• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vas megyei Növényesek

Németh Áron

Kertész tanonc
Hali!
Bátorkodtam nyitni egy fórumot a nekünk Vas megyeieknek, hogy megismerjuk egymast, otleteket illetve ezt-azt cseréljuk eladjuk vagy vegyunk. Remelem azert leszünk páran.
 
Üdv Áron.
Ketten már vagyunk.Nem sok növényest ismerek Vas megyében, de talán összejövünk.
06305097720
 
Én is itt vagyok :D
Egyébként létezik vasmegyei akvaristák klubja a FB-n is (az adok-veszek, cserebere topik ott jól működik), de ott sem sok növényes van.
 
En is Vas megyei lennek(Szombathely),csak átigazoltam egy jobban fejlődő,biztos lábakon ällo klubba!
 
jolvan, jolvan alakul azert latom [emoji16]
Hello, Hello!
Gyorsan kerdeznek is, restartolnam az aksimat es a talajkombinal gondoltam Aqua Basis Plus noveny taptalajt es Amazonia altalanos noveny talajt. Szerintetek???
Ja es +2 kerdes: Erre tenni meg vekony bazalt reteget (zuzalekbol) a garnelak miatt??
A masik, hogy itt megyebe hol lehet venni jo minosegu folyekony Szen novenytapot?? Koszi elore is!
 
jolvan, jolvan alakul azert latom [emoji16]
Hello, Hello!
Gyorsan kerdeznek is, restartolnam az aksimat es a talajkombinal gondoltam Aqua Basis Plus noveny taptalajt es Amazonia altalanos noveny talajt. Szerintetek???
Ja es +2 kerdes: Erre tenni meg vekony bazalt reteget (zuzalekbol) a garnelak miatt??
A masik, hogy itt megyebe hol lehet venni jo minosegu folyekony Szen novenytapot?? Koszi elore is!

Az amazoniára felesleges bazaltot raknod. Ha kifejezetten garnélás akvárium lesz (érzékenyebb fajokkal pl. Crs), akkor amazonia helyett lehet jobb választás lenne vmilyen garnélás talaj. Ezek általában stabilabban és alacsonyabban tartják a pH-t és a keménységet, illetve az egyébb, garnéláknak fontos paramétereket is biztosítja.
Easycarbot szinte már mindenhol lehet kapni (pl. Szombathelyen Kőszegi és Szily János utcai boltokban).
 
Jolvan akkor az kuka mert az elso start azzal kezdodott es hat a novenyeknem igazan akarnak eletre kelni de ez betudhato a talajhianynak is szerintem. Csak Red Cherry es Sakura garnim van egyenlore veluk probalkozok aztan majd lassan lassan lepegetunk elore :) Szily János utcai boltrol velemeny?
 
Jolvan akkor az kuka mert az elso start azzal kezdodott es hat a novenyeknem igazan akarnak eletre kelni de ez betudhato a talajhianynak is szerintem. Csak Red Cherry es Sakura garnim van egyenlore veluk probalkozok aztan majd lassan lassan lepegetunk elore :) Szily János utcai boltrol velemeny?

Ezekhez a garnikhoz akár a bazalt is jó lehet, persze alá kell táptalaj. De ha van amazoniád, akkor egyértelmű, hogy azt használd (táptalajt ez alá is rakj). Rc és sakura kezdő garnizáshoz teljesen jó, ezek csapvízben is jól elvannak. Szily bolt növényes szempontból elég szegényes, de alapdolgok megvannak. Ezen felül az általános, halas dolgokhoz nagyon jól értenek, ajánlom őket.
 
Jolvan akkor az kuka mert az elso start azzal kezdodott es hat a novenyeknem igazan akarnak eletre kelni de ez betudhato a talajhianynak is szerintem. Csak Red Cherry es Sakura garnim van egyenlore veluk probalkozok aztan majd lassan lassan lepegetunk elore :) Szily János utcai boltrol velemeny?
Sziasztok! Gondoltam én is bejelentkezek a topikba ugyanis Szombathelyen akvarizálok én is. A Szily szerintem is egy jó bolt, kedvesek az eladók, halállomány teljesen elfogadható, valamint a Kőszegi utcairól is ugyanez elmondható. Pont most tervezek ott venni pár halat/garnélát. Vásároltam már párszor a körforgalomnál lévő kereskedésben is. Ott egy srác kifejezetten vágja a növényes dolgokat, igaz növényválasztékban nincsenek eleresztve. EasyCarbo náluk is beszerezhető, de az ára drágább volt, mint a Green Aqua-ban. Viszont van náluk ez a neten vásárolsz és személyesen veszed át dolog, így sokszor olcsóbb a termék. Carbo sajnos nincs fent a netes oldalukon, de a napokban rendeltem személyes átvétellel egy fűtőt és kifejezetten jó áron sikerült hozzájutnom.
 
Udv koreinkben!
epp mist jovok s Szily utcai uzletbol es csak ajanlani tudom garniban nagy a valasztek es szivesen rendelnek!!! növenyekbol szinten van valasztek boven!!!! Koszegi minoseg es ar az biztos minden uzletben jatszanak a 100-200 forintokkal.

ujabb kerdes: valaki ultetett mar utricularia-t? ha igen hogy?? es velemeny???
 
cdde36aa353afb915084a4b08d79ca59.jpg


Sziasztok!

Elado ez a "kis" harcos, hely hiany miatt. Irany ar 1000 forint (irany ar) de akar erdekel csere is RC, Rili garnela, Oto vagy torpe szivo harcsa vagy mas hal.

kepet tudok kuldeni csak nehez volt ebbe a haloba lencsevegre kapni!
 
Sziasztok!
Szetszereltem egy sugeres akvariumot amelyben anubias es anubias nanavolt, az apro bokkeno csak az, hogy az akvarium total meghalt, tehat a halak mar bomlasnak indultak a viz atlathatatlan volt es stb stb... tehat kesz katasztrofa magyarul. a kerdes az lenne h ilyen esetben a novenyek ujra ultethetoek-e ha IGEN , akkor mi az eljaras?
 
Back
Oldal tetejére