• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Valahol elkell kezdeni :D

Szia!
Ha pár észrevételt megengedsz:
Lehet hogy félreolvastam, csak, de ha jól értettem, akkor a szűrő leáll, naponta többször is. ?! A szűrőnek folyamatosan mennie kell!
Másik probléma a takarítás. Nem szabad ilyen méretű vízcserét csinálni, ilyen sűrűn. Inkább hetente, kevesebbet.
A gurámiknak pedig nagyon kicsi a hely, sőt sokan is vannak.
 
Sok a hal!
Konyhasó minek a vízbe?
Az elpárolgott vizet desztvízzel kell pótolni!!!
Mióta van akid?
Fúúú! :shock:
 
Helló!
Próbáld meg lepasszolni valakinek akinek nagy aksija van a gurámikat, és inkább válassz valami olyat ami könnyen beszerezhető, strapabíró, és ekkorába való.
Én pl. neon hal, vagy endler guppi, vagy boraras brigittae-re szavaznék.
Illetőleg, valamit kezdenék azzal, hogy nagyon sötét az akvárium. A fény nem jut le teljesen az aljára (ahogy innen látszik). Ez betudható a tőkének is akár, vagy csak simán a nagyon sötét dekorációknak. :)
 
De mi célból áll le a szűrő 3 óránként?
Sztem Te vagy az első aki az algát dekorációs célra használja már ha jól látom és tényleg alga.Mindenesetre az egészséges fejlődés biztosított.:)
Komolyra fordítva a szót mindenképpen olvasgatnod kéne és első lépésként vedd le az időzítőről a szűrőt.
 
sok mindennel enm tudok dülőre jutni ezzel az akival kapcsolatba,de ez a konyhasó nagyon ba***a az agyam.. mert okés,ha brakk vizi aki lenne,de oda sem konyhasó kell...!
 
Régen elterjedt volt bizonyos körökben a víz sózása, amolyan fertőtlenítés gyanánt. Kezdetek hajnalán én is sóztam, sőt javasolták is, ha vakaródzott a hal. Kisebb bajokra talán jó volt, vagy csak úgy véltük, hogy használ :)
 
Én is csak azt tudom tanácsolni, mint előttem jó páran, hogy gurámik nem valók ilyen pici akváriumba, szegénykék még egy jóízűt se tudnak úszni. Vagy a halakat ajándékozd el, bár tudom, hogy ez nehéz, mert nagyon meg lehet szeretni őket, vagy szerezz be egy legalább 100 literes medencét.

Hát nem tudom, hogy neked mi a véleményed a Aquaplant & CO2 tablettákról, de szerintem nem ér semmit. Látványosan pezseg és ez a max, én is próbáltam, még a régi medencében, de a növények csak nem akartak fejlődni tőle. Szerintem elhagyhatod.

A másik ami szemet szúrt az aljzat, leszámítva, hogy bazalt, de nagyon nagy méretű, ami növények szempontjából nem ideális. Apró szemű aljzattal próbálkozz, az szerencsésebb.

Végezetül pedig mint az előttem szólok: a szűrőnek folyamatos üzemben kell mennie, non-stop éjjel-nappal. :!:

Azt tudnám tanácsolni, hogy tanulmányozd a fórumot, kiindulásnak ezt a topicot javaslom, ha pedig valamit nem tudsz, akkor kérdezz. Üdv a fanatikusok birodalmában, vigyázz fertöző! :p
 
Hali!

A sóval nincs semmi probléma, ezért nem kell cseszegetni, ma is rengetegen használják nem is olyan rossz az-- mármint olyan aksiba mint az övé.

Mint ugyebár párszor leíródott, hogy nálunk a higiénés körülmények miatt kevesebb a betegség, tehát ezért nem is használjuk.

Viszont én úgy érzem az alapokkal kellene kezdeni, ahogy Dani is javasolta, elsőre ott az E-book gyűjtemény, és aztán irány kikölcsönözni, vagy venni 1-2 JÓ akvarista könyvet.

Itt annyi hiba van, hogy felsorolni is sok:


A spagetti kő:vöröses barna, lyukacsos MÉSZKŐ szikla. Ilyet NEM teszünk az aksiba! Ez tengerihez jó lehet.
A talaj baromi rossz választás.
Mint íródott a szűrőket nem kell automatizálni, mi a fenének, menniük kell állandóan.

A CO2 tabletta rossz választás, egy élesztős jobb lenne.

Az akvárium nagytakarítása is íródott, az is helytelen.

A 12 órás is megvilágítás sem kell.

A Crystal tabletta is csak feleslege,s én is próbálkoztam vele.

A halakról is esett már szó, egy ekkora aksiba és csak garnikat tennék, az enyémbe (kb. ekkora volt) még az endlerek is nagyoknak tűntek.

Az átokhinár sem igazi 27 fokban...

A Boyu szűrő véletlenül került az országba, sztem a szeméttelepre akarták vinni.(ha már a forgalmazó sincs megelégedve vele, akkor ott már baj van..)


Az UV szűrő baromi felesleges.

A kerámiagyűrü sem kell olyan kis szűrőbe mint amilyen lesz az aksidhoz, vegyél inkább egy JÓ szűrőanyagot helyette.


És kéretik nem megsértődni segíteni akar itt mindenki, de az aksid --izé--olyan borzasztó akvakertész szemmel nézve..azért tettek rá megjegyzést de gondolom, majd a megfelelő irodalom után értem itt az Akvakertész .hu-t és főleg Nigro blogját majd Te is más szemmel nézel rá..Illene megtanulni A-z -ig! http://akvarisztika.budapet.hu/category/mely-viz/

Reméljük olvasás után átértékeled a dolgokat és egy ütős akváriumot dobsz össze.
 
A lényeg, hogy a heves reakciók nem ellened szóltak inkább az élővilágod védelmében.
Őszintén beismerem, hogy én is így kezdtem, nagyjából. egy aranyhalat kaptam gömbakváriumban.
Azóta is belefájdul a szívem, de mikor elpusztult szegény (teljes vízcserék, semmi szűrés, ilyesmik) Akkor előtte én is elkezdtem bújni a netet, mert akkora meg már tudtam, hogy kell ez nekem.
Aztán jött Nigro blogja.. (ez kész...)
Szóval ne vedd a szívedre, lelkes vagy és ez jó, picit kell csak olvasni, ha érdekel beszívja az agyad hamar.
De javaslom, hogy mielőtt tennél megint bármit tanulj picit. és nem is rémisztően bonyi.
Kezdetnek: elég szűrés 24 órában, részleges vízcserék pl hetente), ideális hőmérséklet belővese a halakhoz mérten.
Ez elég ahoz hogy a halak jó érezzék magukat nagyjából (és egészségesek maradjanak) mindaddig, amíg kialakul benned a kép, hogy mit hogyan merre és hogy végül is mi az az élővilág amit az akvárium elbir.
A kezdeti időkben a nagyjbából a növényezést is szüneteltesd.
Mert az már nem a "kezdtetnek rész". Előtte ismerkedj meg velük elméletben.
Mindenkinek sikerült, neked is fog.
Szal no para, ennél már csak jobban csinálhatod.
:)
És az jó nem?
de...
:)
 
Kicsit OFF:Ez az akvárium valszeg elrettentő példaként szolgálhat mindenkinek, aki növényezésre adná a fejét.
Így ne csináljátok :!:
Itt sajna minden üti a növényezés alappilléreit...
 
N-emy said:
Kicsit OFF:Ez az akvárium valszeg elrettentő példaként szolgálhat mindenkinek, aki növényezésre adná a fejét.
Így ne csináljátok :!:
Itt sajna minden üti a növényezés alappilléreit...

Az akvarisztika alappilléreit is :? ....
 
omg :shock:
azért arra kíváncsi lennék, az honnan jött, hogy a szűrőt 3 óránként le kell állítani 1 órára?
 
Lehet attól tartott hogy le fog égni ha folyamatosan megy :roll: .Nem kéne.A szűrőket folyamatos használatra tervezik ;)
 
Sylar said:
omg :shock:
azért arra kíváncsi lennék, az honnan jött, hogy a szűrőt 3 óránként le kell állítani 1 órára?


Apám is leállította anno éjszakára a szűrőt.
Zavarta az alvásban.

Természetesen jöttek az algák, és a büdösödő víz.
 
Back
Oldal tetejére