• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Verseny korlátozások

viktorlantos

Alapító
Admin
Az utóbbi időben befészkelte magát a nano kategória a növényes versenyekre. És szinte természetesnek mondható, hogy ha elég sok a nevezés kategória bontás legyen. Hozzánk is érkezett ilyen kérés a HAC versennyel kapcsolatosan.

Közben a másik oldalon az elmúlt 10 évben mióta az ADA IAPLC versenyt szervezik nem mozdultak és nem is mozdulnak majd ebbe az irányba. Megtartották 1 kategóriás versenynek akkor is ha már közel 2000 nevezés érkezett.

A minap a maláj verseny kíírását nézegettem és meglepődve olvastam, hogy csak 1.5-3 láb (50-100cm) szélességű akváriumokat fogadnak el nevezésre. A kategória felső határát nem értem, de az alsó határ korlátozásra azt írták, hogy kis akváriumokban nem lehet olyan méretben építkezni, hogy az kellően részletes legyen. Nincs annyi változatosság, nincs annyi kidolgozottság ez alatt a méret alatt.

Érdekes mindenesetre.

Ti mit gondoltok erről?
 
Ha megengeded Viktor, pontosítanám az átváltást, tehát 1.5 láb (45cm) és 3 láb (90cm)-es akikat fogadnak el a nevezésre!
Ez már jobban hangzik mint az 50-100, bár nem értem hogy miért nem tólták ki 4 láb (120cm)-ig a hosszúságot!
De nem nagyon értek velük egyet, mert nem kell messzire menni, AAC 2010 nanó kategoria 4. helyezetje 20 cm széles akija számomra elég kidolgozott és részletes.
Tehát szerintem a kreativitásnak nem az aki mérete (szélessége) szab határt!! ;)
 
Lehet ezzel a versenyt olyan irányba akarják terelni hogy az "átlag" akik tudjanak versenyezni. A kicsi akvárium rendkívül idő igényes és nem veheti fel szerintem ilyen formában a versenyt egy 90cm akváriummal amire ha "2 hétig nem nézek rá se lesz nagy gond". A nagyobb akvárium meg lehet már azért necces mert ott a költség vetés magas és így nem veheti fel a versenyt egy 60cm akival.
 
Back
Oldal tetejére