• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Világítás vezérlés

A segítségeteket kérném!
Rendeltem a Tungsramtól 2 fénycsövet (T5 HO F24W/880 Skywhite 8000K 16x549mm) és (T5 HO F24W/T5/865 daylight 6500K 16x549mm) illetve hozzájuk egy elektronikus előtétet (Osram elektronikus fénycsőelőtét T5 QTP5 24-39W; T8 2x30W). Összekötöttem őket a leírás alapján, de csak annyi történik hogy az egyik felvillan és utána nagy sötétség. :( Egyik ismerősöm azt mondta hibás az előtét, küldtek egy újat de az sem működik. Mi lehet a baj? A bekötést pontosan úgy végeztem ahogy az előtéten lévő rajz mutatja.
 
Jig said:
A segítségeteket kérném!
Rendeltem a Tungsramtól 2 fénycsövet (T5 HO F24W/880 Skywhite 8000K 16x549mm) és (T5 HO F24W/T5/865 daylight 6500K 16x549mm) illetve hozzájuk egy elektronikus előtétet (Osram elektronikus fénycsőelőtét T5 QTP5 24-39W; T8 2x30W). Összekötöttem őket a leírás alapján, de csak annyi történik hogy az egyik felvillan és utána nagy sötétség. :( Egyik ismerősöm azt mondta hibás az előtét, küldtek egy újat de az sem működik. Mi lehet a baj? A bekötést pontosan úgy végeztem ahogy az előtéten lévő rajz mutatja.

Én nagyon sokat szívtam ugyan így.
Lehetséges okok:
-Hibás bekötés (Ne aggódj, én 101. alkalomra vettem észre, hogy tényleg rossz. Még az is számított, hogy a fénycső két végén az egymással szemben lévő kivezetések sem voltak felcserélhetőek. Számomra ez óriási meglepetés volt, mivel értem, hogy hogy működik.)
-Túl hosszú vezetékek. Általában a max vezetékhossz fel van tüntetve az előtéten.
-Nem megfelelő vezeték? (ellenállás, kapacitás, induktivitás, szórt elektromágnesesség De ez csak tipp.)
-Kontakt hiba.
 
Emperor_ said:
A fénycsö(vek) is lehet(nek) rossz(ak). Ki tudod próbálni valahol másol?

Sajnos nem tudom kipróbálni :( Nem hiszem, hogy azzal lehet baj, mert abból is küldtek 2 újat. Már próbálgattam cserélgetni a vezetékeket, az előtéten azt írják hogy 1 méternél ne legyenek hosszabbak, ezzel sem lehet gond mert 85 centi az egész armatúra.
 
Köszönöm a gyors választ. Azért volt lényeges a hőtermelés, mert bútorlapból akarom elkészíteni a tetőt.
 
Van nekem egy 4x18W-os elektronikus előtétem, amit egy illető valaha T8 csövekhez vett. Arra gondoltam, esetleg meg lehetne vele hajtani 21 wattos (esetleg 14W) HE T5-ösöket is. Működhet, van valami hátulütője?
 
Csababá said:
Van nekem egy 4x18W-os elektronikus előtétem, amit egy illető valaha T8 csövekhez vett. Arra gondoltam, esetleg meg lehetne vele hajtani 21 wattos (esetleg 14W) HE T5-ösöket is. Működhet, van valami hátulütője?
Annak ellenére, hogy volt már olyan akiknek ment, a közvélemény szerint nem ajánlott. A T5 kényesebb jószág, jobb szereti a neki szánt előtétet. Más paraméterekkel kell hajtani a csöveket.
 
Sziasztok!

Egy kis segítség kellene nekem. Van egy 4x18W-s elektronikus előtétem amire T8-as lámpák vannak kötve. Ha 2g11-es foglalatú kompaktokat akarok azt meg tudja hajtani, vagy kell másik előtét?

Köszönöm,
iherbak
 
iherbak said:
Sziasztok!

Egy kis segítség kellene nekem. Van egy 4x18W-s elektronikus előtétem amire T8-as lámpák vannak kötve. Ha 2g11-es foglalatú kompaktokat akarok azt meg tudja hajtani, vagy kell másik előtét?

Köszönöm,
iherbak
Ha elektronikus előtét van tuti rajta, akkor bármilyen 18W-os fénycsövet meg tudsz világítani vele (T8,T5,PC ), ha jól tudom!!
 
Cecska said:
iherbak said:
Sziasztok!

Egy kis segítség kellene nekem. Van egy 4x18W-s elektronikus előtétem amire T8-as lámpák vannak kötve. Ha 2g11-es foglalatú kompaktokat akarok azt meg tudja hajtani, vagy kell másik előtét?

Köszönöm,
iherbak
Ha elektronikus előtét van tuti rajta, akkor bármilyen 18W-os fénycsövet meg tudsz világítani vele (T8,T5,PC ), ha jól tudom!!

Az tuti hogy elektronikus egy Helvar 4x18-as.
 
Hali!
Nekem ugyan nem elektronikus az előtétem,de gyárilag t8ra van tervezve talán 40wattig és egy 36wattos pct (2g11) vezérel minden gond nélkül! :)
 
Sziasztok.

Lehet használni a T5-höz a T8 előtéteket, de nem érdemes.
Valaki már írta előbb, hogy más paraméterekkel hajt. Ez pontosan így van, más a frekvencia, és más a fűtése is a két csőnek. A végeredmény az lesz, hogy a 10000 üzemórára méretezett csövet használhatod mondjuk 5000 órán át. Persze ez eltérhet, de mindenképpen lerövidíti a cső élettartamát.
Ami viszont ennél is sokkal fontosabb. Hogy a cső a megfelelő fényáramot akkor tudja leadni, ha megfelelő előtétet kap. Ha nem ez történik akkor "szuper", büszke tulaja lehetsz egy T5 világításnak, csak éppen egy T8 hatásfokával. Ami nem mindegy.

Én azt mondom, hogy az a 4000 forint nem jelent sokat, pláne ha valaki drága csöveket haszál. Az Osram cuccai nagyon jó árban vannak, és a minőségükkel sincs semmi gond.

Üdv
 
Back
Oldal tetejére