• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vasfák elrendezése

dekalabda00

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
A gondom az, hogy a vasfáim túl alacsonynak tűnnek, és szeretném kiemelni őket az kisebb növésű növények közül.Kb 15 cm magasak most, de jó lenne, ha még 10 cm-rel meg tudnám emelni. Kőre már gondoltam, csak nem tudom, hogyan rögzítsem őket(ragasztás nem tenne túl jót a víznek, egyébként meg a fákat már szépen befutotta a moha).Adtak már ötletet, hogy csináltassak üvegből egy téglatestet, de itt is a rögzítés a probléma. Valamint még a tapadókongra is gondolt valaki, de ahhoz fúrni kéne a fába, nem?

Előre is köszönöm a tippeket: Zsolt
 
dekalabda00 said:
Sziasztok!
A gondom az, hogy a vasfáim túl alacsonynak tűnnek, és szeretném kiemelni őket az kisebb növésű növények közül.Kb 15 cm magasak most, de jó lenne, ha még 10 cm-rel meg tudnám emelni. Kőre már gondoltam, csak nem tudom, hogyan rögzítsem őket(ragasztás nem tenne túl jót a víznek, egyébként meg a fákat már szépen befutotta a moha).Adtak már ötletet, hogy csináltassak üvegből egy téglatestet, de itt is a rögzítés a probléma. Valamint még a tapadókongra is gondolt valaki, de ahhoz fúrni kéne a fába, nem?

Előre is köszönöm a tippeket: Zsolt

Zsolt!

Arra gondoltál már, hogy egy kicsit megemeled alatta a talajt? Ha a talajba pala darabokat szúrsz, hogy téglatestet alkossanak( mint egy láda)és ebbe töltesz aljzatot csak azt a részt emeled meg ami közvetlenül a fa alatt van és nem kell dombba halmoznod a körülötte lévő aljzatot, és így a növényeidet sem emeled és rontod el a képet.A palát pedig eltakarhatod valamilyen sűrűbb növénnyel, vagy kövekkel amik még beleillenek az akvárium képébe.

üdv: Robi
 
Szia!
A több talajra már gondoltam, csak az volt a gondom, hogy akkor tényleg dombot kéne alkotnom.De ez a "ládázás" ötlet tetszik, lehet hogy kipróbálom.Már csak az a probléma, hogy nincs ilyen színű aljzatom, venni meg 5 kg-ot nem akarok...Lehet hogy másik színből bepróbálom, és a tetejére meg gyűjtök az akvárium másik részéből feketét.Meg pár követ és kéne szerválni.
 
Hali!

Korábban befőttes gumival vagy fekete damillal tapadókoronghoz rögzítettem a fát amit majd az üveglapra nyomtam. Természetesen a fákat egymásra halmoztam a gumi csak az üvegfalhoz való rögzítést szolgálta a súlyt elvitte a többi. Mivel alapból kívülről fekete színre volt lefújva az üveg így a damil és gumi beleolvadt a tájba.

Egy bajom volt csak vele, hogy iszonyat módon színezte a vizet. Nem kevés fa volt ugyanis a vízben.

Egy szónak is száz a vége próbáld ki tapadókorongos megoldással. Azzal pozicionálhatod és ha attól félsz, hogy idővel elfárad a gumi és nem tart lehet alá tenni követ vagy egyéb fát.
 
Sziasztok!

Az mennyire normális jelenség hogy ma kivettem az egyik vasfát hogy kötözzek rá jávai mohát és alul ami be volt ágyazva az aljzatba fehér volt 2 helyen? Másikat kivettem emiatt és azon nem volt semmi, de ami fehér volt sokkal puhább volt mint a másik. Szaga nem volt.
 
Sziasztok,

Van két vasfám, szeretném őket egymáshoz rögzíteni.

Damilos, cérnás stb. könnyen oldódó kötéseket kerülném, valami masszívabb kötés kéne, például ragasztás...

Tudtok olyan anyagot ami szóba jöhet?

Szilikonra gondoltam, amivel az akvárium üveget is ragasztják.

Van valakinek ezzel tapasztalata?

Vagy ismertek egyéb jól bevált erős kötési módszert fák egymáshoz rögzítéséhez?

Üdv
 
lehetne például dróttal vagy osszecsavarozni őket. ragasztás nem tudom mennyire működhet mert a fa ugye nem tiszta felület ráadásul a vízben még bomlik is kicsit. lehet a ragasztó elengedné.
 
Nem tudom milyen stabilan akarnád egymáshoz illeszteni de nekem gyors kötözővel van, nem a legstabilabb, de hát ez volt kéznél.
 
histi said:
Szilikonra gondoltam, amivel az akvárium üveget is ragasztják.
Üdv
Szia histi!
Próbáltam már két fát (opwa fát) egymáshoz ragasztani de 1-2 nap múlva, (addig száradt) amikor felemeltem egyből elengedték egymást. Aztán a red moor fám nem merült le, ezért egy követ ragasztottam az aljára, hogy lent tartsa, de később ezek is elhagyták egymást.
Én azt mondom, hogy meg lehet próbálni, (lehet, hogy csak én voltam béna...) de nem biztos, hogy ez a legjobb megoldás.
 
Olyan esetben ha a fák nyúlványai engedik a rejtett kötözést, lehet használni műanyag kábelkötegelőt, amivel biztos és szoros kötést lehet megvalósítani.
Vagy lehet a fák egymás felé eső részébe befúrni és azon keresztül átvezetni a kábelkötegelőt,persze, ha ez láthatatlan helyen kivitelezhető!
 
Köszönöm a javaslatokat.

Akkor ezek szerint a ragasztó nemigen járható, illetve kétséges, a gyorskötözőt inkább hanyagolom, a drótozás még szóbajöhet, de eszembe jutott valami:

Azt hiszem körülnézek barkácsáruházban, keresek valami műanyag rudacskát, mondjuk 3-4mm átmérőjűt, kellő hosszúságban.
Kifúrom a 2 vasfát 3-4-esnél kisebb fúrószárral, beleerőszakolom a pöcköt az egyikbe, másik fát rátolom, és kész.

Ez az elmélet. :)

Gyakorlatban majd meglátom.
 
Hali!

Bár már az Akv.hu-n már ezt taglaltam, magam is ezt a csapozásos módszert alkalmazom.A homlokzati hőszig.műanyag dübeleinek "szögeit használom.Tökéletes fához , kőhöz, akár szirtet is építhetsz belőle.Semmilyen káros hatása nincs, a sós vízben is tökéletes.
A mostani növényes akváriumomban is így vannak összecsapozva a fáim.
 
Sziasztok!

én egy problémával fordulok hozzátok!
Vettem egy vasfát, de sajnos nem tudok vele mitcsinálni, mert folyamatosan feljön a víz tetejére!
Mit tegyek hogy működjön?
Gondoltam arra hogy rácsavarozok valami másfajta fa "lapot" és azt megszórom aljzattal...
 
mardelboy said:
Sziasztok!

én egy problémával fordulok hozzátok!
Vettem egy vasfát, de sajnos nem tudok vele mitcsinálni, mert folyamatosan feljön a víz tetejére!
Mit tegyek hogy működjön?
Gondoltam arra hogy rácsavarozok valami másfajta fa "lapot" és azt megszórom aljzattal...

Szia!
Sztem vagy áztasd, főzd ki, és megint csak áztasd, vagy ha nagyon sürgős, rögzítsd 1 műanyag laphoz, azt meg be az aljat alá. Így a talaj lefogja annyira, hogy mire megszívja magát lent maradjon magától is.

pl:

http://www.cau-aqua.net/images/zoom/dan ... tup/03.jpg
vagy
http://www.cau-aqua.net/images/zoom/tankintank/04.jpg

forrás: http://www.cau-aqua.net/
 
Nem keverted össze a képet a hétvégi leveshús maradékával? :D
Bár a farhát maradványnak is le kellene süllyedni...
 
Back
Oldal tetejére