• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Viccek

Felismered melyik gyermekdalról van szó?

1. Sürgősen megkérünk minden házzal rendelkező puhatestűt, hogy ingatlanát záros határidőn belül hagyja el, annak külső felszínén keletkezett, és azóta is folyamatban lévő tűzeset miatt. A károsultakat folyékony és félig megszilárdult tejipari termékekkel kártalanítjuk, amelyek együttes mennyisége egyelőre kétnapi fejadagot tesz ki.

2. Figyelem! Azon személyek részére, akik lépéseiket nem tudják az általunk megadott ritmushoz koordinálni, nem áll módunkban este a kantinban süteményt biztosítani. Felhívnánk viszont a figyelmet az említett táplálék pozitív tulajdonságaira, valamint arra, hogy honvédségünk számára kifejezetten ezt az ételtípust írják elő.

3. A körzetünkben csókák csípése, valamint látásában korlátozott kiskorú varjak jelenléte is aggodalomra adhat okot. Gyermekünk keresztanyja két lóerős járművéért küldetett, meg kell azonban tagadnom a kérését, mivel a közlekedési eszközt baromfiak foglalták el.

4. Közlemény: Hagyományos meghajtással rendelkező nosztalgiavonat indul Kanizsa városába. Megerősítjük, hogy a vonat a kanizsai állomásra megy. A szerelvény elején az irányítási funkciókért felelős gépész-menedzser tartózkodik, az utolsó kocsiban tartózkodó vonatkísérő viszont egy töltött tésztaféleség, amely feje táplálkozásunk legfontosabb gumós gyökérnövényévé alakult.

5. Figyelem! Ismeretlen oknál fogva súlyosan megsérült egy hosszúlábú, "gilice" névre hallgató szárnyas. A madár lábszárán észlelhető sebet vélhetően egy Kis-ázsiai fiatalkorú vágóeszközzel ejtette, kezelését hazánk fia végzi fúvó, ütő és húros hangszerek együttes alkalmazásával.

6. Sürgős figyelmeztetés minden kiskorú Katalin nevű lakosunk részére!
Tudomásunkra jutott, hogy hazánkba betört oszmán csapatok Önöket célpontjuknak tekinthetik. Áldozataikat először mély nátrium-kloridos forrásban szeretnék megmeríteni, majd pedig abroncsok alsó tesztelésére használják fel. Tájékoztatjuk Önöket továbbá, hogy a nagy sebességgel közeledő oszmán csapatok megérkezésük után fejlövéssel történő kivégzést foganatosítanak.
 
1. Sürgősen megkérünk minden házzal rendelkező puhatestűt, hogy ingatlanát záros határidőn belül hagyja el, annak külső felszínén keletkezett, és azóta is folyamatban lévő tűzeset miatt. A károsultakat folyékony és félig megszilárdult tejipari termékekkel kártalanítjuk, amelyek együttes mennyisége egyelőre kétnapi fejadagot tesz ki.
Figyu! Engem pont múlt héten világosítottak fel, hogy az ég az nem úgy ég. Tehát nem lángol a csiga háza, hanem egyszerűen csak figyelmeztetik, hogy neki a szabad ég alatt a helye. Szomorú belegondolni, hogy oda az egész gyerekkorom :D
 
de szemét vagy... most már nekem is oda a gyerekkorom.
Talán majd a mikulás hoz valamit ami majd megvígasztal ;)
Ez egy baráti társaságban jött múltkor szóba (bölcsis pedagógus), de azóta el is felejtettem. Most viszont gyorsan rákerestem. Nesze, visszaadom a gyerekkorodat :) + egy kis előmikulás a cikk végén ;)
https://starity.hu/magazin/71569-ne-dolj-be-jol-tudtad-a-mondokat/

A minap világosodtam meg a feltett kérdésben, mikor kisdolgomhoz keresgéltem a "csigát": Gyere már ki!

Csiga-biga gyere ki... :) És tökéletesen stimmel:


Szerintem ez egy népi, s akár ősi, nem gyerek-, hanem érett leány, fiatalasszony szájából való mondóka.

S ha ezt ma nem ismerjük fel, annak nemcsak a szóhasználat, s szóképek változása,

hanem az óvodai félreértelmezés, és sulykolás is oka.


Tehát a leány incselkedik a fiúval, nő a férfival,

de talán leginkább fiatalasszony a férjjel.


Csiga-biga gyere ki, -az öcsi laza p...t hívogatja...

Ég a házad ide ki. -tűzben ég a "háza" ideát...

Kapsz tejet, vajat, -felül szopizhatsz, alul vajas a kenés

Holnapra is marad. -holnap is előjöhetsz, mert nem fogy el.

A második versszak is jól illeszkedik és értelmezhető:

refrén...

Szántsunk, vessünk, hogy jobban élhessünk.

-szóval ez konkrétan a képletes kertészkedésről,

a meleg ágyban szokásos szántásról és magvetésről szól,

a paraszti életben a több gyermek a jobb élet záloga...


...told ki szarvadat... -e előveendő és tolni való szarvat ma gyakran emlegetik, kevésbé szalonképesen...

Ha nem tolod, összetöröm házadat. -házasságtöréssel,

válással való fenyegetés
 
Ez egy baráti társaságban jött múltkor szóba (bölcsis pedagógus), de azóta el is felejtettem. Most viszont gyorsan rákerestem. Nesze, visszaadom a gyerekkorodat :) + egy kis előmikulás a cikk végén ;)
https://starity.hu/magazin/71569-ne-dolj-be-jol-tudtad-a-mondokat/
Ajj, lassú voltam. Ennek a témának apropóján ajánlom az alábbi oldalt: http://www.urbanlegends.hu/2017/11/csiga-biga-mondoka-az-eg-a-hazad-ideki-egbolt/

És ha már internetes infó:
564e97e8fb7fcd934f7b0256e08e22a6.jpg
 
Back
Oldal tetejére