• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech extra-low tech nano.

Sok történés nincs, utolsó napjait húzza az akvárium a jelenlegi formájában, a jövő heti esőben megnyírbálom.
Nem indítom újra, csak a dzsungelt ritkítom és kitisztítom a szűrőt majdnem 3 év után ('16 augusztusban indult)
A talaj is marad, a Dennerle Shrimp Kinggel és a Mátrix töltettel is beállt 6,5-6,6 körülire a pH, ráadásul ide neocardíniák jönnek.
A nagy és közepes anubiasok kikerülnek, ha valaki szeretné az elviheti... ha senkinek sem kell akkor megy a gyerek ovijába ...
 
Adós vagyok az átalakítás dokumentálásával, illetve igazából nem is átalakítás volt, hanem barbár rombolás.
A növények olyan szinten vették birtokukba az akváriumot, hogy szinte egybefüggő dzsungelt alkottak.
Vízcserékkor figyelni kellett, mert az elkóborolt garnélák fönnakadtak a vízszint feletti leveleken.
Egyben kiszedni nem tudtam, próbáltam vágni és törni, így a felesleges bucék és anubiasok zöme elengedte a köveket - ill. ágakat.
Újraültetni nincs most időm - és a hónap végéig már nem is lesz, ezért visszatettem őket simán az akváriumba.
Fotót szerintem senki nem szeretne látni róla (fura, de 1 órával a pusztítás után kristálytisztára szűrte a hátsópolcos)
A crs-ek és a 2 megmaradt blue bolt ment a 30-as kockába a többiekhez, úgy tűnik rendben vannak ...
Őszig nagy átalakítást már nem tervezek, ez egy vegyes nano lesz pár narancs sakurával és egy raj borarassal.
 
Ide se mostanában írtam, az akvárium jól van, a borarasokon kívül van pár maradék neon, beköltözött 5 piros sakura (vennék még hozzájuk, de nem találok szépeket) + egy 5 fős corydoras pygmaeus (bocs, ha hibásan írtam)
Az akvárium évek óta algamentes, gyakorlatilag nem tápozom (néha cseppentek bele a Dexkill féle löttyből) a növények zöldülnek, folyamatosan virágzanak. Nyáron fölment 29-30 fokig a hőmérséklet, de tulajdonképpen ez a lakókat nem zavarta. Pár süncsiga házat találtam, de még mindig van 6-8 db.
 
Nagyon durva, de ezt az akváriumot ismét kinyomja belülről a sok növény, pedig semmit sem csinálok vele, azon kívül, hogy pótolom az elpárolgott vizet ...
Valamennyire megint ritkítanom kell, aztán költözik hozzám, ha sikerül találnom neki valahol helyet ...
 
Szóval:

- az első - itteni információk, megosztott tudások alapján épített akváriumom hazajött.
Nem részletezném, de úgy alakult az életem, hogy költöztem, az akvárium maradt - és nagyjából kéthetente tudtam csak ránézni - messziről, esetleg az elpárolgottvizet utánatölteni a csapról.
Maga az akvárium egy biológiai csoda, ha jól emlékszem 3,4 éve nem volt tisztítva a hátsópolcos szűrő, vízcsere sem volt az elmúlt 3 évben, tápozás utoljára a @dexkill -féle táppal volt, de az sem az elmúlt 4 évben.
A növények mindezek ellenére egészségesek, burjánzanak, megint ritkítanom kell majd. Pár borarast, neonokat, @Szabó Henrik -től kapott azóta elefántnyira nőtt tigrist láttam előmerészkedni a dzsungelből.
Talán nem sínyli meg a költözést, nagyon közel áll hozzám ez az akva!

akvDSC00399.jpg
akvDSC00401.jpg
akvDSC00404.jpg

és ez már a ma reggeli kép:

akvDSC00405.jpg
 
Back
Oldal tetejére