• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Verseny szponzoráció - Green Aqua

viktorlantos

Alapító
Admin
Akkor itt a tökeletes lehetöseg!Bennem meg van a tüz,a vagy,az elszántság!

Ezért is írtam, hogy akin eddig segítettünk elnyelte valami nagyobb erő :) És potenciális veszteségként élem meg. Olyanokon segítettünk aki valóban nemzetközi eredményre is érdemes volt.
Ha te leszel a következő, akkor feladom.... :)


De inkább leírom egy szponzori megoldás mitől tud jól működni és mi az amikor érdemes gondolkodni rajta. Mivel egy ilyen szponzoráció mindkét fél érdekét kell, hogy szolgálja. Mi sem kapunk ingyen tápot stb az ADA-tól pedig kevesen vannak a világon akik ezen a szinten űzik az ipart.
Most mindenféle viccen kívűl.


Szóval ma 2018-ban mi az ami vonzóvá tehet egy ilyen programot pl nekünk: - merthogy nyitott ajtókat dönget, ha valaki ilyesmiben gondolkodik.

- Az illető eredményes és van múltja. Látszik a munkáiban a jövő. Letett már valamit az asztalra és ezek miatt garantált a következő minőségi alkotás.
- Az illető aktív életet él a világhálón és ma divatos szóval mondva influencerként aktív. Ez nem feltétlenül termék promóciót jelent. Egy olyan személy, aki megmozdulásaival tanít, példakép, és egy jó közszereplő a hobbizásban
- Nem árt, GA-n kívül is képes kommunikálni és képviselni az értékeket. És nagyon jól jön, ha akár saját tábora van akik az elmúlt évek miatt építettek barátságot vele mindenféle országból.
- Aktív bejegyzésekkel, tartalommal. A szponzor leginkább ezekből lát valamit viszont, hogy az illető él és tevékenykedik.

Ma már nem a legfontosabb, hogy egy szponzorált személy terméket adjon el. Ez a sokadik szempont vagy egyáltalán nem is érdekes.
Sokkal érdekesebb, hogy értéket teremtsen és ezek a pozitív értékek részben a GA-hoz is köthetők legyenek.

Ha például valaki megnyeri a HAC-ot. És az az akvárium előkelő helyezéseken végez abban az évben más versenyeken, azzal a HAC verseny értékét is növeli és így részben nekünk visszaigazolás, hogy a versenybe fektetett szponzoráció meghozta gyümölcsét.

Ha túllépek azon, hogy a sokadik kezdeményezésem is sikertelen a témában, és hajlunk arra, hogy megint támogassunk valakit, akkor a fenti lista kb olyan amit elvárnánk.

Aki facen stb akív a témában pl Sascha, Jurijs, Masashi Ono stb. Akarnak valamit, csinálják.
Van aki utazik eseményekre és ott szerepel kiemeltként. Ebből is van néhány tucat.

Ezzel szemben pl aki csak otthon épít csendben, keveset posztol, szinte egész évben láthatatlan nehezen megfogható szponzorációval.
Egyszerűen nem látszik senki számára. És bár fantasztikus az idei eredmény, de azt látjátok ti is az évek alatt, hogy egy jó eredmény is elszáll pillanatok alatt. És már mindenki a következőre vagy a következő évi versenyre fókuszál.
A több száz brutál akvárium mellett nehéz hangosnak lenni.

Hogy mit kap a másik oldal? A szponzorált a teljesített dolgok miatt? Ez már megbeszélés kérdése. De ma már van olyan reklámérték sok netcelebnél, hogy akár egy komolyabb invesztálást is megér a dolog.

Ez a szponzor program. Lehet persze valami egész egyszerűt is csinálni, de az meg szerintem inkább az üzemeltetést segíti csak. És inkább a jobban rászorulókat céloznánk meg vele, akinek anyagilag megterhelő az üzemeltetés pl.
 
Sziasztok!
Ezért is írtam, hogy akin eddig segítettünk elnyelte valami nagyobb erő :) És potenciális veszteségként élem meg. Olyanokon segítettünk aki valóban nemzetközi eredményre is érdemes volt.
Ha te leszel a következő, akkor feladom.... :)


De inkább leírom egy szponzori megoldás mitől tud jól működni és mi az amikor érdemes gondolkodni rajta. Mivel egy ilyen szponzoráció mindkét fél érdekét kell, hogy szolgálja. Mi sem kapunk ingyen tápot stb az ADA-tól pedig kevesen vannak a világon akik ezen a szinten űzik az ipart.
Most mindenféle viccen kívűl.


Szóval ma 2018-ban mi az ami vonzóvá tehet egy ilyen programot pl nekünk: - merthogy nyitott ajtókat dönget, ha valaki ilyesmiben gondolkodik.

- Az illető eredményes és van múltja. Látszik a munkáiban a jövő. Letett már valamit az asztalra és ezek miatt garantált a következő minőségi alkotás.
- Az illető aktív életet él a világhálón és ma divatos szóval mondva influencerként aktív. Ez nem feltétlenül termék promóciót jelent. Egy olyan személy, aki megmozdulásaival tanít, példakép, és egy jó közszereplő a hobbizásban
- Nem árt, GA-n kívül is képes kommunikálni és képviselni az értékeket. És nagyon jól jön, ha akár saját tábora van akik az elmúlt évek miatt építettek barátságot vele mindenféle országból.
- Aktív bejegyzésekkel, tartalommal. A szponzor leginkább ezekből lát valamit viszont, hogy az illető él és tevékenykedik.

Ma már nem a legfontosabb, hogy egy szponzorált személy terméket adjon el. Ez a sokadik szempont vagy egyáltalán nem is érdekes.
Sokkal érdekesebb, hogy értéket teremtsen és ezek a pozitív értékek részben a GA-hoz is köthetők legyenek.

Ha például valaki megnyeri a HAC-ot. És az az akvárium előkelő helyezéseken végez abban az évben más versenyeken, azzal a HAC verseny értékét is növeli és így részben nekünk visszaigazolás, hogy a versenybe fektetett szponzoráció meghozta gyümölcsét.

Ha túllépek azon, hogy a sokadik kezdeményezésem is sikertelen a témában, és hajlunk arra, hogy megint támogassunk valakit, akkor a fenti lista kb olyan amit elvárnánk.

Aki facen stb akív a témában pl Sascha, Jurijs, Masashi Ono stb. Akarnak valamit, csinálják.
Van aki utazik eseményekre és ott szerepel kiemeltként. Ebből is van néhány tucat.

Ezzel szemben pl aki csak otthon épít csendben, keveset posztol, szinte egész évben láthatatlan nehezen megfogható szponzorációval.
Egyszerűen nem látszik senki számára. És bár fantasztikus az idei eredmény, de azt látjátok ti is az évek alatt, hogy egy jó eredmény is elszáll pillanatok alatt. És már mindenki a következőre vagy a következő évi versenyre fókuszál.
A több száz brutál akvárium mellett nehéz hangosnak lenni.

Hogy mit kap a másik oldal? A szponzorált a teljesített dolgok miatt? Ez már megbeszélés kérdése. De ma már van olyan reklámérték sok netcelebnél, hogy akár egy komolyabb invesztálást is megér a dolog.

Ez a szponzor program. Lehet persze valami egész egyszerűt is csinálni, de az meg szerintem inkább az üzemeltetést segíti csak. És inkább a jobban rászorulókat céloznánk meg vele, akinek anyagilag megterhelő az üzemeltetés pl.

Itt a Fórumon @Molnár Máté aki olyan habitussal rendelkezik ami a GA számára is elfogadható lenne (ha nem nézzük a tapasztalat-rutin-a hobbiban eltöltött idő- kiemelkedő verseny eredmények tényezőt).
Nem ajánlásként írom, csak hasonló hozzáállású kertészek támogatása valóban hasznos lehet nem csak a két fél, hanem az akvarisztika (akár az ország) megítélése szempontjából is.
E-mellett valóban nem könnyű döntés lehet egyik résztvevő oldaláról sem.

Ha valami elképesztően jó akváriumot akar valaki építeni az napi több óra elfoglaltság.
Amennyiben rögzíteni is akarja valamilyen hordozón a történéseket, az további nem kevés idő (pont Máté írta a múltkor a videó vágására hogy 12 óra volt feliratozással együtt, ha jól emlékszem).
A pezsgés különböző fórumokon (esetleg külföldieken is) megint csak napi néhány óra- ez együtt már szinte egy teljes munkanapnak számít!

Sajnos legtöbbünknek olyasmire lenne a legnagyobb szüksége ami semmilyen körülmények között nem adható (lehet ugyanakkor másét rabolni)!

Akiknek pedig anyagi korlátai vannak, azok viszont kevesebb eséllyel tudnak kitűnni a tömegből, még ha tehetségesek is, hisz az alap technika megvételét sem biztos hogy megengedhetik maguknak (az akváriumon és a technikai felszerelésén kívül ugye fényképezőgép és a számítógép is szükséges)!

Azok viszont akik el vannak látva bőven pénzzel, nehezen szponzorálhatóak hisz jövőre lehet, hogy léghajózni, vagy autó versenyezni akarnak mert megtehetik, hamar lelohad a fellángolás, amint a napi rutint kell folyamatosan ismételni, a Ti részetekről pedig minek a kútba vizet hordani.

Egyébként is nagy a lemorzsolódás, kiégés, fásulás, meg lehet nézni a kezdetektől a HAC dobogósok közül jelenleg mennyien aktívak a fórumon, hobbiban.

Mindenesetre szurkolok, hogy legyen végre hosszú távú sikerélményetek ezen a téren is!

A.ttila
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!


Itt a Fórumon @Molnár Máté aki olyan habitussal rendelkezik ami a GA számára is elfogadható lenne (ha nem nézzük a tapasztalat-rutin-a hobbiban eltöltött idő- kiemelkedő verseny eredmények tényezőt).
Nem ajánlásként írom, csak hasonló hozzáállású kertészek támogatása valóban hasznos lehet nem csak a két fél, hanem az akvarisztika (akár az ország) megítélése szempontjából is.
E-mellett valóban nem könnyű döntés lehet egyik résztvevő oldaláról sem.

Ha valami elképesztően jó akváriumot akar valaki építeni az napi több óra elfoglaltság.
Amennyiben rögzíteni is akarja valamilyen hordozón a történéseket, az további nem kevés idő (pont Máté írta a múltkor a videó vágására hogy 12 óra volt feliratozással együtt, ha jól emlékszem).
A pezsgés különböző fórumokon (esetleg külföldieken is) megint csak napi néhány óra- ez együtt már szinte egy teljes munkanapnak számít!

Sajnos legtöbbünknek olyasmire lenne a legnagyobb szüksége ami semmilyen körülmények között nem adható (lehet ugyanakkor másét rabolni)!

Akiknek pedig anyagi korlátai vannak, azok viszont kevesebb eséllyel tudnak kitűnni a tömegből, még ha tehetségesek is, hisz az alap technika megvételét sem biztos hogy megengedhetik maguknak (az akváriumon és a technikai felszerelésén kívül ugye fényképezőgép és a számítógép is szükséges)!

Azok viszont akik el vannak látva bőven pénzzel, nehezen szponzorálhatóak hisz jövőre lehet, hogy léghajózni, vagy autó versenyezni akarnak mert megtehetik, hamar lelohad a fellángolás, amint a napi rutint kell folyamatosan ismételni, a Ti részetekről pedig minek a kútba vizet hordani.

Egyébként is nagy a lemorzsolódás, kiégés, fásulás, meg lehet nézni a kezdetektől a HAC dobogósok közül jelenleg mennyien aktívak a fórumon, hobbiban.

Mindenesetre szurkolok, hogy legyen végre hosszú távú sikerélményetek ezen a téren is!

A.ttila

Köszi, hogy emlìtesz. :) Nem titok, dolgozunk együtt a GA-s srácokkal, rengeteget segìtenek, aminek nagyon örülök. Én eléggé kezdő vagyok a témában, szóval versenyzésre még nagyon nem állok készen. Ilyen szintű alkotásokat (vagy csak megközelìtőeket), nem tudom, hogy ebben az életben tudnék e komponálni. De őszinte leszek, számomra ez a hobbi nem is erről szól, nem a versengésről, ezt meghagyom a nagyoknak:) Én szimplán csak szeretném népszerűsìteni, szeretném, ha minél többen vágnának bele, mert ez maga a csoda. Azt próbálom kommunikálni, hogy ez nem egy ördöngősség, bárkinek elérhető. Nem vagyok profi, sokat bénázok, sokszor azt sem tudom, hogy mi miért történik, de csinálom és élvezem. Persze rengeteg segìtséget kapok, amit szintén köszönök.
No de elkanyarodtam. Még mindig azt mondom, hogy hihetetlen, hogy ilyen szinten űzitek ezt a remek hobbit. A világ mezőnyének élvonalában vagytok, hahó, ez hihetetlen. Gratulálok mégegyszer :)
 
Sziasztok!


Itt a Fórumon @Molnár Máté aki olyan habitussal rendelkezik ami a GA számára is elfogadható lenne (ha nem nézzük a tapasztalat-rutin-a hobbiban eltöltött idő- kiemelkedő verseny eredmények tényezőt).
Nem ajánlásként írom, csak hasonló hozzáállású kertészek támogatása valóban hasznos lehet nem csak a két fél, hanem az akvarisztika (akár az ország) megítélése szempontjából is.
E-mellett valóban nem könnyű döntés lehet egyik résztvevő oldaláról sem.

Ha valami elképesztően jó akváriumot akar valaki építeni az napi több óra elfoglaltság.
Amennyiben rögzíteni is akarja valamilyen hordozón a történéseket, az további nem kevés idő (pont Máté írta a múltkor a videó vágására hogy 12 óra volt feliratozással együtt, ha jól emlékszem).
A pezsgés különböző fórumokon (esetleg külföldieken is) megint csak napi néhány óra- ez együtt már szinte egy teljes munkanapnak számít!

Sajnos legtöbbünknek olyasmire lenne a legnagyobb szüksége ami semmilyen körülmények között nem adható (lehet ugyanakkor másét rabolni)!

Akiknek pedig anyagi korlátai vannak, azok viszont kevesebb eséllyel tudnak kitűnni a tömegből, még ha tehetségesek is, hisz az alap technika megvételét sem biztos hogy megengedhetik maguknak (az akváriumon és a technikai felszerelésén kívül ugye fényképezőgép és a számítógép is szükséges)!

Azok viszont akik el vannak látva bőven pénzzel, nehezen szponzorálhatóak hisz jövőre lehet, hogy léghajózni, vagy autó versenyezni akarnak mert megtehetik, hamar lelohad a fellángolás, amint a napi rutint kell folyamatosan ismételni, a Ti részetekről pedig minek a kútba vizet hordani.

Egyébként is nagy a lemorzsolódás, kiégés, fásulás, meg lehet nézni a kezdetektől a HAC dobogósok közül jelenleg mennyien aktívak a fórumon, hobbiban.

Mindenesetre szurkolok, hogy legyen végre hosszú távú sikerélményetek ezen a téren is!

A.ttila
De jó, hogy te ajánlasz, én évek óta téged/titeket ajánlanálak be ilyesmibe. Pl. mire lennétek képesek, ha nem a hegynyi bazaltból és a kazalnyi gyűjtött fából, hanem seryu, frodó... kőból és redmoorból, vasfából.... válogathatnátok. Ha rátok ront az alga, lenne lehetőségeket "kibérelni" 50 amanot pár napra, etc. :)
 
Ezért is írtam, hogy akin eddig segítettünk elnyelte valami nagyobb erő :) És potenciális veszteségként élem meg. Olyanokon segítettünk aki valóban nemzetközi eredményre is érdemes volt.
Ha te leszel a következő, akkor feladom.... :)


De inkább leírom egy szponzori megoldás mitől tud jól működni és mi az amikor érdemes gondolkodni rajta. Mivel egy ilyen szponzoráció mindkét fél érdekét kell, hogy szolgálja. Mi sem kapunk ingyen tápot stb az ADA-tól pedig kevesen vannak a világon akik ezen a szinten űzik az ipart.
Most mindenféle viccen kívűl.


Szóval ma 2018-ban mi az ami vonzóvá tehet egy ilyen programot pl nekünk: - merthogy nyitott ajtókat dönget, ha valaki ilyesmiben gondolkodik.

- Az illető eredményes és van múltja. Látszik a munkáiban a jövő. Letett már valamit az asztalra és ezek miatt garantált a következő minőségi alkotás.
- Az illető aktív életet él a világhálón és ma divatos szóval mondva influencerként aktív. Ez nem feltétlenül termék promóciót jelent. Egy olyan személy, aki megmozdulásaival tanít, példakép, és egy jó közszereplő a hobbizásban
- Nem árt, GA-n kívül is képes kommunikálni és képviselni az értékeket. És nagyon jól jön, ha akár saját tábora van akik az elmúlt évek miatt építettek barátságot vele mindenféle országból.
- Aktív bejegyzésekkel, tartalommal. A szponzor leginkább ezekből lát valamit viszont, hogy az illető él és tevékenykedik.

Ma már nem a legfontosabb, hogy egy szponzorált személy terméket adjon el. Ez a sokadik szempont vagy egyáltalán nem is érdekes.
Sokkal érdekesebb, hogy értéket teremtsen és ezek a pozitív értékek részben a GA-hoz is köthetők legyenek.

Ha például valaki megnyeri a HAC-ot. És az az akvárium előkelő helyezéseken végez abban az évben más versenyeken, azzal a HAC verseny értékét is növeli és így részben nekünk visszaigazolás, hogy a versenybe fektetett szponzoráció meghozta gyümölcsét.

Ha túllépek azon, hogy a sokadik kezdeményezésem is sikertelen a témában, és hajlunk arra, hogy megint támogassunk valakit, akkor a fenti lista kb olyan amit elvárnánk.

Aki facen stb akív a témában pl Sascha, Jurijs, Masashi Ono stb. Akarnak valamit, csinálják.
Van aki utazik eseményekre és ott szerepel kiemeltként. Ebből is van néhány tucat.

Ezzel szemben pl aki csak otthon épít csendben, keveset posztol, szinte egész évben láthatatlan nehezen megfogható szponzorációval.
Egyszerűen nem látszik senki számára. És bár fantasztikus az idei eredmény, de azt látjátok ti is az évek alatt, hogy egy jó eredmény is elszáll pillanatok alatt. És már mindenki a következőre vagy a következő évi versenyre fókuszál.
A több száz brutál akvárium mellett nehéz hangosnak lenni.

Hogy mit kap a másik oldal? A szponzorált a teljesített dolgok miatt? Ez már megbeszélés kérdése. De ma már van olyan reklámérték sok netcelebnél, hogy akár egy komolyabb invesztálást is megér a dolog.

Ez a szponzor program. Lehet persze valami egész egyszerűt is csinálni, de az meg szerintem inkább az üzemeltetést segíti csak. És inkább a jobban rászorulókat céloznánk meg vele, akinek anyagilag megterhelő az üzemeltetés pl.
Sokat gondolkodtam,hogy írjak-e erre valamit!
Félre ne értse senki,én ezt nem erőltetem,mert eddig is egyedül csináltam mindent,az igaz,hogy a raw fotóimat mindig kiszínezted @viktorlantos (ezert halas is vagyok).
Mindezt úgy csináltam,hogy 220 h dolgozom évi 9-10 hónapban,sokszor heti 1 szabad nappal!!!
A mostani stresszes életem szeretnem befejezni,es valahogy valami könnyebb meló mellet(ahol nincs hétvégén melo,ünnepnapon sincs,este 5 kor mar otthon)folytatni a scaper hobbit.Szeretnem a hobbim fő állasként űzni,mint az említett urak(Jurij,Sacha pl).Nem mintha nekik lenne idejük komoly scapeket csinálni!
Az,hogy sikerült megnyerni a Hac-ot,es ezzel a scape-val 19 helyet elcsípni,jót tesz kicsit a Magyar auascaping-nak,a Ga-nak,es talán hoz egy kis ismeretséget is nekem!Hat ha meg Japánba is sikerül ki jutnom!
Az elmúlt években sikerült többek között az Ealpc díjkiosztókon megismert scaperekkel jo kapcsolatot kialakítanom(van akik kertek a fotót az akváriumról,meg Jurij is,es ők is elküldtek az öveit),Adam Paszchelaval meg mar 3 szor találkoztam a galériában(Tychy). Tervezek az Aquaflorahoz is eljutni,mar egyeztetek Esterrel(Ester Mous).
Bízom benne,hogy most kezd beindulni a scaping szekér!
Balázs mindig azt mondta,hogy kell egy jó nemzetközi eredmény,és akkor.....
Lesz ahogy lesz én mindenképp csinálom tovább!Mert ez egy gyönyörű hobbi.MEGNYUGTAT.Kikapcsol. Ha kell akkor meg elmegyek Aquacelebnek is!:D:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Lesz ahogy lesz én mindenképp csinálom tovább!

Ez a lényeg. Mindenért melózni kell ezerrel. Az idő pedig téged igazol majd. Szerintem jó úton jársz. (y)
A topikot nem miattad kezdtem el, leginkább a jelenséget és a lehetőséget szerettem volna megmutatni.
A lehetőség részünkről adott. Nagyon sok dologban partnerek vagyunk. Csak a kis madárkára várok, hogy berepüljön az ablakon. :)
 
Sziasztok!



De jó, hogy te ajánlasz, én évek óta téged/titeket ajánlanálak be ilyesmibe. Pl. mire lennétek képesek, ha nem a hegynyi bazaltból és a kazalnyi gyűjtött fából, hanem seryu, frodó... kőból és redmoorból, vasfából.... válogathatnátok. Ha rátok ront az alga, lenne lehetőségeket "kibérelni" 50 amanot pár napra, etc. :)
Köszönöm hogy gondoltál rám-ránk!

Régebben volt egy próbálkozás amire jelentkeztem: https://akvakertesz.hu/threads/mi-oesszedobjuk-az-akvariumod-akvakertesz-project.2676/ egy akkori eszement ötlettel (hortobágyi látványvilág gémeskúttal).
Ma viszont nem bánom hogy akkor nem lett belőle semmi!
Frissen tart hogy ha mindent magunknak kell kitalálni, összerakni, nem a "kész dolgokat" bedobálni a "kosárba".
Számomra attól is egyedi egy akvárium, ha nem a megszokott alapanyagokból készül (a sokadik berendezésnél nem szeretnék egy 1628917. redmooros-seryus látványvilágot).
Egy kezdő tehetségnek viszont nagy segítség lehet a már bevált dolgokkal gyakorolni!

Nekem-nekünk egyedül az élőlény vonalon számíthatna a segítség (növény-hal-garnéla-csiga), hisz azokon kívül minden megvan.
De nem mi vagyunk itt a célcsoport ahogy @keszalvo Viktor is írta, hanem a lelkes, mindenre nyitott, sokat-, sok helyen jól kommunikáló (idegen nyelven is - ez jelentősen szűkíti a kört) "ifjú titánok", akik nincsenek olyan jól anyagilag ellátva!
Inkább a jelentősen hátrányos helyzetből indulók felkarolása lenne ennek a programnak a feladata, amiben akár mindannyian kivehetjük a részünket ( akár egy pár ingyenes növénnyel, -használaton kívüli eszközzel, személyes találkozással, az akváriumunk megmutatásával élőben, stb..., mint ahogy sok önzetlen segítőkész kertésztárs meg is teszi, csak hogy egy fórumtársat emeljek ki a tömegből pl: @Szabó Henrik !)

Legalább is én így látom.

A.ttila
 
Utoljára módosított:
Te és Én "pulykák" vagyunk nem kismadarak [emoji16][emoji16]

Pontosabban amikor a buldózer berepül az ablakon :LOL::);)



Lassan leülepednek a gondolatok és az izgalom is csendesül kicsit. Tök jó, hogy ennyi év után is aktívan építetek. Remélem még sokáig így is marad a dolog.
Lehet néha úgy tűnik nen vagyunk elégedettek, vagy nem elégszünk meg a versenyeken elért helyezésekkel, de a fejlődéshez szerintem ez kell.

Kell, hogy itthon is legyen ellenfél, hogy hazai pályán is legyen kit megszorongatni, vagy épp legyőzni. Kellenek a jó eredmények külföldön is, hogy ne csak hazai pályán legyünk erősek, hanem világ szinten is ott legyünk a legjobbak között.

Nélkületek akik versenyre építenek, sokkal kevesebb lenne a hazai akvakertész élet. Remélem az idei jó vagy jobbra várt eredmények is további sikerekre inspirálnak.

Közel 10 év magyar akvakertészkedés eredménye ez. Ebben az időben nem csak a 10 évvel ezelőtti verseny szintet sikerült megugrani, de sikerült felzárkózni az aktuális trendekhez és lépést tartani a nemzetközi mezőnnyel.
Persze van hova fejlődni, de az lenne a baj, ha nem lenne. (y)

--- gondolatok off :)
 
. Kellenek a jó eredmények külföldön is, hogy ne csak hazai pályán legyünk erősek, hanem világ szinten is ott legyünk a legjobbak között.
Igaza van @viktorlantos-nak!Kellenek a jo eredmenyek!A celom,hogy a jövö evi versenyekre jobban felkeszülni,megtöbb karbantartas,vizcsere stb...
Szeretnek a jövö evi Cips-en is Kinaban resztvenni,ahol elsö Magyarkent rendeznek be a Live scapingen!A jövö heten Japan(dijkioszto)utana Valencia novemberben,meglätogatom Albertet es az ö boltjat!
 
Back
Oldal tetejére