• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech extra-low tech nano.

Regisztrált, de vámeljárásról nem kaptam értesítést.
posta csomagkeresőjében látszik ha kiválasztották eljárásra. Ha nincs ilyen akkor csak várni kell míg a nemlétező munkaerőhiány feldolgozza az elkövetkező hónapokban ;)
Addig meg nézegetjük a régebbi képeidet...
 
Minimum 4-5 nap átfutási ideje szokott lenni nekem, ha olyan külföldi csomagot kapok, amit vámkezelni kell. Tehát kb. egy hétig rá se bagóznak, utána kezdik el feldolgozni.

Azért a két hetet ne várd meg, szerintem telefonálj be nekik, RAG szám alapján reklamáld meg.

MPL... és még legombolnak nem is olyan kis összeget a vámkezelési szolgáltatásért, az év vicce.
 
Minimum 4-5 nap átfutási ideje szokott lenni nekem, ha olyan külföldi csomagot kapok, amit vámkezelni kell. Tehát kb. egy hétig rá se bagóznak, utána kezdik el feldolgozni.

Azért a két hetet ne várd meg, szerintem telefonálj be nekik, RAG szám alapján reklamáld meg.

MPL... és még legombolnak nem is olyan kis összeget a vámkezelési szolgáltatásért, az év vicce.

Nem nagyon tudnék most utána járni, ha a vámhivatalba kell menni, beteg a gyerek, bébiszitter vagyok a héten ... persze a jövő héten már elfogy a nem létező türelmem.
 
Nem a telefonnal van a baj, hanem, ha utána azt mondják, hogy menjek be.
nem kell bemenni (meg úgyis a központban vámkezelnek)... email-ben kell majd beküldeni a nyilatkozatot és dokumentumokat, ha bármi is lesz. Aztán ha kiviszi a posta a csomagot, a postásnak kifizeted az állam jól megérdemelt (kemény és szorgos munkával kiérdemelt) jussát ;)
Posta oldalán a csomag nyomkövetésnél egyébként látni ha megfogják a csomagot, ott a legegyszerűbb megnézni hogy le sem sz*rják a cumót, vagy félretették.
 
itt tart most:


Szállítás
Egységképző érkeztetése
2019.01.16. | 19:02
Nemzetközi Posta Kicserélö Közp.

Szállítás
Bejövő küldemény átvétele a kicserélőben
2019.01.17. | 13:44
Nemzetközi Posta Kicserélő Központ

Ha felhívom őket, hót biztos hogy megy a vámra ...
 
itt tart most:


Szállítás
Egységképző érkeztetése
2019.01.16. | 19:02
Nemzetközi Posta Kicserélö Közp.

Szállítás
Bejövő küldemény átvétele a kicserélőben
2019.01.17. | 13:44
Nemzetközi Posta Kicserélő Központ

Ha felhívom őket, hót biztos hogy megy a vámra ...

Jaaaa, hogy el akarnád kerülni a vámolást?
Akkor ne hívd fel őket valóban. :)
 
Jaaaa, hogy el akarnád kerülni a vámolást?
Akkor ne hívd fel őket valóban. :)

Ha kell fizetni valamiért és azért kapok egy szolgáltatást akkor az korrekt dolog, mondhatni a közteherviselés része, olyan, mint mondjuk lyukasztani a buszon, az részemről rendben van, sőt, az lenne az ildomos, ha mindenki azt tenné.
Hogy 12 napja dekkol valahol Bp-n az objektívem és megjósolhatatlan, hogy kell-e fizetnem azért, mert vettem egy Magyarországon nem kapható cikket, az már nem a korrektnek nevezhető szolgáltatás része, akkor sem, ha holnap kopogtat vele a postás (nyilván nem fog) Szimplán lehúzásnak gondolom és nem szívesen adnék egy fillér sarcot sem. Nyilván fogok, ha nincs más megoldás ...
 
....Szimplán lehúzásnak gondolom és nem szívesen adnék egy fillér sarcot sem. Nyilván fogok, ha nincs más megoldás ...

Félre ne érts, nem elítélően írtam.

Ha nem kell vámot fizetni valami kütyüre ami egyébként vámköteles lenne, én is simán örülök hogy megúsztam, mert eleget szopatnak minket itthon az áfával.
 
Ha kell fizetni valamiért és azért kapok egy szolgáltatást akkor az korrekt dolog, mondhatni a közteherviselés része, olyan, mint mondjuk lyukasztani a buszon, az részemről rendben van, sőt, az lenne az ildomos, ha mindenki azt tenné.
Hogy 12 napja dekkol valahol Bp-n az objektívem és megjósolhatatlan, hogy kell-e fizetnem azért, mert vettem egy Magyarországon nem kapható cikket, az már nem a korrektnek nevezhető szolgáltatás része, akkor sem, ha holnap kopogtat vele a postás (nyilván nem fog) Szimplán lehúzásnak gondolom és nem szívesen adnék egy fillér sarcot sem. Nyilván fogok, ha nincs más megoldás ...
lehet én elöbb oda értem volna vele!?;)
 
Félre ne érts, nem elítélően írtam.

Ha nem kell vámot fizetni valami kütyüre ami egyébként vámköteles lenne, én is simán örülök hogy megúsztam, mert eleget szopatnak minket itthon az áfával.

Mindegy, kivárom már, amúgy sem nagyon lehet már fotózni a dzsindzsában - olyan árnyékot nőtt az anubias ...
 
Vízcsere, 30% tiszta RO visszasózás nélkül.
(Gh0 Kh0 pH5,8 TDS 14ppm)

Paraméterek előtte:
Gh 8-9; Kh 1; TDS 90 ppm pH 7,1
vízcsere után
TDS 62 ppm pH 6,6
 
Back
Oldal tetejére