• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Valley of Dreams

zsolt240

Főkertész
Sziasztok,

hamarosan indul. Hamarosan újraindul...

Teljesen kezdőként sokat gondolkodtam, hogy legyen-e napló, de lesz. Vagy jó lesz, vagy csak lesz.

Miért indul? Mert megfertőztetek...igen, Ti mind...
Miért újraindul? Mert volt már akváriumom. Gyerekként 30l rémálom, mai fejjel, de szerettem. Felnőttként 10 éve Malawi sügeres mészkő kupac, de legalább nagy ( 350l).

Most pedig megpróbálom újra, azaz újat. Ez annyira más, hogy félek, de álmaim visszatérőek, és ezt most nem kitaláltam...

10 éve van egy visszatérő álmom, amiben egy pincében van 3 akváriumom, rohadt nagyok, az álmok keverednek, van mikor gyönyörűek, van mikor teljesen elhanyagoltak és arra riadok fel, hogy úristen több hónapja nem nyúltam hozzájuk.

Most ezek után ne kezdjem el???

Így bármi is lesz, címe már van az akinak...hát ezért Valley of Dreams

Zsolt
 
Sziasztok,

hamarosan indul. Hamarosan újraindul...

Teljesen kezdőként sokat gondolkodtam, hogy legyen-e napló, de lesz. Vagy jó lesz, vagy csak lesz.

Miért indul? Mert megfertőztetek...igen, Ti mind...
Miért újraindul? Mert volt már akváriumom. Gyerekként 30l rémálom, mai fejjel, de szerettem. Felnőttként 10 éve Malawi sügeres mészkő kupac, de legalább nagy ( 350l).

Most pedig megpróbálom újra, azaz újat. Ez annyira más, hogy félek, de álmaim visszatérőek, és ezt most nem kitaláltam...

10 éve van egy visszatérő álmom, amiben egy pincében van 3 akváriumom, rohadt nagyok, az álmok keverednek, van mikor gyönyörűek, van mikor teljesen elhanyagoltak és arra riadok fel, hogy úristen több hónapja nem nyúltam hozzájuk.

Most ezek után ne kezdjem el???

Így bármi is lesz, címe már van az akinak...hát ezért Valley of Dreams

Zsolt
Csapasd neki[emoji106]

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
...és akkor hogy ne legyen hagyományos, megfordítom, én már most köszönetet szeretnék mondani.

Anyukámnak, mert tőle kaptam anno azt a kis guppis, neon halas valamit.
Testvéremnek, mert az "átkozott" 10 éve megmutatta nekem, hogy "nézd milyen jól néznek ki ezek a sügerek, és csapvízben is tartható..."
és megint neki, mert nem általott átküldeni a GA oldalát úgy karácsony körül...
Danyikó kollegának, mert első találkozáskor és azóta is rendkívül segítőkész volt.
Mindenkinek itt, mert csak hasznos dolgokat olvasni.

ennyi, többi később.

Zs
 
Vízgyár már kész :), lehet tényleg mindent fordítva csinálok :), RO vizem már van, de aki még sehol... na addig jó lesz a kávégépbe és a párologtatókba...

View attachment 25631

Jól csinálod. Előbb a lágyvíz, utána a CO2. Nem fordítva ;) Amúgy a házat előbb alapozzuk, nem pedig a nappalit rendezzük be!

Tetszett az eddig olvasott rész. Figyelemmel kísérem, hogy mit alkotsz! :)
 
Vízgyár már kész :), lehet tényleg mindent fordítva csinálok :), RO vizem már van, de aki még sehol... na addig jó lesz a kávégépbe és a párologtatókba...

View attachment 25631
Teljesen jol csinalod. En is annak vagyok a hive, hogy legyen meg a technika es johet az uveg. Nem pedig forditva.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Jól csinálod. Én is bele estem a nincs tervezés hibába. Bezzeg a haveromat meg kiröhögtem, amikor 1:1 méretű kartonlapon legózott kövekkel, fákkal és be rajzolgatta az elképzelt növények helyét is. Amikor láttam a végeredményt már nem nevettem. Mindig tanul az ember.
 
Na és akkor... bedobom... tessék véleményt alkotni, sőt nagyon szépen kérem mindenki véleményét!!!

Néhány komment, a rizs csak alátámasztás, de a "völgyben" jól szemlélteti a tervezett "utat" hátra, nyilván bal oldalt nem lesz, hanem az előtérbe fog "kifolyni szélesedve. Bal hátul és jobb hátul terepsík felhúzva, bal oldara még lehet kerülnek kicsi hegyes kövek, mintha a távolban lennének még "hegycsúcsok", ha kiadja majd...

Most pedig izgulok, hogy kinek tetszik, kinek mi a véleménye...

köszönöm előre is!

20170205_093244.jpg

a kép mobillal készült, nyilván lehetett volna jobb szöget találni, stb.
 
A terv rendezői jobb oldala nekem nagyon bejövős, a bal oldallal még játszanék, a szinte majdnem vízszintes kő mögött a csúcsok nekem nem adják vissza mélységet
Ne feledd hogy a talaj, illetve a növényválasztás is teljesen át fogja formálni a scape-et
 
A terv rendezői jobb oldala nekem nagyon bejövős, a bal oldallal még játszanék, a szinte majdnem vízszintes kő mögött a csúcsok nekem nem adják vissza mélységet
Ne feledd hogy a talaj, illetve a növényválasztás is teljesen át fogja formálni a scape-et
Köszönöm szépen a visszajelzést
 
Jobb oldal frankó, balon állítanék fel még,ösvényt elől szélesíteném.Alatta az anyag 1:1 méret ?
 
Jobb oldal frankó, balon állítanék fel még,ösvényt elől szélesíteném.Alatta az anyag 1:1 méret ?
Igen. Ez a terv, hogy a talaj emelkedése jobban fogja tartani. Elöl szélesebb lesz. Igen, 60×40 kb.

Köszönöm a kommentet!
 
Bal oldalon a hátsó köveket én magasabbra emelném, az első sorban az ösvény felőli kő helyére nincs egy kevésbé sima tetejű? Jobb oldal nagyon tetszik.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére