• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Utolsó reménysugár

  • Téma indító Deleted member 10101
  • Esemény kezdete
Status
Not open for further replies.
Ezt a tanácsot gyorsan felejtsd is el, ez az akva még túl friss, a növények most kezdenek magukhoz térni. Ha már gyökeret eresztettek és túllendültek a kezdeti sokkon szép lassan el fogják szívni a tápanyagot az algák elől. Ha most megküldöd őket egy BOval azzal jól hazavágnád őket! Takarékosabb lámpát, szolidabb tápozást és több növényt javaslok!
Több mint 2 hónapos az akva úgy gondoltam nem lesz bajuk a növényeknek. De igazad van hogy ha túl korán van BO akkor odavesznek.Én is jártam így 2 hete ültetett cubával szinte teljesen megsemmisült az 1 hetes BO alatt. Köszönöm a helyesbitést.
 
Ne légy haragtartó. Ők különben is Lánykák. :) Nekik jól áll, ha néha csacsognak. :)
Csak úgy mellékesen remek akvaristák is. :)
Nem vagyok haragtartó és elismerem hogy jól csinálják amit csinálnak de nekem arra hívták fel a figyelmem hogy itt mindenki segíteni akar. Ez a hozzászólás inkább rombolás volt.
 
Nem vagyok haragtartó és elismerem hogy jól csinálják amit csinálnak de nekem arra hívták fel a figyelmem hogy itt mindenki segíteni akar. Ez a hozzászólás inkább rombolás volt.
Szerintem van itt egy kis félreértés. Volt egy víz alatti fűvészkert nevű napló. Arra hívták fel egymás figyelmét, hogy ez emlékeztet arra. Szerintem nem romboló egy ilyen hsz, de lehet, az én tolerancia küszöböm túl magas. Az érintettektől mi sem áll távolabb, mint a rombolás, egyébként. Ez egy építő csapat.
Szóval relax, ez a társaság sosem volt romboló, a növényfejek kedvesek :)

Off vége.
 
Na, csak hogy ne legyen az hogy én figyelmen kívül hagyom a tanácsokat, mert amúgy nem, meg elolvasok mindent, attól függetlenül hogy nem reagálok.
A vízcserét módosítom heti 40%-ra, (ennyit engedhetek most meg, mivel ioncserélt vízzel lágyítok) ehhez a vízcseréhez mérten adom a gyárilag javasolt adag GA táp felét. Világítást cseréltem, most már 2x18w 6500k Osram lumilux akármittudoménmi van az akvárium felett. Az excelt elhagytam, mert nem kell az extra vas, gondolom én. Carbot meg nem tudok adagolni, mert úgy járok dolgozni, hogy akkor még nem kapcsol fel a lámpa, viszont mikor hazaérek, még egy két órát világít, így nem tudom korábban felkapcsolni, mert akkor gyakorlatilag nem is élvezhetem. Elméletileg Low-ban elvannak extra co2 nélkül is a növények nem? Majd tervezek co2-t de csak ilyen 10ppm-et vagy mg vagy nemtudom hogy számoljátok ezt :D Gondolom értitek. Annál többet nem. Nekem a high tech nem jön be. Szépek a növények high tech aksikban, de nekem inkább a természetesebb kinézet jön be, nem ezek a túlpörgetett akváriumok. Mondjuk az Alternathera-kat sajnálom, azok nagyon tetszenek :) Ha ez az akvárium beválik, akkor ADA talajom lesz (Amazonia light) meg külső szűrőm, azzal azért szebben néz ki majd az összkép. Meg akkor már nem szórakozok ilyen 50-60 literekkel :)
 
Na, csak hogy ne legyen az hogy én figyelmen kívül hagyom a tanácsokat, mert amúgy nem, meg elolvasok mindent, attól függetlenül hogy nem reagálok.
A vízcserét módosítom heti 40%-ra, (ennyit engedhetek most meg, mivel ioncserélt vízzel lágyítok) ehhez a vízcseréhez mérten adom a gyárilag javasolt adag GA táp felét. Világítást cseréltem, most már 2x18w 6500k Osram lumilux akármittudoménmi van az akvárium felett. Az excelt elhagytam, mert nem kell az extra vas, gondolom én. Carbot meg nem tudok adagolni, mert úgy járok dolgozni, hogy akkor még nem kapcsol fel a lámpa, viszont mikor hazaérek, még egy két órát világít, így nem tudom korábban felkapcsolni, mert akkor gyakorlatilag nem is élvezhetem. Elméletileg Low-ban elvannak extra co2 nélkül is a növények nem? Majd tervezek co2-t de csak ilyen 10ppm-et vagy mg vagy nemtudom hogy számoljátok ezt :D Gondolom értitek. Annál többet nem. Nekem a high tech nem jön be. Szépek a növények high tech aksikban, de nekem inkább a természetesebb kinézet jön be, nem ezek a túlpörgetett akváriumok. Mondjuk az Alternathera-kat sajnálom, azok nagyon tetszenek :) Ha ez az akvárium beválik, akkor ADA talajom lesz (Amazonia light) meg külső szűrőm, azzal azért szebben néz ki majd az összkép. Meg akkor már nem szórakozok ilyen 50-60 literekkel :)
A vízcsere módosítás szuper, a carbot meg nyugodtan belelöttyintheted bármikor. Ezt folyékony co2nek nevezik, de igazából nem sok köze van hozzá. Alga ellen viszont kifejezetten hasznos, segítene hamarabb rendbe tenni az akvád!
 
A vízcsere módosítás szuper, a carbot meg nyugodtan belelöttyintheted bármikor. Ezt folyékony co2nek nevezik, de igazából nem sok köze van hozzá. Alga ellen viszont kifejezetten hasznos, segítene hamarabb rendbe tenni az akvád!
Úgy tudom, hogy a carbo 6 óra alatt lebomlik, ezért nincs sok értelme lámpaoltás előtt beönteni. Ha rosszul emlékszem, akkor bocs :)
 
Valóban lebomlik 6 óra alatt, én csak azt írtam, hogy a napi adagolása hatásos az algák ellen, fénytől függetlenül! ;)
És nem gond hogy a co2 szint össze vissza ingadozik? Mondjuk elmegyek reggel fél 7kor melózni beöntöm, világítás felkapcsol 8kor, egy ideig marad de utána megint semmi.
 
És nem gond hogy a co2 szint össze vissza ingadozik? Mondjuk elmegyek reggel fél 7kor melózni beöntöm, világítás felkapcsol 8kor, egy ideig marad de utána megint semmi.
Jelenleg reggel 8tól este 7ig világít a pilács. Hosszabban nem akarok, mert ilyenkor már a rotalak aludni készülnek :D csukódnak össze. Így lőttem be a fényt. Korábban se akarom felkapcsolni mert este 6ra érek haza egy kicsit szeretném nézegetni.
 
Micsoda értékes építő hozzászólás.Ebből aztán tényleg sokat lehet tanulni.Előre lendíti a fórum működését.És persze még az akvárium is szebb és jobb lesz tőle. Az én naplómba is kérek ilyet.Pont az említett mágus dorgált meg a hozzállásom miatt hogy nem akartam naplót nyitni (és aztán még is nyitottam) és még viktor lantostol is kaptam amikor meg akartam magyarázni hogy miért.Hát az ilyenekért.Köszönöm Bölcs Ent!!!!!És lehet nyugodtan jelentgetni!
Ne feledd, hogy itt évekre visszanyúló közös emlékek vannak. A füvészkert pont egy olyan út kezdete volt, amit sokan kísértek figyelemmel. Amikor elkezdtem fórumozni én is vitáztam egy jót @mmccannon -al. Tulajdonképpen még most is azt mondom, hogy nem volt igaza ( :ROFLMAO: ),viszont egy csomó más dologban igen. Sőt azt kell mondanom pár gondolta utólag mélyen beégett, mert nagyon igaza volt. És valóban. Hajlamosak vagyunk szétoffolni mások naplóját. De mentségünkre legyen mondva, hogy közösség vagyunk. Az enyémbe is sokszor beleírnak minden féle oda nem illő dolgot, de ez ezzel jár.
 
Ne feledd, hogy itt évekre visszanyúló közös emlékek vannak. A füvészkert pont egy olyan út kezdete volt, amit sokan kísértek figyelemmel. Amikor elkezdtem fórumozni én is vitáztam egy jót @mmccannon -al. Tulajdonképpen még most is azt mondom, hogy nem volt igaza ( :ROFLMAO: ),viszont egy csomó más dologban igen. Sőt azt kell mondanom pár gondolta utólag mélyen beégett, mert nagyon igaza volt. És valóban. Hajlamosak vagyunk szétoffolni mások naplóját. De mentségünkre legyen mondva, hogy közösség vagyunk. Az enyémbe is sokszor beleírnak minden féle oda nem illő dolgot, de ez ezzel jár.
Igen igazad van csak első ,második olvasatra igen bántónak tünt a bejegyzés és nem csak nekem.Ezek után hogy most már tisztábban látom a képet ,ezer bocsánat az érintettektől ,de egy kis utalás el fért volna a bejegyzés alatt.
 
Utoljára módosított:
Na, csak hogy ne legyen az hogy én figyelmen kívül hagyom a tanácsokat, mert amúgy nem, meg elolvasok mindent, attól függetlenül hogy nem reagálok.
A vízcserét módosítom heti 40%-ra, (ennyit engedhetek most meg, mivel ioncserélt vízzel lágyítok) ehhez a vízcseréhez mérten adom a gyárilag javasolt adag GA táp felét. Világítást cseréltem, most már 2x18w 6500k Osram lumilux akármittudoménmi van az akvárium felett. Az excelt elhagytam, mert nem kell az extra vas, gondolom én. Carbot meg nem tudok adagolni, mert úgy járok dolgozni, hogy akkor még nem kapcsol fel a lámpa, viszont mikor hazaérek, még egy két órát világít, így nem tudom korábban felkapcsolni, mert akkor gyakorlatilag nem is élvezhetem. Elméletileg Low-ban elvannak extra co2 nélkül is a növények nem? Majd tervezek co2-t de csak ilyen 10ppm-et vagy mg vagy nemtudom hogy számoljátok ezt :D Gondolom értitek. Annál többet nem. Nekem a high tech nem jön be. Szépek a növények high tech aksikban, de nekem inkább a természetesebb kinézet jön be, nem ezek a túlpörgetett akváriumok. Mondjuk az Alternathera-kat sajnálom, azok nagyon tetszenek :) Ha ez az akvárium beválik, akkor ADA talajom lesz (Amazonia light) meg külső szűrőm, azzal azért szebben néz ki majd az összkép. Meg akkor már nem szórakozok ilyen 50-60 literekkel :)
Igazából nem értem, ha a Carbot nem tudod úgy adagolni ahogy szeretnéd, akkor miért nem Seachem Excelt használsz? Az 24óra alatt bomlik le és lámpa feloltás előtt adagolható a többi táppal. Meg szerintem jobb is min a carbo.
 
Igazából nem értem, ha a Carbot nem tudod úgy adagolni ahogy szeretnéd, akkor miért nem Seachem Excelt használsz? Az 24óra alatt bomlik le és lámpa feloltás előtt adagolható a többi táppal. Meg szerintem jobb is min a carbo.
Mert bennem az az infó él, hogy a Seachem Excel-ben van plusz vas is, és többen azt mondták korábban, hogy az a ga-mic-mac-al együtt már könnyen sok lehet. De ha nem igaz világosítsatok fel :) Mert van itthon egy épp megkezdett tubus.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére