• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vasfák elrendezése

Ha forralod akkor sokkal gyorsabban oldódnak ki belőle az anyagok, így ezért színezi jobban a vizet. Az akiban nem fog ilyen gyorsan oldódni mert hidegebb a víz. De akkor is lesz színe a víznek. A vasfa típusától is függ mennyire színezi a vizet. Lehet 1 év, de lehet akár sokkal több is. Főzd ameddig tudod, áztasd, és remélhetőleg mire az akiba kerül már kevésbé fogja színezni a vizet.
 
Még azt hozzáteszem: Ha főzés után hirtelen hideg vízben hagyjuk kihűlni sokkal több színező anyag távozik!
 
Hali!
Érdekelne,hogy ezek a fák meddig bírják a víz alatt?
Hétvégén kivettem az enyéimet és ami a talajban volt vékony rész puha volt!
Nem volt büdös de felmerült bennem,hogy ezeknek a fáknak is véges az "életük"a vízben!
Van erről tapasztalat?
 
Szia Jani!

Érdekelne,hogy ezek a fák meddig bírják a víz alatt?
Van egy 10 évesnél idősebb példány, folyamatosan víz alatt volt és van most is.
Kemény darab, még száraz korában próbáltunk lyukat fúrni rá, de megszenvedtünk vele.
Viszont az algaevőknek köszönhetően az alkar vastagságból kb. a harmadára zsugorodott.


AmegA
 
Mivel nem találtam más helyet ide írom be a kérdést:
Több Youtube videón láttam már, hogy a vasfákat facsavarral erősítik össze, majd ezzel a szerelt fával építik fel a layout-ot. Van erre valakinek tapasztalata? Nem káros ez az élőlényekre, vagy spec, rozsdamentes csavart használnak?
 
Mivel nem találtam más helyet ide írom be a kérdést:
Több Youtube videón láttam már, hogy a vasfákat facsavarral erősítik össze, majd ezzel a szerelt fával építik fel a layout-ot. Van erre valakinek tapasztalata? Nem káros ez az élőlényekre, vagy spec, rozsdamentes csavart használnak?
Rozsdamentes csavarral nem lehet probléma, de szerintem semmi mással sem. Minimális a csavarok oldódása, és heti 50%-os vízcseréknél ez gyakorlatilag a nullával egyenlő vízszennyezést okoz. Meg gondolom nem akarsz egy 10 literes akváriumban 50 kiló csavart használni...
 
  • Like
Reactions: pfg
Én most csavaroztam össze két nagyobb vasfa darabot, ahol elértem és be tudtam nyúlni, rányomtam a csavarra akváriumragasztót, és bekentem a csavar fejét is vele. Minél kisebb felületen oldja bele a facsavar a fémeket a vízbe. :)

Ja, és még pár napig forralgatom meg áztatom a fákat, de hónapokig nem vacakolok vele... Ha nagyon színeznek amikor bekerülnek az akváriumba, akkor harisnyába kötve megy az aktív szén a diffúzor elé, elvileg az segíthet.
 
Back
Oldal tetejére