• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Valley of Dreams

Már két napi vízcserén...

mai JBL teszt, kérdezném a hozzáértőket, hogy a nitrit, nitrát érték a 11 napon így rendben, vagy már be kellett volna állnia? köszönöm!

jblproscan (2).png
 
egy kis "műhely titok", tudom, hogy van erre külön topic, de mégis csak ez az én naplóm :)
Szükség volt a hangcsillapításra? Rezonál a szekrény, búg a szűrő, vagy csak "óvintézkedés"? Hozza a várt eredményt az anyag?
Szerk: nitritnek szerintem már nem nagyon kellene lennie, nitrát meg picit sok még. De no para, amíg állatok nincsenek, aggodalomra semmi ok. Nézd meg jövő hét elején is, addigra remélhetőleg lecsökken.
 
Hát olyan csendes a szűrő, hogy szerintem nem volt. Viszont az akvárium a nappali azon sarkán van, ami a hálószobánk melletti, és a kis gyerekek miatt nyitott ajtóval alszunk, így ahogy írod óvintézkedés. Nem tudom milyen lenne nélküle sajnos, mert rögtön beraktam.

Konrád bácsi azon terméke, melyben 3 darab van egy csomagban. Szerintem az előnye, hogy vékony, de ottani értékelések is pozitívak voltak, és valamit ér biztos :) ha már megvettem és beragasztgattam :)

Zs
 
Sziasztok,

most hogy hétvége van, hátha többen ráérnek véleményt formálni, na nem mintha nekem nem kellett volna leküldenem a gyerekeket a játszótérre, hogy benézzek ide, de a kedvesem egy angyal...

Szóval kérem javasolni, tanácsot adni, hogy mi legyen a hal!!! Azaz milyen halakat vegyek bele.

Elsőre " @danyi03 konzultáció " :) meggyőzött az Amanda lazacról ( mert én valami pirosat, narancsot akartam), aztán elmentem a nagyobbik gyerekkel ( 4.5 éves) a GA-ba, és közölte, hogy neon. A 60-as mérethez a Vörös neon nagy, ugye, (mert nyilván a boltban az tetszett meg neki azonnal) ha jól gondolom, így mutattam neki képet a Zöld Neonról, aminek a képe szerintem csalóka, mert nagyon kék, és ahogy én láttam eddig, előben nem lesz ilyen. Na persze, a fiam közölte, hogy jó, ha nem "a neon", akkor ilyen "kék".

Amit szeretnék:
- minél nagyobb egyed szám, a 60-as méret ellenére
- nyugodt, bátor halakat, mert a gyerekek mindig ott fognak kalimpálni előtte
- színt vagy legalábbis különlegességet
- ne csak fotón, hanem élőben is élvezhető, szerethető halakat

Sokat akar a szarka, de ...majd bírja remélem.

és ha eddig elolvastad, akkor még egy kérdés, hogy ekkora méretbe két rajt túlzás, ugye?!

köszönöm szépen, zs
 
Sziasztok,

most hogy hétvége van, hátha többen ráérnek véleményt formálni, na nem mintha nekem nem kellett volna leküldenem a gyerekeket a játszótérre, hogy benézzek ide, de a kedvesem egy angyal...

Szóval kérem javasolni, tanácsot adni, hogy mi legyen a hal!!! Azaz milyen halakat vegyek bele.

Elsőre " @danyi03 konzultáció " :) meggyőzött az Amanda lazacról ( mert én valami pirosat, narancsot akartam), aztán elmentem a nagyobbik gyerekkel ( 4.5 éves) a GA-ba, és közölte, hogy neon. A 60-as mérethez a Vörös neon nagy, ugye, (mert nyilván a boltban az tetszett meg neki azonnal) ha jól gondolom, így mutattam neki képet a Zöld Neonról, aminek a képe szerintem csalóka, mert nagyon kék, és ahogy én láttam eddig, előben nem lesz ilyen. Na persze, a fiam közölte, hogy jó, ha nem "a neon", akkor ilyen "kék".

Amit szeretnék:
- minél nagyobb egyed szám, a 60-as méret ellenére
- nyugodt, bátor halakat, mert a gyerekek mindig ott fognak kalimpálni előtte
- színt vagy legalábbis különlegességet
- ne csak fotón, hanem élőben is élvezhető, szerethető halakat

Sokat akar a szarka, de ...majd bírja remélem.

és ha eddig elolvastad, akkor még egy kérdés, hogy ekkora méretbe két rajt túlzás, ugye?!

köszönöm szépen, zs
Szia. Az amanda jo valasztas de felenk bujkalos. Viszont szep nagyon de szinte ugyan akkora mint a neon. En boraras naevust, boratas brigittae-t tennek bele. Nagyon pici, nagyon szep pirosas, es a merete miatt szep nagy raj ossze rakhato.
 
A nitrit a megfelelő biológiai szűrés beálltával eltűnik majd. A szűrőközeg tuningolásával gyorsíthatod a folyamatot. Csak az 1 liter ajándék szűrőanyagod biológiai töltet? Ha igen, akkor ez lehet hogy lassabban megy végbe, de beáll majd. Idővel jó azért ha cseréled a teljes közeget biológiaira...
 
A nitrit a megfelelő biológiai szűrés beálltával eltűnik majd. A szűrőközeg tuningolásával gyorsíthatod a folyamatot. Csak az 1 liter ajándék szűrőanyagod biológiai töltet? Ha igen, akkor ez lehet hogy lassabban megy végbe, de beáll majd. Idővel jó azért ha cseréled a teljes közeget biológiaira...


Igen, annyi van benne csak :-(
meg Seachem Purigen, mint kémiai szűrés.

Neeeeem akarok szűrőt bontani méééég :) pedig már nagyon hoznám az állatokat... :-( legalább az algaevő különítményt.

zs
 
Ha jól tévedek, a nitrit az ammónia származékok oxidációja során keletkezik, ami a bomlástermékek felszaporodására utal.
Mivel túletetésről és a halak/garnélák ürülékéről még nem nagyon beszélhetünk, a növények levélváltása miatt lebomló/elolvadó levelekre gyanakszok.
Én egy vízcserét csinálnék, mondjuk 50%-ot, ha kell napi ismétléssel 2-3 alkalommal.
Ahogy @Jopet kollega is utalt rá: a szűrőfelületen megtelepedő nitrifikáló baktériumok elszaporodásával/megtelepedésével látványosan javulni fog a helyzet.;)
Addig gyakoribb mérések, vízcserék segíteni fognak. ...szerintem...:)
 
Ha jól tévedek, a nitrit az ammónia származékok oxidációja során keletkezik, ami a bomlástermékek felszaporodására utal.
Mivel túletetésről és a halak/garnélák ürülékéről még nem nagyon beszélhetünk, a növények levélváltása miatt lebomló/elolvadó levelekre gyanakszok.
Én egy vízcserét csinálnék, mondjuk 50%-ot, ha kell napi ismétléssel 2-3 alkalommal.
Ahogy @Jopet kollega is utalt rá: a szűrőfelületen megtelepedő nitrifikáló baktériumok elszaporodásával/megtelepedésével látványosan javulni fog a helyzet.;)
Addig gyakoribb mérések, vízcserék segíteni fognak. ...szerintem...:)

köszönöm.
 
Nekem a 30l-ben van 6db Boraras brigittae. Együtt van a csapat és nagyon szép piros színük van. A többi halfajtát nem ismerem.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére