• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

UV szűrő, sterilizátor készítése

És ha ezek mind ott úsznak a vízben akkor ez mennyire lehet egészséges a garniknak meg a halaknak.
Figyelembe véve azt is hogy mi is próbálunk minél több nem génkezelt kaját enni.
Lehet hogy észre se vesszük hogy ezek a rövid életű kis jószágok 3-4 hónappal kevesebbet élnek esetleg e miatt . Nincs két egyforma akvárium vagy 2-3 generáción át pont ugyanazokkal a feltételekkel üzemelő akvárium. Ha a táp vagy valamelyik vegyszer rossz azt egyből látjuk, lehet halászni a tetemeket. De hogy a több generáció ugyanezen körülmények között mit reagál hát megérne egy tanulmányt.
 
Utoljára módosított:
Nem mindenki tud heti 30 % százalékos vízcserét megcsinálni és napitöbb órát foglalkozni egy egy akival.
Nem hiszem, hogy napi több órát kellene foglalkozni egy akváriummal. Nekem hétvégén 1 óra elég szokott lenni, legnagyobb macera akkor is a slag kihúzásával volt :cool:. Nem értem miért lovagolsz ezen a UV témán, ha szerinted nem jó akkor ne használd!! Ez egy DIY téma, vagyis itt arról szokás értekezni, hogy ki milyen megoldással épít magának akváriumhoz használatos technikát. Te ennek ellene vagy, így gondolom nem is építesz magadnak ilyent, de mi azért még bütykölgethetünk kedvünkre :rolleyes:.

De, hogy ne OFF-oljak, előtúrtam kb 3 éve barkácsolt UV szűrőmet, mert persze a DIY szaki ilyent is csinált :D Bocsi kicsit piszkos, satupad alatt volt.
20511601_4b1b88283a1e50be384d68965e9c155e_xl.jpg
 
Hát nem tudom te hogy vagy vele nekem a nano akksira is elmegy napi egy óra.
6 nano akksi plusz egy 112 literes.
Tehát megvan minden napra a1 akksi több mint egy óra dologgal.
Én azért tartok akksikat mert szeretem őket nem azért hogy tudjam hogy vannak.
Ezért lehet hogy kicsit többet foglalkozok velük. :)
Ha megnézed a hozzászólásomat akkor láthatod hogy még dícsértem is hogy milyen szép munka. :)
Én is szeretem a barkács dolgokat nem vagyok ellenük, ipari egyedi klímavezérlések fejlesztésével ütöttem unalmas időmet, tehát nem áll messze tőlem a barkácsolás.
Sztem csak olyanokat írtam le amiket nem biztos hogy mindenki átgondolt már, mikor megvettem a készet még én sem.
Azért mert van egy véleményem ne harapj meg mindjárt. :)
 
De, hogy ne OFF-oljak, előtúrtam kb 3 éve barkácsolt UV szűrőmet, mert persze a DIY szaki ilyent is csinált :D Bocsi kicsit piszkos, satupad alatt volt.
20511601_4b1b88283a1e50be384d68965e9c155e_xl.jpg
Jól látom, hogy úgy van beragasztva, hogy a cső üvege közvetlenül érintkezik a vízzel? Vagy belül van még valami okosság?
 
Nincs semmi, pont a kvarcüveges dolog miatt, vagyis , hogy állítólag csak az engedi át az UV-C sugárzást. Ilyen üveghez meg persze nem tudtam hozzájutni. Ötlet amúgy nem az enyém, talán az akvaristán láttam ilyent és azuán építettem sajátot. Azóta mondjuk már van gyári ;)
 
Üdv!
Nekem UV-A-s pénzvizsgálóm van. Ebből szeretnék egy UV sterilizálót csinálni. A kérdésem az lenne, hogy az UV-A fény is képes sterilizálni, megölni az alga spórákat?
A másik kérdésem az, hogy átlátszó müanyagcsövön át is hatékony a fény?
 
Üdv!
Nekem UV-A-s pénzvizsgálóm van. Ebből szeretnék egy UV sterilizálót csinálni. A kérdésem az lenne, hogy az UV-A fény is képes sterilizálni, megölni az alga spórákat?
Nem. :) Kissé veszélyes lenne a pénzvizsgálók használata, nem gondolod? :) [Egy google keresést azért talán megért volna a kérdés...]
 
Üdv!
Nekem UV-A-s pénzvizsgálóm van. Ebből szeretnék egy UV sterilizálót csinálni. A kérdésem az lenne, hogy az UV-A fény is képes sterilizálni, megölni az alga spórákat?
A másik kérdésem az, hogy átlátszó müanyagcsövön át is hatékony a fény?


Nem minden UV tud sterilizálni, ha jól tudom UV-C kell hozzá.
 
Én is így tudom. Ráadásul az UV szűrőm csőcsatlakozásainál én fehér fényt látok, és nagyon szok tetszeni amikor nézek egy tudományos csatornát ahol pl az Állítólag című sorozatban vizsgálták a piramis hatását, de előtte a kísérlethez használt almát sterilizálták lila UV fény alatt, ami sejtésem szerint ugyanilyen pénzvizsgálós fénycső lehet. Vagyis valószínűleg semmit nem ér:)
Boltban amúgy kapható többfajta UV-C cső, az elektronikát meg át tudod tenni a pénzvizsgálóból, de adok egy tippet !;)
A kompakt fénycsövek elektronikáját is lehet használni! Nekem is azzal ment a DIY UV-C szűrőm, csak annyi kell, hogy megfelelő teljesítményűből kell kiszerelni. Benne ugyanolyan 4 kivezetéses elektronika van mint ami bármelyik elektronikus előtéten is látsz.
 
Utoljára módosított:
Én is így tudom. Ráadásul az UV szűrőm csőcsatlakozásainál én fehér fényt látok, és nagyon szok tetszeni amikor nézek egy tudományos csatornát ahol pl az Állítólag című sorozatban vizsgálták a piramis hatását, de előtte a kísérlethez használt almát sterilizálták lila UV fény alatt, ami sejtésem szerint ugyanilyen pénzvizsgálós fénycső lehet. Vagyis valószínűleg semmit nem ér:)
Boltban amúgy kapható többfajta UV-C cső, az elektronikát meg át tudod tenni a pénzvizsgálóból, de adok egy tippet !;)
A kompakt fénycsövek elektronikáját is lehet használni! Nekem is azzal ment a DIY UV-C szűrőm, csak annyi kell, hogy megfelelő teljesítményűből kell kiszerelni. Benne ugyanolyan 4 kivezetéses elektronika van mint ami bármelyik elektronikus előtéten is látsz.
Én UV-ra kötő festékekkel (is) dolgoztam. UV-C kell oda is, viszonylag nagy dózisban, ha az ember belenéz, másodpercek alatt veszít a látásából, kb 1 perc alatt megvakulhat, ezért teljesen zárt maga az UV lámpa háza. Úgy tudom, hogy az UV-C nem esik a látható tartományba, de az biztos, hogy van egy "jelzőfény" a készülékeken, hogy a burkolat bontásakor tudja az ember, hogy világít, vagy sem az izzó, illetve a burkolaton is van ennek "kémlelő nyílása". Szerintem Te is a jelzőfényt látod...
Egyébként a sima üveg már magában is kiváló UV szűrő, 1 cm már bőven 90% felett szűr, az Állítólagban is a lila fény gondolom a jelző volt, és egy zárt, üvegdobozba tették az almát, bár a műsort nem láttam.
Szóval UV izzóval nagyon óvatosan, könnyen rámehet a szemetek!!!
+1: azt hiszem valamelyik hegesztésnél is UV-C sugárzás (is) van, nem véletlenül nem szabad abba sem belenézni, pedig az relative kis dózis.
 
Én UV-ra kötő festékekkel (is) dolgoztam. UV-C kell oda is, viszonylag nagy dózisban, ha az ember belenéz, másodpercek alatt veszít a látásából, kb 1 perc alatt megvakulhat, ezért teljesen zárt maga az UV lámpa háza. Úgy tudom, hogy az UV-C nem esik a látható tartományba, de az biztos, hogy van egy "jelzőfény" a készülékeken, hogy a burkolat bontásakor tudja az ember, hogy világít, vagy sem az izzó, illetve a burkolaton is van ennek "kémlelő nyílása". Szerintem Te is a jelzőfényt látod...
Egyébként a sima üveg már magában is kiváló UV szűrő, 1 cm már bőven 90% felett szűr, az Állítólagban is a lila fény gondolom a jelző volt, és egy zárt, üvegdobozba tették az almát, bár a műsort nem láttam.
Szóval UV izzóval nagyon óvatosan, könnyen rámehet a szemetek!!!
+1: azt hiszem valamelyik hegesztésnél is UV-C sugárzás (is) van, nem véletlenül nem szabad abba sem belenézni, pedig az relative kis dózis.
Ívhegesztés.
Házi eszközökkel a rutilos pálcával végzett, transzformátoros eljárás, de akorszerűbb inverteres vagy AWI is rettentő veszélyes. Nem csak a szemre.
 
Úgy tudom, hogy az UV-C nem esik a látható tartományba, de az biztos, hogy van egy "jelzőfény" a készülékeken, hogy a burkolat bontásakor tudja az ember, hogy világít, vagy sem az izzó, illetve a burkolaton is van ennek "kémlelő nyílása". Szerintem Te is a jelzőfényt látod...
.
9W-os Aqua medic Heli Max-om van, tutira nincs benne plusz fényforrás ami mutatná , hogy be van kapcsolva. A csőcsonkoknál látni halványan fehér fényt kiszűrődni mikor működik.
Fogalmazhatunk úgy, hogy UV-C sugárzás mellett, azért rendes fényt is kiadnak ezek a csövek, amiken amúgy belül semmilyen porbevonat nincs. P7250278.JPG
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére