• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

világítás 50 cm

cayne

Főkertész
Sziasztok!
Segítségre van szükségem...szeretnék egy 50 cm hosszú növényes akváriumra (co2 nélkül) megfelelő világítást. Annyi a kritérium hogy nem lógathatót hanem olyat ami az oldallapokon áll. Ja és lehetőleg max 15000 Ft körül vagy olcsóbban :) HELP HELP HELP:confused:
 
Most néztem a tied ami ugye Odyssea Quad T5 2x24W. Nagyon tetszik csak ugye 60 cm. Nincs belőle kisebb kivitel?
Sajnos ebből tudtommal nincsen kisebb. De ha megnézed a nano akimat, akkor abból a lámpából kettővel meg lehet oldani, ha az aki hátoldalára csípteted őket a két széle felé. Az 26W lenne. Jó lenne tudni az aki pontos méreteit is, illetve, hogy milyen növényekkel tervezed.
 
Az aki méretei 50x35x40. Mivel nem tervezek co2 beoldást ennek fejében választok növényt is. Vagyis kevésbé igényes zöldségekkel próbálkozom majd.
 
Basszus egyszerűen nincs a hazai piacon 50 cm-es armatúra. Totál kivagyok:mad: De ha lenne is nagyon gyenge teljesítményű ahhoz hogy egy növényes aki fölé tegyem. Még akkor is ha kezdő vagyok...
 
Nem fogsz találni, mert nem gyári méret. Max. te tudsz otthon csinálni power compact csőből. Ha megis van akkor tuti kínai.
 
A resun-nak vannak olyan lámpái, amiknek állítható, kihúzható a lába, nekem egy kisebb, eredetileg 9 wattosból lett LED-es lámpa csinálva, a 26 literes garnélásomra. A Resun SA-10-ese talán jó neked, alapban 45 centis, és a tartók kihúzásával +15 centivel lehet nagyobb. Az enyém ilyen : ( persze venti, és a hozzá való fordulatszabályzót eredetileg nem tartozik a lámpához, az csak a LED-essé alakításkor került bele)
17901443_88399d3bca56e2b4a19d786d553c4cbe_m.jpg
 
A resun-nak vannak olyan lámpái, amiknek állítható, kihúzható a lába, nekem egy kisebb, eredetileg 9 wattosból lett LED-es lámpa csinálva, a 26 literes garnélásomra. A Resun SA-10-ese talán jó neked, alapban 45 centis, és a tartók kihúzásával +15 centivel lehet nagyobb. Az enyém ilyen : ( persze venti, és a hozzá való fordulatszabályzót eredetileg nem tartozik a lámpához, az csak a LED-essé alakításkor került bele)
17901443_88399d3bca56e2b4a19d786d553c4cbe_m.jpg
Valóban ötletes módszer de nem szeretnék átalakítani mert nem értek hozzá annyira...asszem maradok a csiptetős megoldásnál. Köszönöm a segítőkészséget
 
Valóban ötletes módszer de nem szeretnék átalakítani mert nem értek hozzá annyira...asszem maradok a csiptetős megoldásnál. Köszönöm a segítőkészséget
Lehet, hogy félreértetted, nem kell semmit átalakítani rajta,ez gyárilag ilyen állítható. Csak nekem lehalt benne a cső, így ez lett az alapja a LED-es világításomnak, ezért került bele ventilátor, illetve kapott egy fordulatszám szabályzót( zalman PC ventihez adták valamikor) is mert eléggé pörgött a venti. Mindehol csak mini képet találtam ilyen lámpáról, ezért fotóztam le az enyémet, és csak megjegyeztem, hogy eredetileg nincsenek rajta ezek a plusz dolgok, mert én a saját igényeimnek alakítottam át.
Eredetileg kompakt fénycsöves a cucc, nagyobbak meg T8-as csővel kaphatóak.
Szóval szerintem nyugodtan megveheted, mert szét lehet annyira húzni a lábakat, hogy jó lesz a te akváriumodra is, sőt újabban már magasító is jár hozzá, (az mi még 2006 körül nem kaptunk) bár én a 10 wattos teljesítményt kicsit keveslem, bolti ára cső nélkül 8 ezer forint körül mozog.
 
Ledszalag esetén 18W fogyasztásból szerintem lehetetlen kifacsarni bő 2000 lm-t!
A 7020-as tud ennyit ha a műszaki adatoknak hinni lehet...
pl:
LED Izzók
Elem típusa:
Bár Lights
is_customized:
Igen
Márkanév:
Világ Uniqueen
Használja:
Beltéri lámpák
Hosszúság:
100 cm-es
Test anyaga:
Alumínium
Jellemzők:
Hideg fehér 7020 vezetett merev rúd fény
Használat:
Ünnep
Szélessége:
1.2 cm
Garancia:
1 év
Teljesítmény:
18W
Certification:
CE, RoHS
Tompítható:
Igen
Feszültség:
12V
Áramforrás:
DC
Modell száma:
WU-C7020-Merev-72
LED db:
72leds / m
Chip:
SMD 7020
Típus:
A nem mosható
Teljesítmény:
0.25-0.35W / led
Lumen:
25-35Lm / led
Teljesítmény:
18W

1800-2500 lm/méter
 
Teljesítmény:
0.25-0.35W / led
Lumen:
25-35Lm / led
Teljesítmény:
18W
1800-2500 lm/méter
Itt a lényeg! :LOL:
Jól látszik, hogy 100lm-nél többet nem tud leadni fogyasztott wattonként. Ha 18W a felvétele, akkor max 1800 lm-t ad le, a 2500 lm meg a "parasztvakítás". Egyébként a 100lm/W nagyon nagyon jó arány! (y)
 
25x72=1800
35x72=2520
Az alsó érték az 1800lm, ez tény és való, a felső viszont elég sok;)
Gondolom, hogy mivel egy-egy led teljesítménye elég széles sávban mozog, ha kb a középértékkel számolunk, akkor a nagy számok törvénye alapján nem leszünk messze a valóságtól. Ez 2160lm lenne, tehát elképzelhető, hogy a belinkelt világítótest tényleg tud 2070lm fényt.
Az, hogy ez egy optimális használat mellett elérhető fénymennyiség az valószínű, de hát melyik gyártó nem igyekszik a szebbik arcát mutatni?
 
Back
Oldal tetejére