• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Válaszút

Nagy gratuláció nektek, gyönyörű akvárium. Ennyi fajta növény, ekkora harmóniában ritkaság. (y)
Köszönjük, hogy ezt külön kiemelted, mert valóban nagyon sok féle növény van benne!
Pontosabban az alábbi 36 féle:
Ammania / Rotala sp. 'Bonsai'
Anubias barteri var. Nana mini
Anubias sp. 'Petite'
Blyxa japonica
Bucephalandra 'Kedagang'
Bucephalandra motleya 'Wavy Leaf'
Cabomba piauhyensis
Cryptocoryne beckettii 'Petchii' green
Cryptocoryne beckettii 'Petchii' pink
Cryptocoryne parva
Cryptocoryne willisii
Didiplis diandra
Eleocharis acicularis
Eleocharis parvula mini
Fissidens fontanus
Glossostigma elatinoides
Hemianthus callitrichoides 'Cuba'
Hemianthus micranthemoides
Hygrophila sp. 'Araquaia'
Hygrophila lancea
Hygrophila pinnatifida
Ludwigia brevipes
Ludwigia palustris
Mayaca fluviatilis
Marsilea crenata
Microsorum pteropus nana
Microsorum pteropus 'Trident'
Microsorum pteropus 'Windelov'
Myriophyllum mattogrossense 'Red'
Najas sp.
Pogostemon helferi
Potamogeton gayi
Ranunculus inundatus
Riccardia chamedryfolia
Staurogyne repens
Taxiphyllum sp. 'Flame'
 
Ha oldalszámok is lennének mellettük, akkor ez akár egy növényhatározó könyv tartalomjegyzéke is lehetne. :)
 
Ha oldalszámok is lennének mellettük, akkor ez akár egy növényhatározó könyv tartalomjegyzéke is lehetne. :)
Ne hergeld Attilát, mert felszívja magát és megcsinálja így a versenyfotót.. :D :notworthy:

Beszámozva.jpg

Egyébként @ZaCK -kel maximálisan egyetértek, tökéletes harmónia. (y)
Én arra lennék kíváncsi, hogy vált be a Riccardia-gyep? Kezelhetőség illetve látvány szempontjából elégedettek vagytok vele? Erről sokan nem tudnak még nyilatkozni :whistle:
 
Ne hergeld Attilát, mert felszívja magát és megcsinálja így a versenyfotót.. :D :notworthy:

View attachment 2943

Egyébként @ZaCK -kel maximálisan egyetértek, tökéletes harmónia. (y)
Én arra lennék kíváncsi, hogy vált be a Riccardia-gyep? Kezelhetőség illetve látvány szempontjából elégedettek vagytok vele? Erről sokan nem tudnak még nyilatkozni :whistle:
Nálunk Niki a kertész, nem én!:D
Amúgy a Riccardia ösvény bevált, bár ezen a fotón nem látszik túl jól. :( Talán egy fotós ill. fotózáshoz jobban értő növényfej többet ki tudna hozni belőle...! Várjuk a jelentkezőket! :whistle:
 
Nálunk Niki a kertész, nem én!
Ezért mertem azt gondolni, hogy a képmanipulálás meg a Te reszortod lenne :)

A Riccardia korábbi részletfotón jól látszik.
Arra gondoltam, hogy pl. "szép, csak kár, hogy nem tud együtt nőni a többi növénnyel", vagy ennek ellenkezője "jó, hogy nem kell állandóan nyírni, mint az MC-t" stb. Ilyesmi tapasztalatokra lennék kíváncsi. Egyszóval: fogjátok máskor is hasonlóan alkalmazni ezt a növényt?
 
Ezért mertem azt gondolni, hogy a képmanipulálás meg a Te reszortod lenne :)

A Riccardia korábbi részletfotón jól látszik.
Arra gondoltam, hogy pl. "szép, csak kár, hogy nem tud együtt nőni a többi növénnyel", vagy ennek ellenkezője "jó, hogy nem kell állandóan nyírni, mint az MC-t" stb. Ilyesmi tapasztalatokra lennék kíváncsi. Egyszóval: fogjátok máskor is hasonlóan alkalmazni ezt a növényt?
Így már értjük!:)
A Riccardia olyannyira "kényelmes", hogy már egy másik növényesünkben is van belőle egy terasz. Tényleg nem kell állandóan nyírni...
Talán két dolog az amire figyelni kell ennél a mohánál: a lassú növekedése miatt könnyen ecsetesedik illetve ha "túl vastag" lesz, akkor felválik - de szerencsére egyben marad , így visszaragasztható.
 
Köszönjük, hogy ezt külön kiemelted, mert valóban nagyon sok féle növény van benne!
Pontosabban az alábbi 36 féle:
Ammania / Rotala sp. 'Bonsai'
Anubias barteri var. Nana mini
Anubias sp. 'Petite'
Blyxa japonica
Bucephalandra 'Kedagang'
Bucephalandra motleya 'Wavy Leaf'
Cabomba piauhyensis
Cryptocoryne beckettii 'Petchii' green
Cryptocoryne beckettii 'Petchii' pink
Cryptocoryne parva
Cryptocoryne willisii
Didiplis diandra
Eleocharis acicularis
Eleocharis parvula mini
Fissidens fontanus
Glossostigma elatinoides
Hemianthus callitrichoides 'Cuba'
Hemianthus micranthemoides
Hygrophila sp. 'Araquaia'
Hygrophila lancea
Hygrophila pinnatifida
Ludwigia brevipes
Ludwigia palustris
Mayaca fluviatilis
Marsilea crenata
Microsorum pteropus nana
Microsorum pteropus 'Trident'
Microsorum pteropus 'Windelov'
Myriophyllum mattogrossense 'Red'
Najas sp.
Pogostemon helferi
Potamogeton gayi
Ranunculus inundatus
Riccardia chamedryfolia
Staurogyne repens
Taxiphyllum sp. 'Flame'
Ki van zárva ,hogy ennyiféle és fajta növény elfér egy akváriumban és mind ugyanazt a tápozást és vízparamétereket viseli.
Vagy ti valamit nagyon tudtok... de az kell nekem is :eek:)
 
Köszönjük, hogy ezt külön kiemelted, mert valóban nagyon sok féle növény van benne!
Pontosabban az alábbi 36 féle:
Ammania / Rotala sp. 'Bonsai'
Anubias barteri var. Nana mini
Anubias sp. 'Petite'
Blyxa japonica
Bucephalandra 'Kedagang'
Bucephalandra motleya 'Wavy Leaf'
Cabomba piauhyensis
Cryptocoryne beckettii 'Petchii' green
Cryptocoryne beckettii 'Petchii' pink
Cryptocoryne parva
Cryptocoryne willisii
Didiplis diandra
Eleocharis acicularis
Eleocharis parvula mini
Fissidens fontanus
Glossostigma elatinoides
Hemianthus callitrichoides 'Cuba'
Hemianthus micranthemoides
Hygrophila sp. 'Araquaia'
Hygrophila lancea
Hygrophila pinnatifida
Ludwigia brevipes
Ludwigia palustris
Mayaca fluviatilis
Marsilea crenata
Microsorum pteropus nana
Microsorum pteropus 'Trident'
Microsorum pteropus 'Windelov'
Myriophyllum mattogrossense 'Red'
Najas sp.
Pogostemon helferi
Potamogeton gayi
Ranunculus inundatus
Riccardia chamedryfolia
Staurogyne repens
Taxiphyllum sp. 'Flame'
Grandiózus lista, nem tudom hogy tudtok minden növényt számon tartani, és a többi akiban még éldegél 16 egyéb fajta ( ha jól számoltam ). Az akvárium képe pedig nagyon hasonlít Olivér féle Lego-akvárium képéhez ( https://akvakertesz.hu/threads/lego-challenge.5812/ ), mintha az lenne a makettje ennek vagy fordítva.
Érdekelne még az is: mi a tervetek a Colours of Depth-vel, IAPLC 2016 vagy egyéb verseny ?
 
Ha a zavaró elemtől megszabadulunk és a stemek nyírására fent japános pontossággal figyelünk akkor akár egy ADA Aqua Journalba is beférne. Épp ilyeneket nézegetek Amano mestertől. Nagyon szép. Jó, hogy sok szín van benne és a növények el vannak kicsi vadulva. Természetes.

Talán ezek miatt a hosszabb levelű növények miatt van ilyen amano érzetem. Profi! (y)
 
Utoljára módosított:
Azért ha nem haragszotok bedobom ide is amit minap átküldtem (5 perc sketch - milyen lenne a zavaró elem nélkül címmel) :)

Egy második körben még megfutnék valami hasonlót. Amennyire lehet elrejteni a bal oldali fát.

-- csak picit levágtam a tükröződésből fent, hogy a növényeken legyen a fókusz.

002-mirror.jpg
 
Azért ha nem haragszotok bedobom ide is amit minap átküldtem (5 perc sketch - milyen lenne a zavaró elem nélkül címmel) :)

Egy második körben még megfutnék valami hasonlót. Amennyire lehet elrejteni a bal oldali fát.

-- csak picit levágtam a tükröződésből fent, hogy a növényeken legyen a fókusz.

View attachment 4637
Ha elrejteni nem is, de tompítani talán lehet a bal oldali fán. Vagy esetleg kiszedni...??? (Bár akkor félő, hogy az egész bal oldali domb előre folyna!)
 
Ha elrejteni nem is, de tompítani talán lehet a bal oldali fán. Vagy esetleg kiszedni...??? (Bár akkor félő, hogy az egész bal oldali domb előre folyna!)
Szerintem ne bántsátok a fát, nagyon felkavarnátok az egész akváriumot, aztán meg szenvedni fogtok az algával. Inkább próbáljatok meg elé varázsolni valamit. Persze nem lesz olyan egyszerű, mint ahogy Viktor csinálta.
 
Közben belefutottam ebbe itten ni! :)

Mivel hasonló a tér használat és itt is bal oldalt egy layoutból kiugró hatalmas dekor van, érdemes megnézni.
Úgy nyomták el a dekort bal oldalon, hogy a növényeket mögötte teljesen felnövesztették. És a bal oldalát is kitömték.

Esetleg egy későbbi finomításhoz érdemes tanulmányozni 1 percre :)

12697335_1067533216630329_1171348309520795407_o.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére