• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech extra-low tech nano.

rég jelentkeztem már totállal, nincs is mivel nagyon dicsekedni. A növényzet eldzsungelesedett, ritkítani kellene, de nagyon nincs kedvem hozzányúlni, kb. egyensúlyban van az akvárium.

View attachment 66855

alga itt ott pont, de a sünik eszegetik, beavatkoznom még nem kellett.
Tápozás kb. nulla, a hátsópolcos szépen szűr, nitrát-nitrit rendben, úgy tűnik a ph kérdés is megoldódni látszik.
A jobb elején az anubiast csak ki kellene vennem valahogy, de kötöztem és közben körbenőtte a többi gaz.
Sajnos kinőtte az akváriumot, alig lehet már fotózni a garnélákat - annyit árnyékol ..

na jó, azért valamennyire még lehet ...
bbn1IMGP9988.jpg
bbn1IMGP9940.jpg
bbn1IMGP9946.jpg
bbn1IMGP9978.jpg
 
Nem értem az akváriumomat, a pH valamitől folyamatosan 7 fölé megy.
RO-s vízcsere után 6,5 körüli, majd 3-4 nap alatt majdnem 1 egész fokot emelkedik.
A TDS 130 körüli, lassan, naponta megy fel 3-4 ppm-et.
:(
 
Nem értem az akváriumomat, a pH valamitől folyamatosan 7 fölé megy.
RO-s vízcsere után 6,5 körüli, majd 3-4 nap alatt majdnem 1 egész fokot emelkedik.
A TDS 130 körüli, lassan, naponta megy fel 3-4 ppm-et.
:(
A dennerle shrimp king talaj nalam sem viszi le a pH-t es 7.5-re all be mindig vizcsere utan. pH csokkentesre szerintem alkalmatlan talaj.
 
A manóba .... a GA oldalon azt írják direkt crs-ekhez ajnlott
" Természetes ion-cserélő mechanizumusa által a pH-t enyhén savas (6.0-6.5) körüli értékre állítja be"

Ezért vettem, most pedig küzdök vele folyamatosan, már mindenre gondoltam ...
 
Akkor, ha jól sejtem talajcsere következik??
Van otthon valamennyi
- Dennerle Scapers Soil általános
- használt Amazónia @tsokee -éktől,
- Dennerle Nano Sulawesi
- ADA Colorado dekorhomok

vagy vegyek gyorsan helyben valamit?

A Dennerle növényesben a Shrimp King után most nem annyira bízom ...
Kálmán ( @Szépe Kálmán ) @Etele ti mit tartotok crs-ek alatt?

Kb. 1 hét múlva érkezik egy újabb csapat crs a meglévőekhez, addigra stabilnak kellene lennie megint az akváriumnak ...
Hm ... :unsure:
 
Amazonia.
De a shrimp king is jó talaj. Az szerintem kisebb ammonia csúcsokat tol az elején mert kevesebb benne a tápanyag.

Az ok, hogy kevesebb bajom van az ammóniával, de a pH ezek szerint fölmegy, az pedig a legrosszabb a crs-eknek ...
 
Akkor, ha jól sejtem talajcsere következik??
Van otthon valamennyi
- Dennerle Scapers Soil általános
- használt Amazónia @tsokee -éktől,
- Dennerle Nano Sulawesi
- ADA Colorado dekorhomok

vagy vegyek gyorsan helyben valamit?

A Dennerle növényesben a Shrimp King után most nem annyira bízom ...
Kálmán ( @Szépe Kálmán ) @Etele ti mit tartotok crs-ek alatt?

Kb. 1 hét múlva érkezik egy újabb csapat crs a meglévőekhez, addigra stabilnak kellene lennie megint az akváriumnak ...
Hm ... :unsure:
Ismeros a helyzet, en a kavics aljzatot csereltem a shrimp kingre annak remenyeben hogy lejjebb viszi a pH-t...

A kis 20 literesemben van egy reteg amazonia es azon amazonia light powder. 6.4 a pH ugy, hogy az akasztos tele van sipoval ami meg emeli is a pH-t elvileg. Amazonia lighttal nem tudsz nagy galibat okozni, viszont a pH rendben lesz. :)
 
Utoljára módosított:
Ismeros a helyzet, en a kavics aljzatot csereltem a shrimp kingre annak remenyeben hogy lejjebb viszi a pH-t...

A kis 20 lieteresemben van egy reteg amazonia es azon amazonia light powder. 6.4 a pH ugy, hogy az akasztos tele van sipoval ami meg emeli is a pH-t elvileg. Amazonia lighttal nem tudsz nagy galibat okozni, viszont a pH rendben lesz. :)

Szóval ha jól értem akkor a talajcsere nálad megoldotta a problémát?

Nem nagyon lehet más, a szűrőimben Mátrix van + Seachem Purigen, azok sem a Kh-t, sem a pH-t nem emelik.
Kő csak lávakő, szóval az sem kavarhat, akkor csak a talaj lehet a bűnös. Fene gondolta volna, eddig szerettem a Dennerle cuccokat ...

:(
 
Back
Oldal tetejére