2x15W-os T8-as lámpát.
Valami ilyesmit:
(persze ennél megpróbálom majd igényesebben megcsinálni, páramentes foglalatokkal és az előtét a lámpa testen kívül lesz)
Az érdekelne hogy biztonságos fát használni lámpa testnek? Valamint az előtétet hol és mibe érdemes elhelyezni hogy biztonságos legyen?
 
Sziasztok

Szeretnék csinálni egy 54L-es akvárium fölé egy 2x15W-os T8-as lámpát.
Valami ilyesmit:
(persze ennél megpróbálom majd igényesebben megcsinálni, páramentes foglalatokkal és az előtét a lámpa testen kívül lesz)
Az érdekelne hogy biztonságos fát használni lámpa testnek? Valamint az előtétet hol és mibe érdemes elhelyezni hogy biztonságos legyen?
Nálam évek óta fából van a tető, nincs vele probléma. Fenyő léc és balsa fa. 3 réteg közepesen fényes akrilfestékkel kezelve, de teljesen jó akár a lazúr vagy bármi, ami száradás után vízzáró. Az illesztéseket pedig FBS-sel húztam ki. Az előtétet én is kívül helyeztem el, a tető hátlapi részén.
 
Sziasztok

Szeretnék csinálni egy 54L-es akvárium fölé egy 2x15W-os T8-as lámpát.
Valami ilyesmit:
(persze ennél megpróbálom majd igényesebben megcsinálni, páramentes foglalatokkal és az előtét a lámpa testen kívül lesz)
Az érdekelne hogy biztonságos fát használni lámpa testnek? Valamint az előtétet hol és mibe érdemes elhelyezni hogy biztonságos legyen?
Miért éppen fénycsöves lámpát csinálsz? Pár éve még érthető lett volna, de manapság semmi előnye nincs a LED-es hez képest. Ráadásul a törpefeszültség használatával egy csomó problémát alapból elkerülnél, amire a kérdésed vonatkozott.
 
Miért éppen fénycsöves lámpát csinálsz? Pár éve még érthető lett volna, de manapság semmi előnye nincs a LED-es hez képest. Ráadásul a törpefeszültség használatával egy csomó problémát alapból elkerülnél, amire a kérdésed vonatkozott.
Ez a törpefeszes dolog rettentő nagy érv a LED mellett! Én akkor hajigáltam ki az összes fénycsövemet, mikor az egyik ilyen világításban tönkrement a trafó, persze pont az akváriumtetős változatban, hogy még kevesebb légmozgás legyen, aztán szépen túlhevítette az akváriumot. 38 fok volt a víz mikor lekaptam róla, szerencsére éppen Endlerek fölött volt, akiknek tényleg nem tudom mivel lehet ártani, mert egyszerűen mindent képesek túlélni.
 
Miért éppen fénycsöves lámpát csinálsz? Pár éve még érthető lett volna, de manapság semmi előnye nincs a LED-es hez képest. Ráadásul a törpefeszültség használatával egy csomó problémát alapból elkerülnél, amire a kérdésed vonatkozott.
Nem beszélve arról, hogy fillérekből dimmelhető, szóval nagyon könnyen a berendezéshez tudod hangolni a világítást. Továbbá manapság nagyon könnyen meg tudod csinálni, hogy a spektruma is olyan legyen ami ideális a novenyekhez.
Másik oldalról, a dimmeles miatt nagyon könnyű egy rugalmas rendszer összerakni. Jelenleg az én világításom 40%-on megy. Így ha low tech-ről high tech-re akarok váltani, akkor az világítás szempontjából annyit jelent, hogy a fényerő szabályzót feltekerem 40%-ról 60%-ra. Továbbá, ha most is fotozom az akváriumot akkor felnyomom a világítást a kép erejéig. (és akkor arról még nem is beszéltem, hogy a világítási időszakon kívül 5%-on megy, így bármikor élvezhetem az akváriumot, anélkül, hogy bezavarna a halaknak/növényeknek :))
 
Utoljára módosított:
Szuper topic, nemsokára megérkezik az 1200 literes akváriumom, bár sügeres akvárium lesz ( dél és közép amerikai) ennek ellenére lesz benne valamennyi növény ( ne menjünk bele most h ez mennyire rossz ötlet xd )
Sokan azt mondták hogy 40 000 lumen kellene ha led et akarok ( szerintem az sok .. ) ezért vettem 2× 100 wattos ( 10 000 lumen / db ) külső led refit.. amit már fel fúrtam egy lécre és felszereltem majd képet osztok meg , ráadásul.ha kevés lenne mehet még plusz 2 refi rá tehát a 40 000 lument is el.tudom érni probléma nélkül..) összekötöm őket és konnektorba dugom .. ez rendben is lenne .. viszont szeretném dimmelni esetleg programozni hogy napi ciklus -szerű legyen a dolog .. a led és a konnektor közé mit tehetek ? Van valamilyen szabályzó? Biztos béna kérdés de ..
 
Szuper topic, nemsokára megérkezik az 1200 literes akváriumom, bár sügeres akvárium lesz ( dél és közép amerikai) ennek ellenére lesz benne valamennyi növény ( ne menjünk bele most h ez mennyire rossz ötlet xd )
Sokan azt mondták hogy 40 000 lumen kellene ha led et akarok ( szerintem az sok .. ) ezért vettem 2× 100 wattos ( 10 000 lumen / db ) külső led refit.. amit már fel fúrtam egy lécre és felszereltem majd képet osztok meg , ráadásul.ha kevés lenne mehet még plusz 2 refi rá tehát a 40 000 lument is el.tudom érni probléma nélkül..) összekötöm őket és konnektorba dugom .. ez rendben is lenne .. viszont szeretném dimmelni esetleg programozni hogy napi ciklus -szerű legyen a dolog .. a led és a konnektor közé mit tehetek ? Van valamilyen szabályzó? Biztos béna kérdés de ..
Kapcsolni tudod, bármilyen konnektrba dugható digitális vagy analóg kapcsolóórával. Bármelyik villanyszerelő- vagy barkácsboltban kapható.
Dimmelni nem tudod. Ahhoz a teljes meghajtó elektronikát cserélni, átalakítani, busnyákolni kellene. A leveledből arra következtetek, hogy saját erőből ezt nem tudnád megoldani.
 
Kapcsolni tudod, bármilyen konnektrba dugható digitális vagy analóg kapcsolóórával. Bármelyik villanyszerelő- vagy barkácsboltban kapható.
Dimmelni nem tudod. Ahhoz a teljes meghajtó elektronikát cserélni, átalakítani, busnyákolni kellene. A leveledből arra következtetek, hogy saját erőből ezt nem tudnád megoldani.


Teljes mértékben igazad van , totál sötét vagyok az elektronikával kapcsolatban, azthittem van valamilyen led vezérlő mint pl TC420 vagy ilyesmi
De ha nincs hát nincs, szétszedni nem szeretném és nyilván nem is tudom .. kár hogy csak fel-le lehet kapcsolni 😔
Nagyon köszönöm a választ
 
Nekem ilyen lett a lámpám hűtése, igaz még nincs kész, de egy 14cm-es venti leszabályozva bőven elég, kb. 160W LED. 45 fok körül volt a hűtőborda, ventilátorral pedig 35 környéke volt a borda. Nem pontos mérés, de látszik a különbség. Egy plexi lap van alulra berakva, ha az nem lehet, venti se kéne rá.
@Imi93 Igaz nem tegnapi a poszt, de hatha.. :) Pont ilyen bordam van nekem is, ket kerdesem lenne, az oldalso profilokat mivel ragasztottad fel? A lampat fuggesztetted vagy vmi lab lett ala rakva?
 
@Imi93 Igaz nem tegnapi a poszt, de hatha.. :) Pont ilyen bordam van nekem is, ket kerdesem lenne, az oldalso profilokat mivel ragasztottad fel? A lampat fuggesztetted vagy vmi lab lett ala rakva?
Loctite tömítő pasztával. A merev ledszalagokat is azzal ragasztom fel. Erős és viszonylag jó hővezető.
Az Anroban vettem ilyen bovdenes függesztéket, a bordát kifúrtam és átvezettem rajta.
 
Loctite tömítő pasztával. A merev ledszalagokat is azzal ragasztom fel. Erős és viszonylag jó hővezető.
Az Anroban vettem ilyen bovdenes függesztéket, a bordát kifúrtam és átvezettem rajta.
Szabad esetleg kérni pontos típust? Több mindent kiadott a gugli, esetleg Loctite SI 5910 vagy 5972 amit használsz?
 
Back
Oldal tetejére