• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Valley of Dreams

Az első két képen milyen moha van?
Taxiphyllum barbieri
és akkor a napló lényege, ami eddig elmaradt.

Gépészet és egyebek:
GA Opti-white 64l
GA fehér prémium bútor
OASE Biomaster 350 szűrő, egy kis Purigennel
ADA Aquasky 601 lámpa
Eheim Skim350
Twinstar 2 M5
CO2 rendszer a'la GA

Hardscape:
Seiryu kő ( 15kg)
ADA Aqua Soil Amazonia 9l
ADA La Plata Sand 2kg

Növények:
Micranthemum MonteCarlo
Marsilea crenata TC
Eleocharis Parvula Mini
Hemianthus Callitrichoides Cuba
Ammania Bonsai
Staurogyne repens
Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf'
Taxiphyllum barbieri moha
Hemianthus micranthemoides
 
Jávai:wideyed:? Nálam elég másképp néz ki, de ez valószínűleg a low-tech körülménynek köszönhető. Egyébként szerintem ez tapad a legjobban/gyorsabban a dekoron (szerk.: a klasszikus mohák közül).
 
de lehet, hogy tévedek, mert ezzel variáltunk a GA-ban, hogy melyiket hozzam el, és én csak úgy tudtam megjegyezni, hogy a "drágábbat" :) mit nekem latin nevek, mikor azt se értem mi az a TDS, GH, KH, Nitrit, Nitrát, PH, PO4, stb. :) ( na jó, az stb.-t értem)
 
Most jobban szemügyre véve a képet (elsőt), úgy látom, hogy az riccardia gombóc, csak mögötte ágaskodik egy kis moha, azt hittem egyben van.:geek::sorry:
 
sokadik tapasztalat:

hosszas gondolkodás után, valószínű az alábbi okokból és hibáimból jön össze a magas nitrit szint, de lehet tévedek egy-két pontban, főleg, hogy nem értek hozzá :)
tehát okoskodás következik, csak erős idegzetűeknek:

- ahogy @Jopet és @Pecás is gondolkodott, nem az ürülék/felesleges étel ( hisz állat még nincs :banghead: ), hanem a növények levél váltása, felesleg bomlása okozhatja
- nyilván közrejátszik, hogy indításnak keményen túltoltam a növény mennyiséget, van minek rohadni, levelet váltani, életre kapni kezdeti megpróbáltatásaiból ( hisz tök kezdőként biztos nem elég szakszerűen szedtem szét a növényeket, ültettem, azaz inkább tuszkoltam a helyükre :cry:

szerintem hibák:
- igen, kevésnek bizonyult az egy csomag Matrix, nem alakult ki a megfelelő biológiai szűrés
- hülye voltam, mert először leszívtam a vízcseréknél a vizet, majd utána álltam neki a köveket, üveget takarítani a már néhol előforduló zöld algától, mindenféle szennyeződéstől, így jóformán ezek "hullái" is maradtak, ahelyett, hogy leszívtam volna, hogy ne az akváriumban "bomoljon máááár" :mad:
- eleinte egyáltalán nem próbáltam mulmot szívni, mert annyit szenvedtem az ültetéssel, hogy a növények közelébe se mertem érni, nehogy kijöjjenek a helyükről, és ne kelljen újra ültetni, mert ez a rohadt csipesz nem lett a barátom, ezzel is fokoztam, ha csak kicsit is a bomlás termékek akváriumban maradását
- az 50% vízcsere szerintem többször kevesebb volt, mert ma jöttem rá, hogy jó ég, mennyi víz van a szűrőben is, nahát mekkora felismerés :jawdrop:

...merthogy ma szétkaptam a szűrőt, és magamat is meglepve 12 perc alatt kicseréltem a maradék "fiókokban" is a szivacsot Matrixra, beugrott plusz két kg, pedig rettegtem tőle, de elég flottul ment, megkapta a Stabilityt, aztán most már szedje össze magát!!!

De tényleg, már úgy kellene valami kis állat is, már csak a rohadt alga megállítása végett is, a gyerekekről nem beszélve, akik mindig kérdezik, mikor jönnek a halak mááááááár?

zs
 
Kedves olvasó, ha az előbbit végigolvastad, megérdemelsz egy szép képet ( szerintem szép) cserébe... köszönöm, hogy benéztél... ( jó, mondjuk a teteje lemaradt, de ma már többet foglalkoztam az akival, mint a családdal, így nem mertem többet molyolni előtte)

DSC00229 k.jpg
 
Ha mindent az előírásnak megfelelően csinálsz, akkor nem lesz gond, előbb-utóbb be fog állni.Tapasztalatom szerint akár 6-8 hét is eltelhet, mire azt fogod érezni, hogy jók az értékek, esetleg már csak finomhangolni kell. Ha nem látványosan nagyon dzsuvás az aljzat, akkor én még nem porszívóznék, mert viszi magával a gyengébb gyökérzetű növényeket. Az 50% az nem milliliterre 50%, hanem megközelítőleg.
Ha megengedsz két észrevételt: én a befolyót és kifolyót megcserélném. Lehet, hogy csak a képeken tűnik úgy, de ha nagyon közel van a kőhöz, ott előbb-utóbb ecsetalga lesz. Illetve meg is töri a víz áramlását, szóval a víz egy része ott fog keringeni a kő mellett a lily alatt, és szerintem nagyon felkavarná azt a zónát, tehát ez is egy újabb algaforrás lehet.
A másik, amit észrevettem, hogy ha a skimmert nem a sarokba rakom (a befolyó vagy kifolyó lehet mellette) - hanem mondjuk középtájra -, akkor nem teljesen szívja le a felszínt.
 
Szerintem a legjobb úton haladsz. Az algával meg kell küzdeni. Nem is igazi akvakertész az, aki nem küzd meg vele. Nem nagy szám összedobni egy pofás akváriumot. Elérni, hogy hónapokig vagy akár évekig jól nézzen ki, algamentes maradjon, az már valami. Ehhez viszont át kell esni a küzdelmeken, hogy legyen tapasztalatod. Ez egy próba is egyben. Az a szerencse, hogy itt nagyon sok tapasztalt kertész segít ebben.
Amit itt néhányan csinálnak, hogy havonta szétszedik az akvát, kipucolják, carbó fürdővel algamentesítik a növényeket, aztán újra összerakják, azt én nem tartom semmire. Ez nem nevezhető karbantartásnak. Ez nem akvakertészkedés.
Szóval, kitartás! Fog ez menni, de küzdelem nélkül nincs győzelem.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
A türelem az akvakertész erénye.;)
Csináld csak szorgalmasan a víz cseréket, előbb-utóbb beállnak az értékek.Ki kell várni,hogy, ne az elpusztult állatokat szedegesd az akiból.
Szerintem még egy, másfél hét mire állatokat tudsz belerakni. Amanó garnélát tegyél majd bele. Hasznos és szerintem jópofa állatok,ahogy kapirgálnak.10l-re lehet 1 Amanót számolni.
Betelepítéskor majd a fokozatosságra kell figyelni. Először az algaevők, egy hétre rá a többi hal.A víz terhelés miatt.
Nagyon szép akváriumot építettél, majd beindulnak az események, győzd kivárni.
Jó lesz ez, nyugi. (y)
 
Ha már megszólítottál...:);)
Amiket leírtál, az nagyjából stimmel, de hát tudod, a jó pap is holtig tanul...
Majd a rutin szépen helyretesz mindent (gondolok itt pl a karbantartás lépéseinek a helyes sorrendjére;)), ne aggódd túl a dolgot.
Ahogy @Szella is írta, nyugi, türelem, rendben lesznek a dolgok. Ha már van két hetes az akva, mehetnek az amanók, aztán szépen a többiek.
Ha a nitrit szinted nem akar csökkenni, akkor cserélj gyakrabban, pl heti kétszer 30-40%-ot. Porszívózni sem csak úgy lehet, hogy az aljzattól 1 cm-re van a slag.;)
Próbáld ki, hogy szép lassan közelítve, hol van az a szint, ahol már felkapja a talajon lévő üledéket, de a talajt/növényeket még nem. Ezt még azzal is tudod segíteni, hogyha pl a vödör nem a földön van, hanem kb az akva fenékszintje körül: tedd rá egy hokedlire például, így a víz svungját tudod csökkenteni (síma fizika: a vödör és az akva vízszint különbsége egyben nyomás/energia különbség is, ez viszi ki a vizet a slagon keresztül, ergo minél nagyobb a szintkülönbség, annál nagyobb a "nyomás" a slagban, annál nagyobb svunggal megy a víz)
 
Ha mindent az előírásnak megfelelően csinálsz, akkor nem lesz gond, előbb-utóbb be fog állni.Tapasztalatom szerint akár 6-8 hét is eltelhet, mire azt fogod érezni, hogy jók az értékek, esetleg már csak finomhangolni kell. Ha nem látványosan nagyon dzsuvás az aljzat, akkor én még nem porszívóznék, mert viszi magával a gyengébb gyökérzetű növényeket. Az 50% az nem milliliterre 50%, hanem megközelítőleg.
Ha megengedsz két észrevételt: én a befolyót és kifolyót megcserélném. Lehet, hogy csak a képeken tűnik úgy, de ha nagyon közel van a kőhöz, ott előbb-utóbb ecsetalga lesz. Illetve meg is töri a víz áramlását, szóval a víz egy része ott fog keringeni a kő mellett a lily alatt, és szerintem nagyon felkavarná azt a zónát, tehát ez is egy újabb algaforrás lehet.
A másik, amit észrevettem, hogy ha a skimmert nem a sarokba rakom (a befolyó vagy kifolyó lehet mellette) - hanem mondjuk középtájra -, akkor nem teljesen szívja le a felszínt.

Szia,

köszönöm a javaslatokat, észrevételeket.

A kő mögött elmegy az áramlás szépen, igen a képek csalnak, teljes lily szélességgel áramlik a víz mögötte. Néztem a "flow-t", szerintem rendben van, én azt gondolom, hogy bevált a tervezés, hogy mindent jobb oldalra raktam, kivéve a CO2-t ( nem is tudnám hátra rakni a kifolyót ( vagy befolyót, ha szűrő szempontból nevezem, mint mindenki más :)), mert a talaj emelkedése miatt nem fér el hátul más, mint a lily) . A skimmer is szépen leszedi a felszíni szennyeződést, mert a víz a lily-től megfordul az akiban, és a skimmer szépen elszívja a kifolyó felett a megforduló vizet.

zs
 
6f69f41458ac9c72772c16ff3046acd3.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére