• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Végre megérkezett a felmentő sereg!!!

Status
Not open for further replies.

habee

Főkertész
Sziasztok!
Nem tudom mennyire illik ide a téma de úgy gondoltam mindenképpen meg kell osztanom veletek,hogy az utóbbi napokban
milyen kellemes meglepetés ért :mrgreen:
Mint már említettem egy ideje harcolok az algák ellen amik ellepték a nanomat,Nigro tanácsára elkezdtem cserélni
a vizemet napi 50%,nagytakarítás ahogy kell..
Drasztikus csapást mértem az algákra de a Tropica leveleiről nem tudtam eltávolítani az "zöldséget",eltávolítani sajnáltam,vegyszereket meg egyenlőre még nem szeretnék alkalmazni.
Algaevőket(Otocinclus Affinis),még nem sikerült szereznem,váróban vagyok a kicsikékre de már nagyon várom őket :roll: ..Amanókat meg a red cherry-k miatt nem tudok betenni... :x Mitévő legyek :crazy: Törtem a fejem..
Időközben nézegettem,milyen szabálytalan kis letisztult foltok jelentek meg a leveleken amikor egyszer csak előbukkant egy pici valószínűleg Almacsiga majd még 1,szóval egy szép kis takarító brigád csapódott össze nagy örömömre szolgálva :mrgreen: Valószínű valamelyik növénnyel kerültek be,úgyhogy szerencsém van,mert nagyon látványosan takarítanak..Tudom,hogy el fognak szaporodni,de majd ha kitakarítottak hálám jeléül(meg amúgy is sajnálnám őket)csinálok egy külön akváriumot a számukra aztán ha kell hatalmas segítséget tudnak nyújtani..Mindenkinek tudom ajánlani őket nekem beváltak :thumbup:
Dobok 1-2 képet ilusztrációként:S6300010.pngez a tropica pl tegnap még teljesen alga bevonatú volt
És itt egy szorgos munkás a cimborájával "Józsival" :mrgreen: S6300006.png
Bocs a rossz minőségű képekért de most csak ez állt a rendelkezésemre bizonyítékként de ha rendbe jön a Nano majd leszne jobbak,amit majd szeretnék megosztani veletek... :wave:
 
Miért is? Ezt kifejtenéd?
:wave: Csak azért,mert nekem az egyik méretesebb Amano bekóstolta szerencsétlen kis Red Cherry-t legnagyobb bánatomra
Úgyhogy nem szeretnék még több red-et feláldozni kísérlet képpen,inkább szét választottam őket biztos ami biztos alapon..
Valahol már olvastam,hogy előfordul a kannibalizmus garnélák között :evil: Nekem pont egy ilyen falánk falkát sikerült kifognom :cry: de azért szeretem őket is a másik akit szépen rendbe tartják :thumbup:
 
Nem lehet,hogy kevés volt a kaja nekik és ezért vetemedett társai evésére?
Vagy valami ilyesmi állhat a háttérben?
 
Szia Jani!
Nem hinném,hogy kevés volt a kaja,mert változatos menüjük volt amit nem sajnáltam tőlük és általában a halak kajáját is pusztították de nem kizárt,hogy valami más volt a probléma velük...
 
Biztos hogy az a kannibál amano valóban amano? nem lehet hogy üveggarnéla? csak mert az még a neonokat is levadássza :twisted:
 
Szia Scar!
Ez a variáció látod elképzelhető,mert egy Neon is az áldozatok listáján volt:cry:
Mindenesetre én Amanoként vásároltam az állatkereskedésben és ezek szerint eddig abban a tévhitben éltem,hogy az Amano és az üveggarnéla ugyanaz :idea: Valószínű ez volt a probléma!!
 
habee said:
Mindenesetre én Amanoként vásároltam az állatkereskedésben
Sajnos ez még semmire sem garancia. Viszont így már hihető a történet. Azért is kérdeztem rá egyből, mert olyanról még nem hallottam, hogy amano red cherryt - vagy más élőlényt - megtámadott volna. Nálam egy időben 10 amano és vagy 100-150 red cherry volt együtt, és sosem tapasztaltam hasonlót.

Egyébként az amano-üveggarnéla megkülönböztetésről itt és itt már volt szó.
 
Hát most már világos mi volt a probléma :evil: Jól át ejtettek,de most már legalább tudom mi a különbség Amano és üveggarnéla között :thumbup: Köszi az infót srácok :wave:
 
Én is csak onnan tudom, hogy vettem 5 amanonak árult garnélát, amiből 2 volt valóban az, amíg nálam volt a 3 üveg addig megettek 2 neont, 1 növendék plattit, 2 corryt, és még kitudja még mit. Egy hétig voltak nálam, és a poén az volt hogy nekem kellett kihalásznom az amanokat az üveggarnélák közül, mert egy akváriumban tartották őket.
 
Üdv habee!

Nem akarok bele vau-vau, de érdeklődöm a "felmentő sereged" hogyléte felől. Még egyszer utánanéztem helyesen emlékeszem-e. Úgy tűnik igen e szerint a "felszabadító hadsereg" könnyen nehezen kiirtható "növényzabálókká" válik. Tapasztalat?

...aki holtig tanul
 
Nem akarok bele vau-vau, de érdeklődöm a "felmentő sereged" hogyléte felől. Még egyszer utánanéztem helyesen emlékeszem-e. Úgy tűnik igen e szerint a "felszabadító hadsereg" könnyen nehezen kiirtható "növényzabálókká" válik. Tapasztalat?
Szia!
Teljes mértékben igazad van,mert már megkezdték a "zabálást"de a Neritinám rendet teremtett legalább is egyenlőre
féken tartja a "felmentőket" :D de a dolgukat elvégezték az a lényeg :thumbup: az alga visszavonulóban van a gyakoribb vízcserék hatására de azért meg kell hagyni a csigucik is ki vették a részüket a takarításból úgyhogy valamilyen szinten hálás vagyok nekik...Most pedig a Neritina nekem :roll:
:wave:
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére