• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Utolsó reménysugár

Kovács Géza

Főkertész
"általában a halak nem szeretik, ha átnéznek rajtuk, szeretik a jó sok búvóhelyet,"
Azért ez fajtától is függ. Pl. az ékfoltos rajzbóráknál azt figyeltem meg, hogy 15-20 centinél jobban nem közelítenek meg semmilyen növényt, vagy tereptárgyat (már, ha van annyi helyük, hogy megtehetik).
Gondolom, más fajoknál is van ilyen "szabadságszeretet". Szóval a kevés növény is lehet egy jó irány, ha egyébként a többi lakó is megfelelően van megválasztva.
Hát egen :) de iszapban is viszonylag ritkán bújkálnak a halak jókedvükben, míg ha veszélyt éreznek, nyomban megteszik. :)
Kissé túlbeszélve, ez anyit tesz, hogy nem bújkálnak a növények között, de lehetőségként megnyugtatja őket a búvóhely közelsége.

Utoljára módosított:

zeniwolf

Főkertész
Két hetes update. Bekerült 2 napja egy dezodoros co2 is.
Jól néz ki az akva.Nem tudom hogy müködik ez a co2 de valamit csak ér ha már forgalmazzák csak lehet hogy nem ekkora méretü akvában.A co2 szint ingadozás okozhat gondokat.Semmi nem szereti az ingadozó ph-t. Én diy szódabikarbónás co2-őt használok és nagyon gazdaságos (havi 400Ft) és összerakni sem ördöngősség,plussz még a co2 szintem is stabil (reaktoros beoldással).Szerintem kapsz egy diffúzort egy co2 dezodoros palack árából.Ha már high tech-re váltasz érdemes megcsinálni.Vagy inkább hagyd a co2-őt.Anékül is szépen fejlődött az akvád 👍 .
Ui.:Nagyon szép színe van a ludwigiadnak!

taejoon90

Kertész szaki
Jól néz ki az akva.Nem tudom hogy müködik ez a co2 de valamit csak ér ha már forgalmazzák csak lehet hogy nem ekkora méretü akvában.A co2 szint ingadozás okozhat gondokat.Semmi nem szereti az ingadozó ph-t. Én diy szódabikarbónás co2-őt használok és nagyon gazdaságos (havi 400Ft) és összerakni sem ördöngősség,plussz még a co2 szintem is stabil (reaktoros beoldással).Szerintem kapsz egy diffúzort egy co2 dezodoros palack árából.Ha már high tech-re váltasz érdemes megcsinálni.Vagy inkább hagyd a co2-őt.Anékül is szépen fejlődött az akvád 👍 .
Ui.:Nagyon szép színe van a ludwigiadnak!
Köszi! Igazából ez a szett max 60 literes akváriumhoz való, nem vártam tőle csodát, és mivel épp hogy egy kis co2-t juttat be, így gondolom a ph ingadozás is minimális. Konkrétan nekem csak annyi kellett, amivel kiváltom a carbot. Mert úgy ahogy van elhagytam, nincs kedvem felesleges vegyszereket locsolgatni a vízbe. Hát egy kicsit túl van szaturálva ez a fénykép, de nem sok eltérés van, tényleg szép színük van :)

zeniwolf

Főkertész
Köszi! Igazából ez a szett max 60 literes akváriumhoz való, nem vártam tőle csodát, és mivel épp hogy egy kis co2-t juttat be, így gondolom a ph ingadozás is minimális. Konkrétan nekem csak annyi kellett, amivel kiváltom a carbot. Mert úgy ahogy van elhagytam, nincs kedvem felesleges vegyszereket locsolgatni a vízbe. Hát egy kicsit túl van szaturálva ez a fénykép, de nem sok eltérés van, tényleg szép színük van :)
Hát én stabil co2 mellett is adagolok carbot.Persze keveset.Nekem sokat segített az algamentességben.Nem állítom hogy emiatt nincs algám.Viszont annyira félek az algától hogy nem merném abba hagyni.Megvárom nállad mi lesz. :)

Tommi

Főkertész
View attachment 150066

Szerintetek ez mikroelem hiány lehet, vagy normális hogy ilyen színe van?
Szerintem normális. Mellette a ludwigia túl szép, hogy microhiány legyen. A rotalák low tech körülmények közt ilyenek. Gyönyörűek, nagyon tetszik a kontraszt a növények közt.
Nem akarod tovább sűrűsíteni, bokrosabbá tenni őket?

Szerk.: sőt lehet nitrátszintet kéne mérni, inkább nagyon enyhe nitráthiány lehet, ami még jót is tehet a kinézetnek.

taejoon90

Kertész szaki
Szerintem normális. Mellette a ludwigia túl szép, hogy microhiány legyen. A rotalák low tech körülmények közt ilyenek. Gyönyörűek, nagyon tetszik a kontraszt a növények közt.

Szerk.: sőt lehet nitrátszintet kéne mérni, inkább nagyon enyhe nitráthiány lehet, ami még jót is tehet a kinézetnek.
Okés, akkor megnyugodtam :) De tervben van, csak hagyom még kicsit nőni őket, aztán toppolom.

Kovács Géza

Főkertész

Nekem a Ludwigia kissé gyengécskének tűnik, a nitráthiány biztosan fennáll, ahogy írod is.

Kovács Géza

Főkertész
View attachment 150184
Nem sok változás de szerintem egész szépen alakul a terv felé. Most várom a lenti cryptokat hogy besűrűsödjenek, meg a ludwigia palustrist szerintem likvidálom, nem bírja nálam a körülményeket.
Van hangulata az akvának. Sajnos a baloldalt, az amúgyis nemkissé markáns Eheim teljesen leuralja.
Ide balra valami stem nagyon hiányzik pont emiatt, mert az ellazulni akaró tekintetet, így hirtelen talán kissé pofonüti.

Burney

Főkertész
Van hangulata az akvának. Sajnos a baloldalt, az amúgyis nemkissé markáns Eheim teljesen leuralja.
Ide balra valami stem nagyon hiányzik pont emiatt, mert az ellazulni akaró tekintetet, így hirtelen talán kissé pofonüti.
Na ja... Én pont a fűtő helyére raknám, hogy valamennyire takarva legyen. A fűtő amúgyse kell nyáron... A harangot raknám a szűrő helyére, hogy az áramlás legalább hajtson ki belőle valamit amúgy nem ér semmit, így meg pláne nem.

taejoon90

Kertész szaki
Na ja... Én pont a fűtő helyére raknám, hogy valamennyire takarva legyen. A fűtő amúgyse kell nyáron... A harangot raknám a szűrő helyére, hogy az áramlás legalább hajtson ki belőle valamit amúgy nem ér semmit, így meg pláne nem.
Mennyi bajotok van :D
Az az eheim nem örökké lesz ott, mert lassan egy külső szűrő nyomó és szívóága lesz a helyén. Több gazt pedig nem szeretnék hátulra, nem dzsungelnek készült. De egyébként mikor kitaláltam a layoutot nagyjából, akkor én úgy számoltam, hogy a cryptocoryne undulatus red (bal oldalt) nagyra nő. Ehhez képest nincs 5cm magas sem, ami engem nem zavar, csak nem értem. Ja amúgy ott a legnagyobb az áramlás, ahol van a harang. Ha megnézed a szűrő kicsit az akvárium hátfala felé van fordítva, és pont ott jön visszafelé a flow, ahová raktam a harangot.

Utoljára módosított:
Oldal tetejére