• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Utricularia graminifolia

viktorlantos

Alapító
Admin
Család: Lentibulariaceae
Származási hely: Ázsia
Magasság: 2-8 cm
Szélesség: 5-10+ cm
Fényigény: alacsony-magas
Hőmérséklet: 16-28 °C
Vízkeménység: lágy-kemény
pH tolerancia: 5,5-7,5
Növekedési ütem: lassú
Igény: igényes

Az Utricularia graminifolia a rencefélék családjába tartozik. Ebben a családban az összes növény rovarevő, évelő vízi-, és mocsári növény. Hólyag formájú csapdáikkal, melyeket az akváriumban rövid idő alatt hoznak létre, egyedülállóak a családjukban. Tudományos nevének jelentése ’fűszerű levelű’. Zöld levelei rövid idő után szép, gyephez hasonló szőnyeget alkotnak. Az Utricularia graminifolia így ideális előtéri növény.

A fenti pár sor a Green Aqua webshop ( http://www.greenaqua.hu/utricularia-graminifolia.html ) és a Tropica leírásaiból ( http://www.tropica.com/productcard_1.asp?id=049B )származik. Az egyik legérdekesebb növény mostanság és nagyon nehéz tartani.
Még a Tropica is azt írta róla hogy sokáig azért nem volt kapható európában mert annyira kényes növény, hogy a szállítást rikán élte túl. Az európában nevelt példányok kicsit ellenálóbbak lettek, de még így is igazi kihívás tartani.

A Nano akváriumomban kétszeri sikertelen telepítésen vagyok túl, pedig mindkettő más fajta és más termesztőtől érkezett. Egyszerűen pár nap alatt elbomlott az akváriumban. A nagyban úgy látom foltokban megmaradt, kérdés, hogy a következő hónaapokban képes lesz e gyepet alkotni.

Egy gyönyörű japán példány:
http://zerofact.exblog.jp/12722890/

c0119618_7484435.jpg

Két dolog amit eddig olvastam róla és meg nem volt szerencsém kipróbálni:
Az UG gyengébb fénynél érzi jobban magát. 0.5-0-75W/liter.
csapvíz helyett RO víznél gyorsan terjed.

Mindenesetre nálam az UG egyenlőre a meghódítaandó növények listáján van.
 
Sajnos csak vegetál nálam. Lágy víz kellene neki, de mivel csapvizet használok ebben nem igazán érzi jól magát.
 
viktorlantos said:
Sajnos csak vegetál nálam. Lágy víz kellene neki, de mivel csapvizet használok ebben nem igazán érzi jól magát.

Nálam lágy vizben sem lett belőle semmi! Nem értem hogy bírnak ilyen rétet nevelni belőle!?
 
Japán.... ott még az Utricularia is zöldebb ;)
Tropica leírásában is az volt hogy nagyon nehéz növény nekik is sokadjára sikerült behozni és szaporítani, mert útközben mindig ledöglött.

Én még a hőmérsékletre gyanakodnék.
 
viktorlantos said:
Japán.... ott még az Utricularia is zöldebb ;)
Tropica leírásában is az volt hogy nagyon nehéz növény nekik is sokadjára sikerült behozni és szaporítani, mert útközben mindig ledöglött.

Én még a hőmérsékletre gyanakodnék.

25-26 fokon próbáltam! Hidegebb vagy melegebb kell neki?
 
Ma láttam egy csomót..de ezek szerint jobban jártam,hogy nem vettem!:)
Szerintetek lehet emersen nevelni egy darabig..amíg össze nem rakom a Co2met???????
 
Most azt kellene mondanom..hogy ez inspiráló erővel hatott..de inkább demoralizálóan :eek:
Hát..nem csüggedek..egyszer csak sikerül összehozni :D
 
:eek: :shock: :wtf: :crazy: Hűha! Olyan a látványa mint a bársonynak :) Az akit hogy csinálta meg hogy nem látszik az üveg?
 
Lehet..hoyg ez valójában a hátsó kertjében van..és azok meg dél-sri lanakai repülő halak:D
 
természetben ilyen:
Tropica_utricularia_049b_habitat.jpg
 
Back
Oldal tetejére