• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech extra-low tech nano.

nemjo

Legenda
Sziasztok,
több (15-20) évre visszanyúló akvarizálás után véletlenül tévedtem az oldalra, azóta rendszeres látogatója és csodálója vagyok. Továbbra sem gondolom, hogy valaha is verseny akváriumot fogok építeni, de az itt látottak rengeteget segítenek, hogy az akváriumjaimnak szebb külsőt - élhetőbb környezetet teremtsek.
Mostani nano-m egy kb fél éves itteni nyálcsorgatás és egy régi Dennerle katalógus szüleménye.
Az indításkor még nem naplóztam, de miután a részleges feltöltés után kb. 1 órával szivárogni kezdett, szétszedtem és a többit majd dokumentálom.
Akvárium:

30x30x35 sima üveg

Szűrés:
épített, Tetra 300 pumpával hajtott

Szűrőanyag:
Seachem Mátrix

Talaj:
némi Aquabasis (ez nem biztos, hogy visszakerül az újraindításnál)
Dennerle Shrimp King

kisméretű lávakövek
Red Moor fa

Lakók:
Anubias barteri nana
Anubias nana mini

Bucephalandra spec. 'Wavy Leaf'


érkezik még:

Ammania Sp. Bonsai
Micranthemum Sp. Monte Carlo
Ludwigia Palustris
Alternanthera reineckii ´Mini´
Anubias nana Bonsai


majd ha minden rendben lesz, kb 1 hónap múlva zöld neonok - otocinclusok és CRS garnélák.

Szóval köszönöm, hogy itt lehetek, képek 24 hozzászólás múlva!
:)
 
Üdv a naplózók között, algamenteset! :)
A 24 hsz. hamar meglesz. :)
Várom a fotókat, főleg az épített szűrőről. :)
 
Üdv a naplózók között, algamenteset! :)
A 24 hsz. hamar meglesz. :)
Várom a fotókat, főleg az épített szűrőről. :)

Nem akkora kunszt. Hasonló megy a nagyobb (115L) medencében is.
Gyakorlatilag egy külső szűrőként funkcionáló hasonló mélységű - de kisebb akvárium három részre osztva.
Az elsőben a befolyó és mechanikai szűrőanyag van, a másodikban (ez a legnagyobb) szivacs és biológiai, a harmadikban pedig a pumpa és a kifolyó.
 
Nem akkora kunszt. Hasonló megy a nagyobb (115L) medencében is.
Gyakorlatilag egy külső szűrőként funkcionáló hasonló mélységű - de kisebb akvárium három részre osztva.
Az elsőben a befolyó és mechanikai szűrőanyag van, a másodikban (ez a legnagyobb) szivacs és biológiai, a harmadikban pedig a pumpa és a kifolyó.
Szerintem ezt hívják oldalpolcos szűrésnek.
 
Lehet.
Az elsőt az unokaöcsém építette a nagyhoz, a nanohoz már ennek a mintájára készült.
Nekem bejött.
 
Ma elkészült a javított akváriumom, visszaugrott bele a talaj és az időközben a dobozukban csücsülő növények ( Ammania Sp. Bonsai
Micranthemum Sp. Monte Carlo, Alternanthera reineckii ´Mini)
 
+1 Rotala Indica, amit a GA valamelyik Anubias (vagy a Barteri nana vagy a nana bonsai helyett, küldött :)
Beültettem, gondolom sokban nem különbözik sokban az ammaniatól ...
 
Hát hasonlóan is nézett ki, talán egy picit alacsonyabb volt a Dennerle Rotala.
Remélem kibírják a 4 nap "szárazdokkot" amíg az akvám javult!
 
én nem, de a futár összezötykölte rendesen. Még szerencse, hogy a GA bombabiztosan csomagolta, de így is leesett pár tető ...
 
egyenlőre nem töltöttem föl még teljesen az akváriumot, várok pár napot amíg ezek összeszedik magukat, aztán jön majd a vödörből a Red Moor amin az Anubiasok várják, hogy a helyükre kerülhessenek. Majd kiderül ...
 
feltöltöttem, beüzemeltem a szűrőt és ma este a helyükre kerültek a növények is.
Az egyik Alternanthera reineckii ´Mini´sajnos az anubias bokor alá került, elszámoltam magam, ill nem tudtam úgy összeforgatni a fát, ahogy korábban volt...
Lehet, hogy kiszedem szegényt mielőtt elpusztulna...
 
elvileg még 2 nap és jönnek a képek.

Az egyik fa hozott az albérletből egy rohamsisak csigát, remélem nem kavar be, egyenlőre rágja a red moor-t ...
 
Lusta, kézből elkövetett jpg, lényegi utómunka nélkül ...

időközben beugrott 2 oto és 2 zöld neon az akváriumba, ha minden jól megy akkor még 5-6 db-ot tervezek belőlük, + a neocardiniákat ...
Ha lesz érdeklődés akkor visszamenőleg jön pár kép visszamenőleg.
 
Jöhetnek a képek! (y)
A hátterek ritkán jók, itt viszont szerintem kellemesen hat. :)
Milyen lámpa van fölötte? :)
 
Komoly, eredeti kínai LED-es.
:)
Majd megnézem mit írnak rá, ha nagyon hihetetlen akkor megkeresem a fénymérőmet és kimérem.
A háttér választja el az akvát a szűrőtől, lehet, hogy győzikés, de nekem tetszik.
Már gondolkodom a következő kockában, itt kicsit túlsúlyos lett az anubias, azt majd vödrös szűrővel nyomatom!
Képeket keresem, ha előbb alszik el a gyerek, mint én akkor még ma este valamikor jönnek ,,,
:)
 
Back
Oldal tetejére