• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vivárium Vacakka új helye.

Young Boys

Nézelődő
A mai napon megérkezett hozzánk egy Új Kaledóniai Vitorlás gekko.
Neki fog készülni egy növényes vizes vivárium aminek az építési menetét szeretném megosztani Veletek ha megengeditek.
Nem lesz rövid folyamat azt tudom és nem is kell kapkodnom hisz még csak 3 hónapos Vacakka.
Vacakkát az avatar képemen láthatjátok.Még meg kell tanulnom a képfeltöltést ide.
 
A mai napon megérkezett hozzánk egy Új Kaledóniai Vitorlás gekko.
Neki fog készülni egy növényes vizes vivárium aminek az építési menetét szeretném megosztani Veletek ha megengeditek.
Nem lesz rövid folyamat azt tudom és nem is kell kapkodnom hisz még csak 3 hónapos Vacakka.
Vacakkát az avatar képemen láthatjátok.Még meg kell tanulnom a képfeltöltést ide.
Szeretettel üdvözlünk és várjuk a fejleményeket.
 
Na szóval akkor kezdjük:
Az alap egy 70x40x90 cm-es műanyag tartály.
Kicsit nagynak tűnhet de az alsó fele 2/3-át elfoglalja a dekoráció és a technika a felső részét pedig kb 1/3-ad részben foglalja el a dekoráció és szintén a technika akkor már nem is lesz olyan nagy az a tér.Főleg hogy majd 3 kifejlett egyednek kell mozgás teret biztosítani.
A dekorációban fognak helyet kapni a növények és egy 2 medencés vízeséses tavacska.
Automata klimatizálást szeretnék ami annyit jelent hogy ha nagyon meleg van akkor a szellőztető ventilátorok indulnak be ha meg hűvös van akkor a talaj fűtés.
Itt adódik a kérdés egyből...

Mekkora teljesítmény kell egy kb 100-120 liter légtérfogat 24-27 °C hőmérsékleten való tartására?

Mivel élőnövényes lesz a vivárium ezért a világítást növényes kompakt csövekkel tervezem ill lesz egy éjszakai holdfény imitáció is mivel ez az állatka inkább éjszakai mint nappali aktivitású.
Dióhéjban egyenlőre ennyi.
 
A kép beszúrás még nem megy :(
Amint meglesz a 25 hozzászólásod, menni fog. ;) Addig is a vigyorgó fej mellett van egy kép jel, menj rá arra, és a kép direkt linkjét másold be.
Névtelen 2.jpg

Vacakka cuki, mi kaméleonba szeretnénk majd belevágni, de egyelőre a világítás miatt várunk vele. Úgyhogy ossz majd meg jó sok mindent, hogy tudjunk praktikákat lesni és tanulni. :rolleyes:
 
Amint meglesz a 25 hozzászólásod, menni fog. ;) Addig is a vigyorgó fej mellett van egy kép jel, menj rá arra, és a kép direkt linkjét másold be.
View attachment 37864


És sikerült Köszönöm szépen a segítséget!
 
Utoljára módosított:
Nagyon szívesen. :)
És ha idézel, a te szöveged mindig a [/quote] után álljon, akkor nem írsz bele az idézett szövegbe. ;)
 
Na szóval a kezdeti lépések avagy tervezési szakaszba léptünk:


Ma sikerült még beszereznem egy dracaena margirata-t, egy spathiphyllum-ot, és egy nephrolepis exaltata-t a meglévő scindapsus, cyperus alternifolius, buxus sempervirens
és aspidistra elatior mellé.Lesz miből válogatni a végső elrendezéskor :D
 
Nagyon szívesen. :)
És ha idézel, a te szöveged mindig a /quote után álljon, akkor nem írsz bele az idézett szövegbe. ;)
:) kicsit gyakorolnom kell még...Régen fórumoztam már...
(Átszerkesztettem mert figyelembe vette a [...] beszúrást...)
 
Majd belejössz. :D Van pár kezdőknek szóló fórumtopik, érdemes azokat olvasgatni.

Próbálj meg ennél nagyobb képeket berakni.A fórum majd átméretezi, hogy ne csússzon szét az oldal. A dracaneára kíváncsi leszek, mennyire bírja a párás időt, nekem sikerült kirohasztani egyet. Nem bírta a 80 körüli páratartalmat (amiről akkor még nem tudtunk, hogy annyi), és a locsolást.
 
Ja és beszéltem a díszállatos boltosommal is hogy mikre lesz majd szükségem és beszerzi e nekem.Szerencsére ott is sikerült minden leegyeztetni.Most már csak pénz kérdése az egész :(
 
Majd belejössz. :D Van pár kezdőknek szóló fórumtopik, érdemes azokat olvasgatni.

Próbálj meg ennél nagyobb képeket berakni.A fórum majd átméretezi, hogy ne csússzon szét az oldal. A dracaneára kíváncsi leszek, mennyire bírja a párás időt, nekem sikerült kirohasztani egyet. Nem bírta a 80 körüli páratartalmat (amiről akkor még nem tudtunk, hogy annyi), és a locsolást.
Itt azért 80%-ig nem kell majd elmenni ahogy olvastam bőven elég a 60-70%.Maximum kicserélem egy pára tűrőbb növényre...Ja a kép a messengerrel készült...Majd csinálok jobbat!
 
Ja és beszéltem a díszállatos boltosommal is hogy mikre lesz majd szükségem és beszerzi e nekem.Szerencsére ott is sikerült minden leegyeztetni.Most már csak pénz kérdése az egész :(
Általában minden az sajnos. :) Szeretem az ilyen hozzáállást boltosoktól.
A 80% a lakás páratartalma volt, amíg nem szereztünk be egy páramentesítőt. Sajnos nem tud rendesen szellőzni, és erről nem tudtunk elég sokáig. Viszont emiatt akár szabadon is tarthatnánk azt a kamit. :D De nem offolok tovább erről.

Majd csinálj képeket az építésről is.
 
Majd csinálj képeket az építésről is.
Természetesen csinálok képeket!
Az a 80 % lakás páratartalom igen korrekt.Jól be van akkor dunsztolva a kégli :( Mi is laktunk olyan albérletben ahol folyt a falon a víz...Most 45 cm vályogfal adja az alapot :)
 
Na ma megint szemben találtam magam egy problémával.(n)Valahogy meg kell oldanom a klimatizálást mert most a szobában 28,1 °C van :( és ez a hűvös...Árnyékban mértem 35°C-t kint... :banghead::banghead:
 
Most majdnem egy hétig ilyen szutyok meleg lesz sajnos. Az akvárium vize is elkezd majd felforrni. Nem webshop, talán nem esznek meg miatta, de a Nyílméregbékás weboldalon össze van szedve pár klimatizálásos dolog. Egy mondatban: legyen klimatizált a helyiség. Esetleg tudsz beépíteni egy lassan forgó pc ventit, a hőmérsékletet nagyon nem vinné le, de hőérzetén javítana talán.
 
Most majdnem egy hétig ilyen szutyok meleg lesz sajnos. Az akvárium vize is elkezd majd felforrni. Nem webshop, talán nem esznek meg miatta, de a Nyílméregbékás weboldalon össze van szedve pár klimatizálásos dolog. Egy mondatban: legyen klimatizált a helyiség. Esetleg tudsz beépíteni egy lassan forgó pc ventit, a hőmérsékletet nagyon nem vinné le, de hőérzetén javítana talán.
Nyár van ilyenkor kell melegnek lennie azt tudom de ez már kicsit sok nekem (is). Szenved az összes állatom (kecske, nyúl, baromfik) az akvárium is csak hajnalban fűt...Raktam két kis ventilátort az ideiglenes terkóra is hogy legyen egy kis légmozgás benne...Valami jó kis hűtést azért ki kell majd találnom...
 
A kintieknek mehet a víz lavórba. :D A mieink imádták. Miért fűtöd az akváriumot ilyenkor? Ennyire lehűl, vagy kényesek a lakói? Pár fokos éjszakai ingadozás teljesen normális. Ha alacsonyabb hőfokon kezdi a napot, már nem fog annyira felmelegedni benne a víz.
 
Back
Oldal tetejére