• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Valley of Dreams

Csatlakozom a kettővel előttem szólóhoz!;) A természetben sem minden vág össze és még a kőzetek törésvonalai sem mindig mutatnak összhangot.
 
Sziasztok,

nem is tudom, mit mondjak... tényleg köszönök minden hozzászólást, sőt, hogy még képszerkesztésre is volt idő, energia..., hát kár hogy nem lehet többször lájkolni, mert minden megjegyzésetek 5 like-ot, és 10 köszönetet is megér. Nem tudtam mndenkinek külön-külön válaszolni, mert tegnap egyáltalán nem voltam gép, telefon közelben.

Visszahoztatok a gödörből, mert tegnap is rengeteg időm ment el, és azt hittem soha nem fogom már betenni a növényeket, de alakul...

képet majd később :)

zs
 
és akkor a napló lényege, ami eddig elmaradt.

Gépészet és egyebek:
GA Opti-white 64l
GA fehér prémium bútor
OASE Biomaster 350 szűrő, egy kis Purigennel
ADA Aquasky 601 lámpa
Eheim Skim350
Twinstar 2 M5
CO2 rendszer a'la GA

Hardscape:
Seiryu kő ( 15kg)
ADA Aqua Soil Amazonia 9l
ADA La Plata Sand 2kg

Növények:
Micranthemum MonteCarlo
Marsilea crenata TC
Eleocharis Parvula Mini
Hemianthus Callitrichoides Cuba
Ammania Bonsai
Staurogyne repens
Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf'
Taxiphyllum barbieri moha
Hemianthus micranthemoides
 
és álljon itt néhány tanulság, hátha van akinek ez is segít majd egyszer...

- erre tényleg időt kell szánni, majd nettó 10-12 óra volt összerakni.
- tényleg nem szabad kapodni, két idő pillanat is volt, mikor a gyerekek üvöltöttek mellettem, és kapkodtam, és nagyot hibáztam ( amikor tettem be a talajt, öntöttem, rendeztem az alját, de nem ültem le, és néztem eleget, ezért kicsit megcsúszott az egész előre, azaz magasabb lett az eleje, mint szerettem volna, bár szerintem így boldogabbak lesznek a növények :) , a másik, ültetés közben lecsúszott a csipesz a tálcamról, szerencsére csak a padlóra koppant, nem az akvárium oldalába karcolva egy emléket)
- értem én, hogy csipesz, hogy dugd 45 fokban, hogy húzd ki más szögben, stb. az ültetés rohadt nehéz dolog elsőre, és amikor elkezded feltölteni, bizony lesznek úszó növényeid, ha akartad, ha nem
- azt a rohadt bubit meg nagyon nehéz állítani, ez tényleg türelem játék

egyébként meg jó tanárokkal ( GA web, Nigro, Itt a fórum 840 topicja után) nem is olyan bonyolult ez :)

ja, hogy a neheze még hátra van, sajnos tudom, de még mindig úgy gondolom, hogy megéri...
 
Utoljára módosított:
Jó lesz ez :)
én a bal hátsó követ valahogy emelném, vagy tennék még oda, a jobb oldala nagyon jól néz ki.
A homokba max apróbb kaicsokat tennék, növényt semmiképpen se
 
jöhet minden, hideg-meleg
Szerintem most dőlj hátra és élvezd az eddigi alkotást. Le fog szépen tisztulni a vized és hagyd ülepedni a dolgot - magadban.
Pici dolgok: bal első sarokban azt a kis gödröt töltsd fel egy gyűszűnyi talajjal és a homokba ültetett növényeket én is áttenném valahova máshova, ahogy @Bükike is javasolta. Homokot nem biztos, hogy tennék bele, max ha elől zavar a szintkülönbség, fél, max egy centit, de várhatsz vele nyugodtan.
Az emeléssel, plusz kő behelyezéssel kicsit várnék, kicsit kérődzenék a jelenlegi scape-en. A kapkodás a legnagyobb ellenség, ne ess bele ebbe a csapdába.

Tényleg jól indultál, ezt csak elrontani lehet. ;)
 
Szerintem most dőlj hátra és élvezd az eddigi alkotást. Le fog szépen tisztulni a vized és hagyd ülepedni a dolgot - magadban.
Pici dolgok: bal első sarokban azt a kis gödröt töltsd fel egy gyűszűnyi talajjal és a homokba ültetett növényeket én is áttenném valahova máshova, ahogy @Bükike is javasolta. Homokot nem biztos, hogy tennék bele, max ha elől zavar a szintkülönbség, fél, max egy centit, de várhatsz vele nyugodtan.
Az emeléssel, plusz kő behelyezéssel kicsit várnék, kicsit kérődzenék a jelenlegi scape-en. A kapkodás a legnagyobb ellenség, ne ess bele ebbe a csapdába.

Tényleg jól indultál, ezt csak elrontani lehet. ;)

köszönöm! így lesz, persze most épp fotóztam egyet, átraktam a Skimmert, és jöhet a vízcsere... utána ígérem hátra dőlök.


köszi, zs
 
Sziasztok,
annyit áruljatok el, miért vagytok ennyire ellene a homokba ültetésnek? Nekem tökre bejött, annyira dícsértem is magam :)
gondoltam majd nyírom, irtom őket, ha nagyon megindulnának, de nekem kell oda is a zöld, mármint a szememnek.

Köszönöm, Zs
 
Picit talán el van csúszva a teljes kép súlypontja jobbra, de amúgy szuper (y) Hajlongok veszettül balra, mert be akarok nézni a jobb első kő mögé az útra :)
Nekem bejön a homokba ültetés.
 
Picit talán el van csúszva a teljes kép súlypontja jobbra, de amúgy szuper (y) Hajlongok veszettül balra, mert be akarok nézni a jobb első kő mögé az útra :)
Nekem bejön a homokba ültetés.

:) akkor még sincs elcsúszva, mert be akarsz oda nézni :)

viccet félretéve, kicsit ez része a koncepciónak, mert nem a fotózás az elsődleges cél, és mivel ez egy "jobbos sarokban" áll, az volt a cél, hogy az "élő" néző lásson valamit, ami a völgy, hiszen az a súlypontja a képnek...

de csak Neked itt a völgy :)

20170227_161310.jpg
 
Szerintem jó lett. A jobb oldal profi,de nekem a bal oldala is tetszik :) Jol mutatnak a homokba a növények, a köveid pedig nagyon szépek.
Beindulnak a növények és tuti lesz :)
 
Sziasztok, egy kis szakértést kérhetek. Második napon a DC így néz ki. Vélemény?

Nagyon köszönöm előre is.

20170228_170727.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére