• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Vallée de Mai

longika

Főkertész
Sziasztok, inditom az uj naplom hiszem a regi scapem a Jebel Shams megszunik es epul helyette egy uj. Ez egy fas scape lesz, amibe probalok sokkal tobb reszletet bele csempeszni mint eddig. A projekt nevet egy regi utazasom ihlette:

77621

Technika:

Akvárium: ADA 60P (60x30x36)
Szekrény: IKEA Besta erostive, kicsit alakitva
CO2: Nagynyomasu, ADA csovezes, akril diffi.
Világítás: DIY LED
Szűrés. Tetra EX600, Matrix es Seachem Purigen. Uveg ki és befolyókkal.
Egyeb: Cihirios Doctor
Tápozás: Kiakarom probalni a GA tapokat, ha nem jon be akkor maradok Seachemnel vagy vissza allok ADA ra.
Talaj: Meglevo ADA Amazonia, tervezem kiszaritani, kap friss Power Sandet, es plusz amazoniat ha szukseges.
Dekor: Sok red moor, es az Jebel Shamsnal hasznalt Omani kovek, csak most kisebb darabokra torve.
Növény: Megprobalok minel tobbet atmenteni az elozo scapebol, plusz lesz benne HC, Glosso, Pafrany, es meg kis ez az.

Scape fas koves lesz, probalok sok reszletet bele tenni, es eleg nagy melyseget. Ami meg kulonbozo lesz hogy a hardscape egy muanyag lapon lesz ragasztva, es ugy teszem be az tankba. Igy nem kell sietnem vele, illetve a novenyeket es a halakat sem kell napokig kulon tarolnom. Ami eleg fontos hiszen moist is joghurtos mohaistassal akarok kezdeni csak most tobb idot akarok raszanni mert legutobb keves volt az ido.

Kovetkezo posztban jon egy foto a hardscape elnagyolt verziojarol. Naplomat egyetek kovetesbe ;)
 
Akkor jojjenek a vazlatok. Tobb fele elrendezest probaltam ki es ez tetszik a legjobban, az egyetlen dolog ami talan nem lesz jo hogy a hats kozepso fa kicsi tul vastag es elvesz a melysegbol. De a a harmadoloban akar fokusz pont is lehet mivel szepen erezett darab fa. Oldalt a sziklak majdnem teljesen fel lesznek engedva, aztan ket oldalt lehozva novelve a perspektivat. Ahol a feher lap van ott lesz egy resz ami nem lesz novenyesitve, kb ez az aranymetszes helye. Alul lesz egy ut ami bevezet a lepcsos szikla koze. Persze a scape ki lesz egeszitve rengeteg kisebb nagobb faval es sok sok kovel. Az egesz hatra fele meg lesz muanyag raccsal emelve, csak gyep racsot nem kaptam ezert lapokbol kell kiragasztgatnom.

77625

Epito jellegu kritikat szivesen fogadok.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok, inditom az uj naplom hiszem a regi scapem a Jebel Shams megszunik es epul helyette egy uj. Ez egy fas scape lesz, amibe probalok sokkal tobb reszletet bele csempeszni mint eddig. A projekt nevet egy regi utazasom ihlette:

View attachment 77621

Technika:

Akvárium: ADA 60P (60x30x36)
Szekrény: IKEA Besta erostive, kicsit alakitva
CO2: Nagynyomasu, ADA csovezes, akril diffi.
Világítás: DIY LED
Szűrés. Tetra EX600, Matrix es Seachem Purigen. Uveg ki és befolyókkal.
Egyeb: Cihirios Doctor
Tápozás: Kiakarom probalni a GA tapokat, ha nem jon be akkor maradok Seachemnel vagy vissza allok ADA ra.
Talaj: Meglevo ADA Amazonia, tervezem kiszaritani, kap friss Power Sandet, es plusz amazoniat ha szukseges.
Dekor: Sok red moor, es az Jebel Shamsnal hasznalt Omani kovek, csak most kisebb darabokra torve.
Növény: Megprobalok minel tobbet atmenteni az elozo scapebol, plusz lesz benne HC, Glosso, Pafrany, es meg kis ez az.

Scape fas koves lesz, probalok sok reszletet bele tenni, es eleg nagy melyseget. Ami meg kulonbozo lesz hogy a hardscape egy muanyag lapon lesz ragasztva, es ugy teszem be az tankba. Igy nem kell sietnem vele, illetve a novenyeket es a halakat sem kell napokig kulon tarolnom. Ami eleg fontos hiszen moist is joghurtos mohaistassal akarok kezdeni csak most tobb idot akarok raszanni mert legutobb keves volt az ido.

Kovetkezo posztban jon egy foto a hardscape elnagyolt verziojarol. Naplomat egyetek kovetesbe ;)
Én is szívesen inspirálódnék ilyen vidékeken!;)
 
Akkor jojjenek a vazlatok. Tobb fele elrendezest probaltam ki es ez tetszik a legjobban, az egyetlen dolog ami talan nem lesz jo hogy a hats kozepso fa kicsi tul vastag es elvesz a melysegbol. De a a harmadoloban akar fokusz pont is lehet mivel szepen erezett darab fa. Oldalt a sziklak majdnem teljesen fel lesznek engedva, aztan ket oldalt lehozva novelve a perspektivat. Ahol a feher lap van ott lesz egy resz ami nem lesz novenyesitve, kb ez az aranymetszes helye. Alul lesz egy ut ami bevezet a lepcsos szikla koze. Persze a scape ki lesz egeszitve rengeteg kisebb nagobb faval es sok sok kovel. Az egesz hatra fele meg lesz muanyag raccsal emelve, csak gyep racsot nem kaptam ezert lapokbol kell kiragasztgatnom.

View attachment 77625

Epito jellegu kritikat szivesen fogadok.
A középső fát balra tenném oldalra és a kövek is túl nagyok oda.
Az elején a középre jobbról és balról benyúló ágak túl mesterkéltnek hatnak így, azon is variálhatnál még, de nem vagyok egy nagy scape építő, sőt kicsi sem, szóval várd meg, mit mondanak a tapasztalt mesterek!
 
A középső fát balra tenném oldalra és a kövek is túl nagyok oda.
Az elején a középre jobbról és balról benyúló ágak túl mesterkéltnek hatnak így, azon is variálhatnál még, de nem vagyok egy nagy scape építő, sőt kicsi sem, szóval várd meg, mit mondanak a tapasztalt mesterek!
Koszi! Igazabol a kovek helye csak azt szolgalja hogy legyen elkepzeles hove kerulnek majd a kis kovekbol epitett szirtek. A fak helye pedig ki lesz merve a harmadoloknak es az aranymetszesnek megfeleloen es asszerint rendezve. Ez a kep igazabol csak egy gondolat ebreszto, kozel sem vegleges.
 
Sajnos nem nagyon volt idom foglalkozni a scappel. Probaltam valami gyepracs felet szerezni emelesnek, de sehol sem talaltam ezert muanyag lapokkal kell megoldanom az emelest, ami igy egy kicsit sokaig fog tartani. Radasul kint mar olyan meleg van hogy lehetetlen kint 10 percnel tobbet ulni es ragaszgatni, ezert be kell koltoztetnem az egeszet az a hazba, csak hat ez meg kosszal jar es nem volt kedvem eddig meg koszolni. Novenyesites szempontjabol pont jokor jott a GA uj dioramas videoja, kaptam egy ket igen jo otletet, amit megprobalok be epiteni. Viszont hamarosan utazom haza es addig el kellene keszulnom a hardscappel hogy tudjam megkezdeni a mohasitast hogy mrie vissza jovok tudjam beultetni az otthonrol hozott novenyeket.
 
Ez a rakjuk ossze muanyag lapon a scapet tok jol hangzik csak elegge kivitelezhetetlen az oldalso tamasztek hianyaban. A pillantragaszto meg nem fig azonnal ugye...
Ugyhogy szetszedtem a regi scapet, uveget szepen megtakaritottam, amazonia kint szarad a 45 fokban a napon, holnapra tuti csont szaraz lesz. Kiszedtem negy talca novenyt, van benne vagy 15 fajta plusz az 8 cserep uj. Szuro az ideiglenes tankban porog. Nem tervezeg egy darabig hozzanyulni, talan egy het utan cserelek egy perlont, igaz a mostani ami benne van kb fel eves. Este elkezdtem a scapet, max egy het es inditani kene...
 
A tegnapi kephez nehany szosszenet:

Szoval napi kb 2 orat van idom foglalkozni a scape-el. A meglevo koveimet az elozo scapebol ossze kellett tornom kisebbekre, mert tanulva az elozo scapebol ha tul nagyok maradnak akkor egy 60p ben sok reszlet elvesz, es sivar lesz. Bele ment az aljaba egy 2 literes power sand S, szerintem ezt sosem erdemes kisporolni inditasnal, mar csak azert is mert igy az ember megsoporlja az ADA adalekok beszerzeset. A regi Amazoniat kiszaritottam a napot es atszitaltam, de nagyon durva hogy 1 ev alatt mennyire szetporlad. Kb a ket harmada maradt meg. Szoval ez az elhasznalt amazonia megy a power sand-re, es erre jon meg egy uj amazonia fedoreteg. Remelhetoleg a ketto egyvelege miatt nem lesz ammonia boom az elejen, es mivel a regi amazoniaba eleg sok foszfatot bele toltam, talan akkora foszfat gondom sem lesz.

Alapvetoen a jobb es bal oldal mostmar tetszik. Persze meg az apro agak es kovek meg kerulnek ide oda, a hato sarkokat meg fel kell tolnem valami ko felevel mert nem nagyon akarnek ennyi aljzatot beletolteni. Csak elegge kohianyban szenvedek. A kozepen meg alakitanom kell, a kozepso ag, ket kore van ra kotegeloze, ami nem tart 100% osan ugyhogy mindig elmozdul egy kicsit remelem a plusz aljzat es a viz majd rendesen megtartja. Egyetlen es legnagyobb probelamam hogy az oldalo nagy agakat epites kozben a kovek elore toltak, amit mindig vissza tologattam, de nem sokat segitett, ugyhogy remelem a beszivocso befog ferni valamelyik oldalt. A hatso reszen is meg rengeteg munka van. Remelem hetvegere sikerul kesz lenni mert szombaton novenyesitenem, es erre meg kell egy jo 4-5 ora tuti.

Egyebkent szerintem a Kozel-keleten szerintem en leszek az egyetlen ember aki GA tappal fog tapozni:)
 

Hasonló topikok

Válaszok
45
Megtekintések
3K
Válaszok
29
Megtekintések
2K
Válaszok
162
Megtekintések
16K
Back
Oldal tetejére