• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Valami scape....

Nagyon kellemes a szememnek az összkép. Lehet hogy csak a hátsó stemek miatt, de @hnorbi Three Trees akváriumára emlékeztet. Az egyik kedvenc akváriumom volt, mikor ismerkedtem a fórummal. Tetszik ez a növény is az ilyen kialakítású akváriumokban, csak nem tudom melyik ő?
Hottonia palustris vagy Ceratopteris thalictroides? Apropó, nem találtam növénylistát a naplóban;)
Norbi, nálad melyik volt? (mindkettő szóba kerül a naplódban)

Nálam volt mindkettő, hottoniával indítottam, de nem igazán hoztam az erdős hatást, ezért cseréltem ceratopterisre. Nem egyszerű kezelni a növényt, high-tech körülmények mellett brutál gyorsan nő, sűrűn kell nyírni, külünben nagyon megvastagodik a szára.
 
Nagyon ráhibáztál! ;) Sokat nézegettem hnorbi Three Trees-ét, mikor a layout-ot tervezgettem, hatással volt rá.

Örülök, hogy inspirált az akváriumom :) Igaz, a tied inkább köves, mint fás, de az összképben én is látok hasonlóságot. Kiváncsi leszek a stemekkel hogy boldogulsz majd, ha nem figyel oda az ember, könnyen be tud bózotosodni. Én még lehet, hogy elé ültetnék valamilyen alacsonyabb növésű növényből, pl. staurogyne-t, vagy HM-ből egy kisebb bokrot, mert ha elkezd felnőni a vízfelszínig, alul nagyon csupaszak lesznek a szárak.
 
Az enyém így fest közelről tálban:

View attachment 23821

És így vízben:

View attachment 23822

Caretopteris? :)
Bocsi, hogy ide írok, de láttam, hogy nem sikerült dűlőre jutni a növény beazonosításában, remélem így már könnyebb lesz!
A három növény (Hygrophila difformis, Ceratopteris thalictroides, Hottonia palustris) levelei nagyon hasonlóak. a különbség a növény alakjában van. Ha egymás mellé teszitek akár a képeket is, látható, hogy a hygro és a hottonia egymáshoz hasonló levél-szár kombinációval rendelkezik, a levelek a száron nőnek, míg a Ceratopteris a leveleit gyöktörzsből hajtja. Továbbá a Ceratopteris öregebb, vagy vágott levelein újabb növénysarjak, un. "sallangok" jelennek meg, ezért is hívják sallangos vízipáfránynak.
Talán még könnyebb megkülönböztetni ezeket a növényeket emers formában. A Ceratopteris és a Hottonia nem vált levélformát víz alatt és felett, míg a difformis teljesen más levelekkel jelenik meg a víz felett!
Hygrophila difformis (submers, emers):
hygro_difformis_sml.jpg
Neked a képeid alapján Ceratopteris-ed van.
 
Örülök, hogy inspirált az akváriumom :) Igaz, a tied inkább köves, mint fás, de az összképben én is látok hasonlóságot. Kiváncsi leszek a stemekkel hogy boldogulsz majd, ha nem figyel oda az ember, könnyen be tud bózotosodni. Én még lehet, hogy elé ültetnék valamilyen alacsonyabb növésű növényből, pl. staurogyne-t, vagy HM-ből egy kisebb bokrot, mert ha elkezd felnőni a vízfelszínig, alul nagyon csupaszak lesznek a szárak.

A Ceratopteris valóban egy szörnyeteg, hetente nyírni kell. Nekem a heti nyirbálással nincs bajom, élvezem(egyelőre) :).
Az eléültetésre köszi a tippet! Én a hydrocotyle-t szántam elé bokrokban kialakítva. Mondjuk ezzel pont ugyan az a helyzet, mint a Ceratopteris-szel, nő, mint a gomba, nehéz kordában tartani :).
 
Az akva beállt.
Ezen a héten foszfát adagolást is sikerült belőnöm. A zöld pontalga eltűnt, nem is jön vissza az üvegre két takarítás között.
A köveket továbbra sem fogkefézem, csak carbo-zom (napi adagot injekciós fecskendővel nyomom a problémás helyekre), ezzel egyelőre kordában tudom tartani a zöld algát.

Heti takarítás és ollócsattogtatás után:


IMG_434928.jpg IMG_435329.jpg
 
Szemet gyönyörködtető !!! Ilyen kövekre hajtok én is,nagyon ütős.(y)

Köszi!
Szép kő a dragon és könnyen formálható, viszont ha egyszer lesz klasszikus iwagumi akváriumom, abba valami mást teszek, mert nem egyszerű takarítani és viszonylag könnyű is, a kisebb darabok nagyon könnyen elmozdulnak ;)
 
A ramik kb 1-2 hétig erősen kergetőztek, meglepő módon a nőstény hordta a nadrágot, folyton bezavarta a hímet a susnyásba. Mára már béke van, keresik egymás társaságát. Nyugodtan viselkednek egymás mellett. A hím vette át a domináns szerepet, időnként udvarol a nősténynek, egyelőre kevés eredménnyel. :)

IMG_436832.jpg IMG_437433.jpg
 
Back
Oldal tetejére