• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Val Cenis - A High Tech világ megismerése

20140921_135146 by ggiantdd, on Flickr
20140921_135135 by ggiantdd, on Flickr

A mai nappal megtörtént az ültetés.
2doboz MC, 3doboz parvula, 1 doboz Acicularis ment a talajba, pff. derekam nem erre volt eddig edződve, őszinte elismerésem azoknak, akik több száz literes tankokat ültetnek be...
1 nagy adag Riccardia ( @inadsz ) a kövekre, valamint 1 nagy adag Weeping a fára. A mohákat pillanat-ragasztóztam, kíváncsi leszek, hogy a Riccardia hogyan és mikor kezd fejlődni, bízom benne... :rolleyes:

Amit eddig tette az ültetés után: :)
-Szűrő elindít
-1bpm CO2 indít (sajnos elfelejtettem reagemst venni, így csekkolni egyenlőre nem tudom a szintet... :confused: )
-6 óra világítás fullon, 30W LED.
-Baktérium kultúra adagolás.

És egy kis segítséget, megerősítést is szeretnék kérni:
- Elég hogyha az első héten két naponta cserélek vizet (Tropica táp és általános aljzat...)? Vagy mindenképp szükséges a napi?
-Green Aqua Macro-Micro, easy carbot hogyan adagoljak? Tudom, hogy számtalan helyen le van írva, de találtam olyat is, hogy első héten semmi, meg olyat is, hogy emelt mennyiségben kell ilyenkor a gyakoribb vízcserék miatt. Megérzésem a következő:
2-2-2ml ???
 
Közbe megtaláltam a GA honlapján a Micro, macro, carbo adagolást. A wellnes csomagnál nem látszódnak ezek a táblázatok, ezért nem találtam. :)
50% vízcsere két naponta, és napi 5-5ml macro-micro és 2ml carbo.

Remélem, így rendben lesz... ;)
 
Pofásnak igérkezik :) részemről félő hogy az MC elfogja nyomni a parvuládat ! De ez csak az én véleményem !

Köszi, reméljük az lesz. ;) Többségbe tervezem az MC-t, a parvula csak megtörné az egységet... Bízom benne, hogy működni fog, láttam már olyan akit, ahol ez így megy. Pl. talán a GA-ban is van ilyen.
 
Ami viszont aggaszt, hogy opálos a víz. :confused:
Nem igazán értem, hogy mitől lehet, de három dologra gondolok:

1., A baktérium kultúra kialakulása miatt?
2., Kevés a 2liter substratpro-n a perlon? Egy réteget raktam a szűrőbe.
3., Az ADA aljzat adalékok miatt?
Jó lenne, ha nem lenne nagy gebasz.

Valamint még az furcsállom, hogy az előző low-tech próbálkozásomba esőztetővel az ex400 egy 25 literesbe sokkal látványosabban mozgatta a vizet, mint most így lilyvel, 40 lietrbe az ex600.
Remélem, hogy ez csak az áramlási viszonyok másképp alakulása miatt van...
 
Hamar kiderül majd :) nálam az mc 1-2 hét alatt szinte befutotta az akváriumot ! Kérdés hogy a parvula mikor indul meg ! De sok sikert :) ha bejön akkor szép lesz
 
Feltöltés után 1-2 nappal akkor szokott opálosodni a víz, ha nincs "beoltva". Ezt általában egy működő akvárium vizével szoktam, de az általad adagolt baktérium kultúrának ugyanez lenne a feladata ha jól saccolom.
Szagolj bele az akvárium vizébe. Ha szúrós, ammóniás szagot érzel, akkor valami bomlik. Mivel a növényeken kívül más élőlény nincs benne, kizárásos alapon még a fád jöhet szóba, az elég "frissnek" néz ki, de egy nap alatt még nem kellene bedurrannia, főleg nem ennyire.
 
Igen, sajnos a reagens folyadékkal nem túl jól állok, nincs még egyenlőre... :) Este megy a rendelés a GA felé más ügyben is.
Hát, igen. Élőben zavaróbb, meg a tudat, hogy nem igazán tudom, hogy miért opálos... :confused:
Utána néztem ennek a baktérium ampullának, és azt írja, hogy:
Egy ampulla 120 - 1000 literig elegendő!
Na most én 2 nap alatt belelöktem a br. 40 literbe, szóval lehet, hogy ez lesz a sok... :)

No mind1, várjuk a tisztulást. :cautious:
 
Az opálosodás már a múlt. :) Algák egyenlőre nem jelentkeztek, a fán van valamilyen szmötyi, de ez szerintem penész.
Érkezett egy csomag ma a GA-ból, és a tisztán látás végett vettem pár tesztet is. A következő adatokkal rendelkezünk jelenleg:

PH: 6,4
KH: 0
GH: 3
TDS: 72 (még nincs visszasózva, ameddig állatok nem jönnek, nem is lesz)

Érkezett reagens a DC-hez, hát egyenlőre nem olyan színű, mint aminek lennie kell, de ez lehet azért is, mert CO2 egyenlőre csak 60bpm-el megy (PH-KH táblázat alapján is alacsony a szint). Terveim szerint egy hét elteltével, vasárnap emelek rajta. Vagy már emelhetem most is?

20140926_144107 by ggiantdd, on Flickr
20140926_145309 by ggiantdd, on Flickr
20140926_144159 by ggiantdd, on Flickr
20140926_144148 by ggiantdd, on Flickr
20140926_144133 by ggiantdd, on Flickr
20140926_104627 by ggiantdd, on Flickr
 
Ma is méregettem egy kicsit, ha már van mivel, és valami nem stimmel nekem, de az erre vonatkozó kérdésem majd a megfelelő topicban felteszem.
Az adatok:
Ph: 6,0 (Miért ilyen alacsony, ha a DC szerintem még nem is lime zöld? Elvileg a CO2 savasít... Vagy a talaj húzza ennyire le?)
KH:2
GH:3
TDS:90

A növények durván beindultak, alga egyenlőre nem igen van, csak a fák penészesednek durván (hétvégén érkezik a takarító brigád, és remélem megoldják ezt a problémát...)
Egy hét telt el ültetés óta, és a parvula gyökerei az akvárium alján tartanak.
MC terjeszkedik durván
Acicularis határozottan hosszabb, nő.
Weeping nő.
Riccardia-n mintha látnék világos zöld új hajtásokat (még lehet, hogy csak beleképzelem :))

Néhány kép:
20140929_185605 by ggiantdd, on Flickr
20140929_185614 by ggiantdd, on Flickr
20140929_185649 by ggiantdd, on Flickr
 
Ph: 6,0 (Miért ilyen alacsony, ha a DC szerintem még nem is lime zöld? Elvileg a CO2 savasít... Vagy a talaj húzza ennyire le?)


Azért ilyen alacsony, mert alig van KH-d ami pufferolná a vizet. Én amúgy ezt nem is tartom jó ötletnek, az ennyire alacsony KH (0-2 között) nagyon nem tartja a pH-t, aminek az ingadozása semminek sem tesz jót. Én egyből visszasóztam volna 4-5-6-ra.

Amúgy pedig sok sikert, szerintem igéretes kis látványt hoztál össze. Amit még hirtelen tudok tanácsolni, hogy a bal oldali halom kő és fa közé is próbálj egy kis talajt szórni, és oda is pár növény tövet ültetni, ütős lenne szerintem.
Bár ha a mohák befutják, az is hasonló hatású lesz. :)
 
A drop checker-be próbáld meg úgy beletölteni a reagens folyadékot, hogy ne legyen a hajlatban folyadék, csak a gömbös részben, mert így "csalni fog".

Sok sikert az akihoz! :)
 
Az aktuális adatok:
TDS: 128
GH: 3
KH: 2
PH: 6,2

Nagyjából állandósultnak tűnnek, de a KH valóban kevés.

Azért ilyen alacsony, mert alig van KH-d ami pufferolná a vizet. Én amúgy ezt nem is tartom jó ötletnek, az ennyire alacsony KH (0-2 között) nagyon nem tartja a pH-t, aminek az ingadozása semminek sem tesz jót. Én egyből visszasóztam volna 4-5-6-ra.

Amúgy pedig sok sikert, szerintem igéretes kis látványt hoztál össze. Amit még hirtelen tudok tanácsolni, hogy a bal oldali halom kő és fa közé is próbálj egy kis talajt szórni, és oda is pár növény tövet ültetni, ütős lenne szerintem.
Bár ha a mohák befutják, az is hasonló hatású lesz. :)

Valószínűleg KH/GH+ -t kellene adagolnom, nem pedig GH+. Ez húzná a KH-t is.
Azt a látványt, amire gondolsz, a mohákkal szeretném elérni. Akármit ültetnék oda, valószínűleg nagy lenne (40 liter...).

A drop checker-be próbáld meg úgy beletölteni a reagens folyadékot, hogy ne legyen a hajlatban folyadék, csak a gömbös részben, mert így "csalni fog".

Sok sikert az akihoz! :)

Igen, azt gondoltam, hogy nem feltétlenül korrekt így, de valaki elárulhatná nekem, hogy egy nano checkerbe hogyan lehet beleverni a reagens folyadékot úgy, hogy csak a gömb részbe menjen a cucc? 15 percen keresztül pöckölgettem, de ettől ez van... :)

Amúgy vasárnap volt három hetes az aki, és a növények nagyon jól néznek ki, minden nő, minden él és virul (MC, weeping, ACI, Riccardia zsír, Parvul kevés az MC között... :confused:). Állatok beköltöztek, 10db Bloody Mary Sakura, valamint hat darab Tigris. Szerintem jól érzik magukat... :)
Egyetlen kicsi (?) probléma, hogy zöld pont algásodik az aki bal oldala. Ez szerintem 4 dolog miatt lehet:
-PO4 szint kevés --> Teszt megrendelve, PO4 megrendelve
-Az áramlás kicsi, ezálltal a CO2 nem jut el az aki bal oldala felé, ráadásul amúgy is gyanúsan kevés az EX600, és nem a gyári kerámia tengely van benne, hanem valamelyik Atman (használtan vettem)... --> Új rotor szett megrendelve
-Hetente emeltem a világítást, és egyre jött elő ez a dolog. Ezen a héten már 8 óránál tartottunk. --> Visszavettem 7,5 órára.
-Bal oldalon van egy Görög teknős terrárium, aminek egy órával előbb kapcsol a lámpája... --> Összeállítottam a világításokat.

No majd meglátjuk, mi lesz a megoldás.:oops:
 
Back
Oldal tetejére