• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech extra-low tech nano.

Akkor, ha jól sejtem talajcsere következik??
Van otthon valamennyi
- Dennerle Scapers Soil általános
- használt Amazónia @tsokee -éktől,
- Dennerle Nano Sulawesi
- ADA Colorado dekorhomok

vagy vegyek gyorsan helyben valamit?

A Dennerle növényesben a Shrimp King után most nem annyira bízom ...
Kálmán ( @Szépe Kálmán ) @Etele ti mit tartotok crs-ek alatt?

Kb. 1 hét múlva érkezik egy újabb csapat crs a meglévőekhez, addigra stabilnak kellene lennie megint az akváriumnak ...
Hm ... :unsure:
Szia
Én is amazoniát használok,és 2db ökölnyi lávakő van bent.Már több mint 1 éve nem ment fel a ph.
Shrimp king talajt csak, a neoknál használok ök még nem panaszkodtak.
 
Szóval ha jól értem akkor a talajcsere nálad megoldotta a problémát?

Nem nagyon lehet más, a szűrőimben Mátrix van + Seachem Purigen, azok sem a Kh-t, sem a pH-t nem emelik.
Kő csak lávakő, szóval az sem kavarhat, akkor csak a talaj lehet a bűnös. Fene gondolta volna, eddig szerettem a Dennerle cuccokat ...

:(

Mindkét pintos akvámban shrimp king talaj van.
Nem viszik fel a pHt egyáltalán.
Nálad valami más gebasz lesz.
 
Szóval ha jól értem akkor a talajcsere nálad megoldotta a problémát?

Nem nagyon lehet más, a szűrőimben Mátrix van + Seachem Purigen, azok sem a Kh-t, sem a pH-t nem emelik.
Kő csak lávakő, szóval az sem kavarhat, akkor csak a talaj lehet a bűnös. Fene gondolta volna, eddig szerettem a Dennerle cuccokat ...

:(
Nekünk 3 akvában is shrimp king van, nem tapasztaltuk a PH emelést, most a kíváncsiság kedvéért rámértünk mindegyikre: Nippon 7,09 ; Groot 6,93 ; 4seasons 6,80.
Azért nem azonosak az értékek, mert mindegyikben kicsit más vizet használunk (full visszasózott RO, vagy RO+kezelt csapvíz), de kb. 7-es PH-ra szoktuk belőni. Egyedül 4seasons instabil még egy kicsit, de az friss indítás, ott pont lehúzza a talaj 1 hét alatt a PH-t kb. 6-ra.
 
@tsokee , ha lecserélem a Shrimp Kinget a használt Amazóniátokra és a szűrő Mátrixát a Bioriotokra az működhet garnélásban?
Buce, anubias, fissidens és monosolium van benne a rákokon kívül ...
 
@tsokee , ha lecserélem a Shrimp Kinget a használt Amazóniátokra és a szűrő Mátrixát a Bioriotokra az működhet garnélásban?
Buce, anubias, fissidens és monosolium van benne a rákokon kívül ...
Bocs, de ebben nem tudunk segíteni, CRS-sel semmilyen tapasztalatunk nincs, még a neocaridinákkal is küzdünk az egyik akvában (ill. már nem, mert nincs mivel). :)
 
@tsokee , ha lecserélem a Shrimp Kinget a használt Amazóniátokra és a szűrő Mátrixát a Bioriotokra az működhet garnélásban?
Buce, anubias, fissidens és monosolium van benne a rákokon kívül ...

Első körben a talajt nem bolygatnám, vágj a szűrőbe bioriot és mérj pH-t 5-6 nap múlva...
 
Add akkor át nekem a bio riot, ha nem akarsz vele kísérletezni! nekem pont kellene!(y)

Még nem tudom mi lesz, első körben elkezdtem bőszen ro-t gyártani és cserélni.

A másik kis kockába betettem a Csokis :D Amazóniát - ugyanezzel a vízzel, dekor nélkül és várom mi változik.
A 108-asban is elkezdtem RO-zni a Dennerle Scapers Soli aljzaton, elvileg annak is vissza kell mennie - ha nem akkor a táptalaj kever be.

Természetesen ha nagyon kell és nem tudsz másutt szerezni akkor viheted.
 
Első körben a talajt nem bolygatnám, vágj a szűrőbe bioriot és mérj pH-t 5-6 nap múlva...
Első körben a talajt nem bolygatnám, vágj a szűrőbe bioriot és mérj pH-t 5-6 nap múlva...

Megvárom vissza tudom-e szorítani a pH-t 7 alá csak vízcserékkel, ha nem akkor bontok (hátsópolcos a szűrésem, bonyolultabb cserélni, mint egy külsőben)
Közben beáll az új kis kocka is, ha minden jól megy és lesz hova költözni a crs-eknek amíg kísérletezek.
 
Még nem tudom mi lesz, első körben elkezdtem bőszen ro-t gyártani és cserélni.

A másik kis kockába betettem a Csokis :D Amazóniát - ugyanezzel a vízzel, dekor nélkül és várom mi változik.
A 108-asban is elkezdtem RO-zni a Dennerle Scapers Soli aljzaton, elvileg annak is vissza kell mennie - ha nem akkor a táptalaj kever be.

Természetesen ha nagyon kell és nem tudsz másutt szerezni akkor viheted.
mérted a Ro Ph-t?? mennyi az annyi?
 
50% vízcsere megvolt, Purigent kivettem.
Garnélák virgoncak, a süncsigák eltűntek, az egyik beásta magát az üveg mellett. Lehet, hogy nem tetszik nekik az új víz?
 
Back
Oldal tetejére