• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Van tartósteszt alacsonyabb CO2 szint ellenőrzésére is, mint 30 ppm?

  • Téma indító Deleted member 4326
  • Esemény kezdete
D

Deleted member 4326

Vendég
Low-tech akváriumba szeretnék alkalmazni DIY co2 forrást, és ott ugye nem kell a 30 ppm.

Tud valaki valamiről?

Táblázatban számolgatáson kívül...

Vagy mondjuk simán úgy nézzem, hogy ne zöldet mutasson, hanem más színt, és azt tartsam?

Vagy kevesebb KH-s vízzel keverjem össze a reagenst?
 
Utoljára módosított moderátor által:
Ha nagyon precíz akarsz lenni, akkor:
KL-803 PH/ORP- MÉRŐ ÉS MEGFIGYELŐ MŰSZER

Ha nem annyira, akkor ha van bubiszámlálód és belősz egy limezöldet a dc-vel, akkor megfelezed a bubik számát és kész is vagy.
 
Hello!
Ha nincs 30ppm, akkor miért akarod mérni?
Szerintem érdemes átfutnod a co2-ről szóló témákat, különös tekintettel a ph/gh/kh és a co2 összefüggéseire.
 
Átfutottam a nagy részüket, esetleg adnál egy linket?
 
Amúgy azért akarom mérni, hogy lássam, hogy nem ingadozik-e.
 
Amúgy azért akarom mérni, hogy lássam, hogy nem ingadozik-e.
Arra szerintem elegendő egy buborék számláló. ;)
Ha nem tudod túllépni a 30ppm-et, akkor igazából nem sok értelme van a DC-nek. De ez ugye függ a többi vízparamétertől is.
 
Próbálok rájönni, hogy miért nincs értelme. Talán egy tippem van: 30 ppm az a határ, ami felett már káros a co2 hatása, az alatt pedig nem kell ennyire vigyázni, csak stabil legyen?
 
Létezik ilyen tartós teszt. Nem EI tápozásnál van, hogy 20 ppm körül lövik be az értéket. A JBL folyadéka elvileg erre van beállítva és kapható például a GA-nál. És mivel a stabilitás fontos, ezért alacsony szinten is hasznos egy tartósteszt. Ha nem tudod mennyi a CO2, akkor a stabilitást sem lehet ellenőrizni.
 
És az nem működhet, hogy a 4KH-s víz helyett csak 3-asat töltök bele? Úgy pontosan mérne 20 körül?
 
Igen, erre írták több helyen, hogy 20 ppm-nél zöld. Mondjuk mielőtt ezt elkönyveljük ténynek, jó lenne kielemezni a részletes használati utasítását.
Ha már variálás, akkor inkább pH-mérős-táblázatos módszerrel kéne ellenőrizni, milyen színt mutat a kívánt értéknél, és azt követni. Az a teszt, ami limezöldnél mutatja a 30 ppm-et valami sötétebb zöldnél lesz 20 ppm. Nyilván nehezebb a tökéletes sötétzöldet belőni, de nem lehetetlen.
 
Igen, erre én is gondoltam, hogy nem limezöldre kéne menni, hanem sötétzöldre.


Köszi az infókat, majd beszerzek egyet csak a biztonság kedvéért.
 
Fogalmam sincs hol olvastam ezt mar, de azt hiszem az aquasabis reagensbol van 20ppm-es es ott.
 
Fogalmam sincs hol olvastam ezt mar, de azt hiszem az aquasabis reagensbol van 20ppm-es es ott.

Köszi az infot. Megmondom őszintén, hogy a CO2 és DC viszonyának a kémiájával nem vagyok tisztában, de csak 15 mg/l CO2-t szeretnék (nem utolsó sorban: tudok :p) tartani, ami pont elég a fényhez és a növényekhez is, a GA-s reagens viszont max türkiz lesz, ami frusztrál. Szóval csinálok inkább reagensoldatot alacsonyabb CO2 szinthez.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére