• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

UV szűrő

Látom itt véget ért az Uv vita:) Most akarok indítani egy növényes akváriumot és találtam egy Sera fil bioactive 400 +UV külsőszűrő töltettel. Beépített 5w-os uv-je van. A gondot abban látom, hogy az uv valóban elpusztitja az algát, de nem csak azt. A szűrő egyik legfontosabb feladata a baktérium tenyészet és a biológiai szűrés, de az uv a hasznos baktériumok sem kíméli. Vagyis a szűrő egyszerű fizikai szűrővé válik ezáltal.
Még végig gondolom néhányszor mielőtt belevágok, de örülnék egy-két tanácsak pro és kontra.
 
Nálam ott kezdődne, hogy serat nem vennék :) A szűrős topicban írd be a keresőbe és olvasd el miket írnak.

Az UV a novenytapot is bontja ezért sem jó.
 
Sziasztok!

A teknősös terráriumomhoz készülök egy Eheim ReflexUv 350-est venni,viszont van pár dolog amit nem tudok és eléggé féltem a biológiai szűrésemet(beállt szűrés) is,növény nincs,így értelemszerűen tápozás sincs.
Szóval,2db Eheim 2032 van sorba kötve,a kimenő ágon lesz egy Hydor külső fűtő,tehát az az ág kilőve,arra gondoltam,hogy a két szűrő közé kerülne az Uv,nem tudom,hogy vízszintes állapotban használható-e(pl.Hydor külső fűtőnél nem javasolt).
A másik dolog amit még nem tudok,hogy mennyit használjam(megelőzésre).

Illetve amit nem értek a szűréssel kapcsolatban...szóval ha egyszer beállt egy szűrő,és a talajban is elszaporodott kellő mennyiségű lebontó baktérium akkor miért akkora probléma,hogy a víz steril,hiszen a baktériumtelepek helyhez kötöttek(szűrőanyag,talaj).

Kérlek segítsetek.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv: Norman
 
Utoljára módosított:
Annyiban jobb, ha állítva van, hogy feltöltéskor egyből kimegy belőle a levegő. Aqua Medic ilyen szempontból talán előnyösebb, mert vízszintes szerelésnél is az egyik csati feljebb van, de ha az Eheim mellett maradsz, akkor is, ha tudod döntsd meg egy kicsit. Működési ideje általában napi 3-4 óra szokott lenni, ami akváriumoknál inkább éjjelre van időzítve ha csak védelmi céllal üzemel. Amúgy szerintem simán rákötheted a szűrőd akváriumba vezető csövére, fűtő elé vagy utána, mert semmi, vagy csak elenyésző a fojtása a vízáramlatra nézve.
 
Sziasztok!

Mi a tapasztalat az Aquael Unifilter 500 UV-ről? Elsősorban a sterilizáló hatása érdekelne.

Van egy jól beállt egy éves Tetratec EX 800 szűrőm, algával nincs is túl sok bajom. Amennyi van, azzal együtt tudok élni. Viszont A Galaxy dánióim betegek. Neten utánaolvastam, először hasvízkórra goldoltam. De elég jó szűrés és rendszeres heti 30-40%-os vízcsere mellett nem valószínű. Tovább kutakodtam és most haltuberkolózisra gyanakszom. Ez alapján: Forum: Krankheiten » Unbekannte Krankheit | aqua4you.de . Itt van egy cikk linkelve arról, hogy az UV sterilizálás ki tudja irtani a TB-t okozó baktériumokat. Ezért szeretnék egy UV szűrőt, mert nyilván teli lehet a vizem baktériumokkal. A Chihiros Doctor nem segít.

Elég lehet az Aquael Unifilter 500 UV 4 db LED-je sterilizálásra vagy gondolkodjak komolyabb felszerelésben?
 
Akkor felhozom.

GA-ban majd' minden akva alatt ketyeg UV szűrő.

@viktorlantos @inadsz Dani @danyi03 meg aki olvassa esetleg: 0-24-ben megy nektek?
Kicsit zavar van a fejemben is, meg nem világos átolvasva a leírásokat az UV szűrő választás kapcsán, hogy milyet érdemes választani? Mert csomó helyen vagy max. akváriumméret van megadva, vagy átfolyási sebesség az UV lámpa teljesítménye mellett. Most akkor melyiket kell nézni? Nem kell foglalkozni az ajánlott átfolyási sebességgel, csak a W számmal (mondjuk nekem a 300-as akv alá 11W szerintem elég lehet), vagy a Watt érték mindegy, és inkább átfolyást nézzek? Vagymi? :)
Köszi.
 
Akkor felhozom.

GA-ban majd' minden akva alatt ketyeg UV szűrő.

@viktorlantos @inadsz Dani @danyi03 meg aki olvassa esetleg: 0-24-ben megy nektek?
Kicsit zavar van a fejemben is, meg nem világos átolvasva a leírásokat az UV szűrő választás kapcsán, hogy milyet érdemes választani? Mert csomó helyen vagy max. akváriumméret van megadva, vagy átfolyási sebesség az UV lámpa teljesítménye mellett. Most akkor melyiket kell nézni? Nem kell foglalkozni az ajánlott átfolyási sebességgel, csak a W számmal (mondjuk nekem a 300-as akv alá 11W szerintem elég lehet), vagy a Watt érték mindegy, és inkább átfolyást nézzek? Vagymi? :)
Köszi.
Boltban nonstop mennek de siman idozithetok napi par ora boven eleg. Atfolyas a fontos kulonben semmit nem hasznal ezert bypass agra erdemes kotni hogy ne a szurodet kelljen lassitani csak azt az agat, amin az uv van.
 
Na közben én olvasgattam ám.

http://www.americanaquariumproducts.com/AquariumUVSterilization.html

ELVILEG az átfolyási sebességnél a következő arány alkalmazható a kb. minden itthon kapható UV sterilizátorban taláható kompakt UVC csövek esetén: 75 L / 1 UV cső watt.
Tehát ha én 1200 liter/órával számolok a Tetránál (ami kevesebb de most ez mindegy is), akkor egy 16 wattos UV cuccal már jó vagyok (de mivel ilyen nincs, 18-assal).
 
Atfolyas a fontos kulonben semmit nem hasznal ezert bypass agra erdemes kotni hogy ne a szurodet kelljen lassitani csak azt az agat, amin az uv van.
Ezzel kapcsolatban megfogalmazódott bennem egy megoldás. A CO2 reaktorom már eleve bypassra van bekötve a második szürőn. Az UV szürő viszont nem az elsőn. Vajon életképes lehet az a megoldás, hogy a kettő egy szürőre sorbakötném és egy közös állítható megkerülőágat kapnának?
 
Boltban nonstop mennek ...

Ezt kötelezővé tenném minden díszhal kereskedésben!

Hogyan oldottátok meg? Minden akváriumnak külön UV szűrője van, vagy több akváriumnak a közös visszavezető ágán van egy nagy UV sterilizáló?
 
Utoljára módosított:
Ezt kötelezővé tenném minden díszhal kereskedésben!

Hogyan oldottátok meg? Minden akváriumnak külön UV szűrője van, vagy több akváriumnak a közös visszavezető ágán van egy nagy UV sterilizáló?
Nem minden akvariumon van, csak azt irtam, hogy amelyiken van, ott nonstop megy. Nagy atlagban nincs ra szukseg.
 
Nem minden akvariumon van, csak azt irtam, hogy amelyiken van, ott nonstop megy. Nagy atlagban nincs ra szukseg.

Nálunk a helyi vidéki nagykerben rendszeresen darakórosak a halak... ha megfelelő UV szűrőt használnának, ez szvsz kevésbé lenne a gond.

Nem tudom, kereskedésekben miért nem elterjedtebb az UV sterilizáló... ekkora halmennyiségnél / zsúfoltságnál szerintem egyértelműen lenne előnye.
 
Nálunk a helyi vidéki nagykerben rendszeresen darakórosak a halak... ha megfelelő UV szűrőt használnának, ez szvsz kevésbé lenne a gond.

Nem tudom, kereskedésekben miért nem elterjedtebb az UV sterilizáló... ekkora halmennyiségnél / zsúfoltságnál szerintem egyértelműen lenne előnye.

Haltárolókban alap kellene, hogy legyen. Helyette vegyszereznek.

Bolti tároló rendszerekben pedig csak a nagy boltoknál látsz UVs tárolókat. A kézzel épített verzióknál nincs. Ezek a méregdrága haltárolók alapból UV szűrővel jönnek. Cserébe az akváriumok sok esetben össze vannak kötve ami mondjuk nem annyira jó.

Nálunk fixen is futnak több akváriumban és van mobil UV ágyú amit bármikor rá lehet akasztani egy problémás akváriumra, ha kell.
 
Back
Oldal tetejére