• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Vallée de Mai

Vissza olvasva a naplót. Szerintem a felkevert ajzat js beleszól a tápozásodba. Több mindent mérve lehetne igazán kimondani hogy mi okozza a pontalgát. Viszont én a sűrűbb vizcserével is próbálkoznék, és a tápozást vissza raknàm 3-3ml re. Olyan mintha új akváriumot iniditanál.
 
Vissza olvasva a naplót. Szerintem a felkevert ajzat js beleszól a tápozásodba. Több mindent mérve lehetne igazán kimondani hogy mi okozza a pontalgát. Viszont én a sűrűbb vizcserével is próbálkoznék, és a tápozást vissza raknàm 3-3ml re. Olyan mintha új akváriumot iniditanál.
Azert az P 1.2 es erteket nem tolnam mar feljebb ha lehet, radasul ezzel a 10 es N ertekkel sem vagyok kibekulve. Ugyertve hogy az aranyom, jo csak a magas N ertek mellett sosem lesznek szep voroses novenyeim.
Egyebkent lentebb vettem a fenyt es a 2-2 ml vel ugy nez ki stagnal a pont alga. Mai vizcserenel, lekarbozom a koveket, es probalok beszerezni par sun csigat.
Beszivot szertintem mar nem veszek ujat, hanem neki allok a 120 as upgradenek, csak mivel a butort en fogok csinalni ezert kicsit tovabb fog tartani, illetve talalnom kene meg valami ADA alternativat, mert azert 120p nel mar eleg huzos az ADA ara. GA vajon szallit ide?:D
 
Telefonos, vizcsere utan:

View attachment 88048
Sajnos a zold pont miatt elvesznek a kontrasztok, de kuzdok ellene mint malac a jegen. Csodalom hogy senki nem dicserte meg a gyonyoru beszivomat, pedig iagazan draga es nemes darab. Tegnap bekerult meg 10db lazac, akartam venni sun csigat is, de 2400 Forintnyi helyi valutat nem fogok egy darabert adni az tuti. A helyi boltban van egyebkent egy ukran srac, aki mellesleg ismeri a GA-t, elegge penge, jokat szoktunk dumalni, vegre valaki ert a tapozashoz. Viszont a boltban nem nagyon van hardscape alapanyag, rendes halak sem nagyon. Jo megertem hogy itt a tengeri irany jobban porog, de akkor is. Lehet nyitnom kene egy boltot, ilyen part time hobby szinten:D GA nem foglalkozik franchise-al?:D
 
Hetvegen tortent egy kis nyiras, rendezgetes. Zold pont csokken, akril diffi nem mukodik, ejszaka megtelik vizzel es lehetetlen ujra inditani anelkul hogy szivarogna a tulnyomastol valahol a cso. Kicsit kontrasztba hoztam az anubiasuokat e a buceket, mintha a cuba is kezdene megindulni, varnam hogy nojon egy kicsit aztan nyirnam. Ha rendezdik a noveny helyzet. akkor teszek bele meg dekorhomokot es apro tormeleket.
 
Hetvegen tortent egy kis nyiras, rendezgetes. Zold pont csokken, akril diffi nem mukodik, ejszaka megtelik vizzel es lehetetlen ujra inditani anelkul hogy szivarogna a tulnyomastol valahol a cso. Kicsit kontrasztba hoztam az anubiasuokat e a buceket, mintha a cuba is kezdene megindulni, varnam hogy nojon egy kicsit aztan nyirnam. Ha rendezdik a noveny helyzet. akkor teszek bele meg dekorhomokot es apro tormeleket.
Az egyik akril difi nalam is igy viselkedik, a masik is megtelik vizzel, de abbol gond nelkul tavozik co2 indulaskor. En tomeny domesztoszos utana 20%-os ecetes furdot szoktam adni nekik. Utana egy darsbig tokeletesen mukodik.
 
Az egyik akril difi nalam is igy viselkedik, a masik is megtelik vizzel, de abbol gond nelkul tavozik co2 indulaskor. En tomeny domesztoszos utana 20%-os ecetes furdot szoktam adni nekik. Utana egy darsbig tokeletesen mukodik.
Ez egy teljeen uj diffi, volt az akvaban egyszer 30 percet, meg most egy ejszakat.
 
Update a hazi karantenbol. Hetvegen volt egy alapos nyiras, pakolaszas, kiszedtem ket nagy marek mohat es egyeb novenyt. Tettem bele dekorhomokot, es kavicsokat. Cubat nem tudom megmaradasra birni, egyszeruen nem marad meg a foldben, ha el is kezd noni felfele teszi. Egyebkent novenyeim szepek, fonal algam meg mindig van, zold pont mar alig, csak regrol a koveken. Nagy unalmamban szerintem befotozom valamelyik este.
 
Szoval, meguntam az allando fonalat, azt hogy nincs ter az akvaban, es az elcseszett baloldalt. Kivettem a kozepso agat, es beraktam balra. A kozepso resz hatuljat megemeltem kovekkel es feltoltottem Amazoniaval. Oda szeretnek egy szep stem sort noveszteni. Kozeptre MC es Cuba megy, illetve glosso. Anubiasokat es a buchekat szet ultettem. Tartani akarom a szigoru heti vizcsereket. Jovoheten, stem toppolas, dekor homok feltoltes lesz a program. Jobb oldalra is csinalni akarok a hatso sarokba egy kis emelest. Lehet veszek meg egy doboz reinicki minit. Ha az MC es a Cuba beindul akkor szep lesz ez a scape, csak kell neki egy kis ido. Altalaban nyaranta ujra rendezem az scapet, de lehet iden elmarad. Meg tartozom magamnak ebben a 60P nem egy nature scappel.
 

Hasonló topikok

Válaszok
45
Megtekintések
3K
Válaszok
29
Megtekintések
2K
Válaszok
162
Megtekintések
16K
Back
Oldal tetejére