• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Utolsó reménysugár

  • Téma indító Deleted member 10101
  • Esemény kezdete
Status
Not open for further replies.
Szerintem nem véletlenül árulják egy csomagban. Én így használom, a hármat együtt.
 
Szerintem nem véletlenül árulják egy csomagban. Én így használom, a hármat együtt.
Dettó!
 
Mert bennem az az infó él, hogy a Seachem Excel-ben van plusz vas is, és többen azt mondták korábban, hogy az a ga-mic-mac-al együtt már könnyen sok lehet. De ha nem igaz világosítsatok fel :) Mert van itthon egy épp megkezdett tubus.
Én minden tápommal használom, köztük a Green Aqua Macro microval is problémamentesen. Ha valmit nem próbálok ki magam, nem tudom akkor, hogy milyen. Többször olvashatod az, hogy nem minden akvárium egyforma, ami igaz is. Tehát vagy beválik, vagy ha nem akkor sincs még katasztrófa. Én az akvarisztikát vagy hobbit nem tudom úgy elképzelni, hogy görcsösen kéne hozzáálni. Lehet, hogy én pont ezért nem tesztelgettem... csak tds meg ph 😁 csak szép lazán, van itt egy két ember aki segít majd. 😊
 
Lehet, hogy én nem vagyok derűlátó de szerintem ebben a kavicsos talajban ráadásul ahogy látom olyan 2cm vastagon... nem hinném, hogy ezek a növények megmaradnak. Másrészt ez EHEIM szűrő csak tetézni fogja a gondodat, mivel a legkisebb beállításon is erős a flow. Szépen tele leszel ecsetalgával ami már a szűrőn is látszik. A fűtőt is kivenném mert a meleg vízben is szaporodik az alga. Én ezt ebben a formában nem merném bevállalni, de bátraké a szerencse. :)
 
Van realitása az előttem szólónak de mint ahogy az már többször elhangzott ebben a naplóban kompromisszumokkal működhet a dolog.Az áramlás csökkentésére van megoldás az utubon. Én amíg nem volt áramlásszabályozó a rendszeren egy kétrekeszes joghurt "cukorkás" részét használtam csökkentőnek és ezzel még a teteje is hullámoztatva lett.A fűtő állíthatónak tűnik állítsd 21 fokra a GA-sok is valahol ezt ajánlják (nekem is annyin van). Az aljzat "bővíthető", a növények alá rakj táptablettát rendszeresen ez nem sok plusz költség ha a legolcsóbbat veszed (200Ft 10db).Ne JBL kügelt mert az visszaoldódott nekem amikor ilyen aljzatom volt.A táptabletta ha elég mélyen van nem befolyásolja a víz paramétereit. Távolítsd el az algát fizikailag ahonnan tudod ,ahonnan nem oda nyomd naponta a carbo adagot lokálisan 1-2 percre leállított szűrő mellett.Adagolj szűrőbacit hetente (500 Ft havonta).
 
Van realitása az előttem szólónak de mint ahogy az már többször elhangzott ebben a naplóban kompromisszumokkal működhet a dolog.Az áramlás csökkentésére van megoldás az utubon. Én amíg nem volt áramlásszabályozó a rendszeren egy kétrekeszes joghurt "cukorkás" részét használtam csökkentőnek és ezzel még a teteje is hullámoztatva lett.A fűtő állíthatónak tűnik állítsd 21 fokra a GA-sok is valahol ezt ajánlják (nekem is annyin van). Az aljzat "bővíthető", a növények alá rakj táptablettát rendszeresen ez nem sok plusz költség ha a legolcsóbbat veszed (200Ft 10db).Ne JBL kügelt mert az visszaoldódott nekem amikor ilyen aljzatom volt.A táptabletta ha elég mélyen van nem befolyásolja a víz paramétereit. Távolítsd el az algát fizikailag ahonnan tudod ,ahonnan nem oda nyomd naponta a carbo adagot lokálisan 1-2 percre leállított szűrő mellett.Adagolj szűrőbacit hetente (500 Ft havonta).
Egy valamit elfelejtettem a talajtáp és az algásodással kapcsolatban.Elvileg és kihangsúlyozom hogy elvileg ha a növények alá raksz talajtáp tablettát kevesebb folyékony táp kell a növényeknek (kevesebbet adagolsz).Így a víz oldott tápanyag tartalma kisebb lesz kevesebb jut az algáknak.
 
Lehet, hogy én nem vagyok derűlátó de szerintem ebben a kavicsos talajban ráadásul ahogy látom olyan 2cm vastagon... nem hinném, hogy ezek a növények megmaradnak. Másrészt ez EHEIM szűrő csak tetézni fogja a gondodat, mivel a legkisebb beállításon is erős a flow. Szépen tele leszel ecsetalgával ami már a szűrőn is látszik. A fűtőt is kivenném mert a meleg vízben is szaporodik az alga. Én ezt ebben a formában nem merném bevállalni, de bátraké a szerencse. :)
5cm a talaj vastagsága! Csak egy részét nem szoktam fotózni.
 
Hát elég borzalmas a kép színe, majd legközelebb megpróbálok értelmesebb fotót készíteni, csak új telóm van.
Bármíly hihetetlen már érdeklődni akartam.Tetszik az akva.Épül szépül.Az alga a túlexponálás miatt nem látszik vagy ennyire visszavonult.Ha a második akkor nagy gratula.Ha jól látom van csigád.Sok kicsi.Mit tudsz róluk.Nehéz kordában tartani a szaporulatot.Nekem azt ajánlották hogy ezeket vegyem ki és rakjak inkább sisak vagy sün csigát mert egy idő után teljesen felemésztik az akvát.Így is tettem.Bár vannak módszerek az időnkénti összefogdosásra.Szépek a növények is.Nagyon szépen alakul.Bárcsak én is ezt mondhatnám az enyémről.
 
Bármíly hihetetlen már érdeklődni akartam.Tetszik az akva.Épül szépül.Az alga a túlexponálás miatt nem látszik vagy ennyire visszavonult.Ha a második akkor nagy gratula.Ha jól látom van csigád.Sok kicsi.Mit tudsz róluk.Nehéz kordában tartani a szaporulatot.Nekem azt ajánlották hogy ezeket vegyem ki és rakjak inkább sisak vagy sün csigát mert egy idő után teljesen felemésztik az akvát.Így is tettem.Bárvannak módszerek az időnkénti összefogdosásra.Szépek a növények is.Nagyon szépen alakul.Bárcsak én is ezt mondhatnám az enyémről.
Nem hihetetlen :D Hát zöld algám nincs, némi agancs akad. Mást egyelőre nem merek mondani, majd csak ha bevált. Mert kellett változtatnom sajnos ezt-azt. Igen, sok a csiga. Annyit szoktam hogy néha kifogom őket hálóval. Eddig nem volt ilyen durva a jelenlétük, most beindultak. De nem hagyom magam :D
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére