• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Utolsó reménysugár

  • Téma indító Deleted member 10101
  • Esemény kezdete
Status
Not open for further replies.
"általában a halak nem szeretik, ha átnéznek rajtuk, szeretik a jó sok búvóhelyet,"
Azért ez fajtától is függ. Pl. az ékfoltos rajzbóráknál azt figyeltem meg, hogy 15-20 centinél jobban nem közelítenek meg semmilyen növényt, vagy tereptárgyat (már, ha van annyi helyük, hogy megtehetik).
Gondolom, más fajoknál is van ilyen "szabadságszeretet". Szóval a kevés növény is lehet egy jó irány, ha egyébként a többi lakó is megfelelően van megválasztva.
Hát egen :) de iszapban is viszonylag ritkán bújkálnak a halak jókedvükben, míg ha veszélyt éreznek, nyomban megteszik. :)
Kissé túlbeszélve, ez anyit tesz, hogy nem bújkálnak a növények között, de lehetőségként megnyugtatja őket a búvóhely közelsége.
 
Utoljára módosított:
Hát egen :) de iszapban is viszonylag ritkán bújkálnak a halak jókedvükben, míg ha veszélyt éreznek, nyomban megteszik. :)
Kissé túlbeszélve, ez anyit tesz, hogy nem bújkálnak a növények között, de lehetőségként megnyugtatja őket a búvóhely közelsége.
A neonjaim pl szeretnek elbújni. Ha valami hirtelen mozgás van beúsznak a rotalak mögé.
 
Két hetes update. Bekerült 2 napja egy dezodoros co2 is.
Jól néz ki az akva.Nem tudom hogy müködik ez a co2 de valamit csak ér ha már forgalmazzák csak lehet hogy nem ekkora méretü akvában.A co2 szint ingadozás okozhat gondokat.Semmi nem szereti az ingadozó ph-t. Én diy szódabikarbónás co2-őt használok és nagyon gazdaságos (havi 400Ft) és összerakni sem ördöngősség,plussz még a co2 szintem is stabil (reaktoros beoldással).Szerintem kapsz egy diffúzort egy co2 dezodoros palack árából.Ha már high tech-re váltasz érdemes megcsinálni.Vagy inkább hagyd a co2-őt.Anékül is szépen fejlődött az akvád 👍 .
Ui.:Nagyon szép színe van a ludwigiadnak!
 
Jól néz ki az akva.Nem tudom hogy müködik ez a co2 de valamit csak ér ha már forgalmazzák csak lehet hogy nem ekkora méretü akvában.A co2 szint ingadozás okozhat gondokat.Semmi nem szereti az ingadozó ph-t. Én diy szódabikarbónás co2-őt használok és nagyon gazdaságos (havi 400Ft) és összerakni sem ördöngősség,plussz még a co2 szintem is stabil (reaktoros beoldással).Szerintem kapsz egy diffúzort egy co2 dezodoros palack árából.Ha már high tech-re váltasz érdemes megcsinálni.Vagy inkább hagyd a co2-őt.Anékül is szépen fejlődött az akvád 👍 .
Ui.:Nagyon szép színe van a ludwigiadnak!
Köszi! Igazából ez a szett max 60 literes akváriumhoz való, nem vártam tőle csodát, és mivel épp hogy egy kis co2-t juttat be, így gondolom a ph ingadozás is minimális. Konkrétan nekem csak annyi kellett, amivel kiváltom a carbot. Mert úgy ahogy van elhagytam, nincs kedvem felesleges vegyszereket locsolgatni a vízbe. Hát egy kicsit túl van szaturálva ez a fénykép, de nem sok eltérés van, tényleg szép színük van :)
 
Köszi! Igazából ez a szett max 60 literes akváriumhoz való, nem vártam tőle csodát, és mivel épp hogy egy kis co2-t juttat be, így gondolom a ph ingadozás is minimális. Konkrétan nekem csak annyi kellett, amivel kiváltom a carbot. Mert úgy ahogy van elhagytam, nincs kedvem felesleges vegyszereket locsolgatni a vízbe. Hát egy kicsit túl van szaturálva ez a fénykép, de nem sok eltérés van, tényleg szép színük van :)
Hát én stabil co2 mellett is adagolok carbot.Persze keveset.Nekem sokat segített az algamentességben.Nem állítom hogy emiatt nincs algám.Viszont annyira félek az algától hogy nem merném abba hagyni.Megvárom nállad mi lesz. :)
 
View attachment 150066

Szerintetek ez mikroelem hiány lehet, vagy normális hogy ilyen színe van?
Szerintem normális. Mellette a ludwigia túl szép, hogy microhiány legyen. A rotalák low tech körülmények közt ilyenek. Gyönyörűek, nagyon tetszik a kontraszt a növények közt.
Nem akarod tovább sűrűsíteni, bokrosabbá tenni őket?

Szerk.: sőt lehet nitrátszintet kéne mérni, inkább nagyon enyhe nitráthiány lehet, ami még jót is tehet a kinézetnek.
 
Szerintem normális. Mellette a ludwigia túl szép, hogy microhiány legyen. A rotalák low tech körülmények közt ilyenek. Gyönyörűek, nagyon tetszik a kontraszt a növények közt.
Nem akarod tovább sűrűsíteni, bokrosabbá tenni őket?

Szerk.: sőt lehet nitrátszintet kéne mérni, inkább nagyon enyhe nitráthiány lehet, ami még jót is tehet a kinézetnek.
Okés, akkor megnyugodtam :) De tervben van, csak hagyom még kicsit nőni őket, aztán toppolom.
 
Szerintem normális. Mellette a ludwigia túl szép, hogy microhiány legyen. A rotalák low tech körülmények közt ilyenek. Gyönyörűek, nagyon tetszik a kontraszt a növények közt.
Nem akarod tovább sűrűsíteni, bokrosabbá tenni őket?

Szerk.: sőt lehet nitrátszintet kéne mérni, inkább nagyon enyhe nitráthiány lehet, ami még jót is tehet a kinézetnek.
Nekem a Ludwigia kissé gyengécskének tűnik, a nitráthiány biztosan fennáll, ahogy írod is.
 
View attachment 150184
Nem sok változás de szerintem egész szépen alakul a terv felé. Most várom a lenti cryptokat hogy besűrűsödjenek, meg a ludwigia palustrist szerintem likvidálom, nem bírja nálam a körülményeket.
Van hangulata az akvának. Sajnos a baloldalt, az amúgyis nemkissé markáns Eheim teljesen leuralja.
Ide balra valami stem nagyon hiányzik pont emiatt, mert az ellazulni akaró tekintetet, így hirtelen talán kissé pofonüti.
 
Van hangulata az akvának. Sajnos a baloldalt, az amúgyis nemkissé markáns Eheim teljesen leuralja.
Ide balra valami stem nagyon hiányzik pont emiatt, mert az ellazulni akaró tekintetet, így hirtelen talán kissé pofonüti.
Na ja... Én pont a fűtő helyére raknám, hogy valamennyire takarva legyen. A fűtő amúgyse kell nyáron... A harangot raknám a szűrő helyére, hogy az áramlás legalább hajtson ki belőle valamit amúgy nem ér semmit, így meg pláne nem.
 
Na ja... Én pont a fűtő helyére raknám, hogy valamennyire takarva legyen. A fűtő amúgyse kell nyáron... A harangot raknám a szűrő helyére, hogy az áramlás legalább hajtson ki belőle valamit amúgy nem ér semmit, így meg pláne nem.
Mennyi bajotok van :D
Az az eheim nem örökké lesz ott, mert lassan egy külső szűrő nyomó és szívóága lesz a helyén. Több gazt pedig nem szeretnék hátulra, nem dzsungelnek készült. De egyébként mikor kitaláltam a layoutot nagyjából, akkor én úgy számoltam, hogy a cryptocoryne undulatus red (bal oldalt) nagyra nő. Ehhez képest nincs 5cm magas sem, ami engem nem zavar, csak nem értem. Ja amúgy ott a legnagyobb az áramlás, ahol van a harang. Ha megnézed a szűrő kicsit az akvárium hátfala felé van fordítva, és pont ott jön visszafelé a flow, ahová raktam a harangot.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére