• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

UV fénnyel az alga ellen

Gyanítom, hogy nem :(, nekem az akvárium indítása óta megy, nem folyamatosan, hanem éjfél után 3 órát, de így is van mindenféle algám az akváriumban, kivéve persze a zöld víz jellegű algásodást. Átfolyással nem nagyon foglalkoztam, simán rajta van a 2080-ason. 9 wattos Aqua Medic-et használok.
En több mint 2 évig használtam 24 órában.csak a zöld viz ellen hatásos!
 
En több mint 2 évig használtam 24 órában.csak a zöld viz ellen hatásos!

Jól értem? Nonstop ment az UV? Nekem napi 2-3 órát megy, de az opálosodást is majdnem teljesen megszünteti.
A vízcseréhez közeledve (5-6 napon) már nem bírkózik meg az opálosodással, de a vízcsere után megint gyönyörű a víz így, napi 2-3h használattal.
11W-os, 240l medence.
 
Érdemes ránézni azért, hogy működik-e, 3 órás használat mellett , sem bírt ki a gyári UV-C fénycső az enyémben fél évet. Nekem amúgy végig tiszta a víz, még UV nélkül is
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Ne adj Isten,valaki nem ismeri ezt a "szemetet"?[emoji35]
:FishRfun Green Killing Machine Uv sterilizer!!9W
Köszi a választ!
 
Attól függ, milyen algád van?
Az UV a vízben levő spóra alakjában öli meg az algát, ami leginkább a zöldalgára (zöldvíz) hatásos. Ettől még egy csomó más alga vígan terjeszkedik majd.
Inkább meg kellene tudni, mitől is van algád?
Írd le a technikát (szűrés, világítás stb.)
Szia
Segítséget szeretnek kérni szinten alga küzdelemben. Adott egy 96 literes sugasugrres akvárium 5 hal 0 növény eheim 2224 szűrő kerámia gyűrű és siporax töltet folyamatos 26-27 fok gyári t8 60 cm LED fenycso 4000k. A világosabb köveken csiga házakon jelent meg alga de valaki azt mondta kékek alaga amit nem tudok elképzelni Uv-c lapma segítene ezen ?
 
UV sterilizátort (Eheim reeflex 500) köthetem a külső szűrő visszafolyó ágára? (Azért lenne jó, mert a nyomóágra kerül majd a külső fűtő és a CO2 reaktor/külső diffuzor.)
 
UV sterilizátort (Eheim reeflex 500) köthetem a külső szűrő visszafolyó ágára? (Azért lenne jó, mert a nyomóágra kerül majd a külső fűtő és a CO2 reaktor/külső diffuzor.)

A kavitáció miatt nem ajánlatos a szűrőanyagon felül semmit a befolyó oldalra tenni.
De ha nem is fojt túl sokat a lámpa, én akkor sem erre az oldalra tenném, mert hamar takarításra lesz szüksége, és a hatékonysága is igen erősen lecsökken majd a lebegő anyagokkal teli vízben.
 
Back
Oldal tetejére