• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Út a természetben

Köszönöm, megpróbálom a peroxid kúrát. Csak félek, hogy ezzel tüneti kezelés lesz csak :( Remélem meggyengül, és az amanok ráugranak, mert most rá sem hederítenek.
Azt olvasom, hogy a szilikátok is lehetnek okozói. Lehet, hogy a homok okozza? (Zsákos JBL, nem a homokozóból vettem :) )

Természetesen nálam is a az okozó körülmények rendezésétől szűnt meg az alga, a fényviszony optimalizálása, nagyobb szűrő - több szűrőanyag - jobb flow. A hidrogénperoxid csak segített, hogy 1 hét alatt megszabaduljak ettől a csúfságtól. A meggyengített algára úgy repültek rá a tigrisek, hogy öröm volt nézni. Szerintem az amanok sem fogják kerülgetni.
 
A szűrőmben (OASE Biomaster 350) 3 tálca Seachem Matrix van (utólag cseréltem az utolsó szivacsot matrix-ra, szóval az még bejáratós tuti), a flow-t én is átrendeztem, most látom, hogy lengedezik mindenhol ez a csúfság, szóval van áramlás.
Reggel adtam egy adagot a legcsúnyább részeknek, remélem mire hazaérek kövér amano-kat találok és kevesebb vattát :) És legfőképp azt, hogy nem űzi ki a H2O2 a garnikat az akváriumból.
A fény most 6 órát üzemel, de valamivel meg kellene mérnem, hogy mennyi jut le az akksi aljára... Vagy marad a tapasztalati út
 
Szerintetek mit csinálnak a garnélák? Valami nem tetszik nekik? Reggel, mikor etetéskor és carbo-záskor leállítom a szűrőt, teljesen "megvadulnak", úsznak eszeveszett módjára körbe-körbe az akváriumban, majd a szűrő visszakapcsolása után a flow-val szembe úsznak, be a lillybe, ami eldobja őket, és kezdődik előről..
ufFfTYQptm0tg&fl=&r=6fc4b9fb-2163-413b-b115-5d3c679d01e7-1&ckc=com.apple.clouddocs&ckz=com.apple.jpg

oNqnKAJuNWH0g&fl=&r=71a5eb39-7171-43d7-ae9f-8173e470f73f-1&ckc=com.apple.clouddocs&ckz=com.apple.jpg
Eddig 20-ból 1 pattant meg, sajnos mire hazaértem már nem élt, de a többi nap végére kapirgál, mintha minden rendben lenne.
Ja, és nem a carbo hatása, mert a show már az adagolás előtt elkezdődik!
 
Amikor kikapcsolod a szűrőt, megszűnik a vízfelszín agitációja, ezzel nem oldódik be oxigén. Melegben amúgyis csökken a víz oldott oxigéntartalma. Szerintem épp ezért teszik, amit tesznek.
Jómagam sosem kapcsolom ki a szűrőt, etetéskor sem.
 
Amanok ilyenek. A megszokott kis életükben ha valami megváltozik akkor köröznek. Majd megszokjak. Nálam legalábbis így volt.
 
Néhány kisebb problémával, de alakulunk:
Viszont van a jobb hátsó sarokban egy adag Staurogyne Repens, ami elég csúnya:
Szerintetek mi lehet a gondja? Minden nap 5-8ml Green Aqua Micro-macro-t és 4ml easy carbo-t kap az akvárium, 4-5 naponta ~40% cserével.
Szerintem két dolog lehet,
az egyik, hogy a carbót áramlással töményen megkapja a stau ezért mindig elmálik. A stau nagyon érzékeny a carbóra. Vissza kell higítani min. 3x-ra, tapasztalatom szerint.
A másik, hogy nézve a a lyukacsosodást és a zöld pontalgát, foszfát hiányod van, mert (i) az aktív talajod elszívja a foszfátot, (ii) a vízcserere után nem adsz duplatápot csak szimplát, így szép lassan kiüríted a tápanyagokat az akiból (lásd EI tápozás).
Bármelyik is az ok, tudod orvosolni, higítással illetve káliumfoszfát por adagolásával (GA 2,000 Ft).
Menjél rá a heti (7 nap) 50%-os vízcsrére, ha lehet.
 
Szerintem két dolog lehet,
az egyik, hogy a carbót áramlással töményen megkapja a stau ezért mindig elmálik. A stau nagyon érzékeny a carbóra. Vissza kell higítani min. 3x-ra, tapasztalatom szerint.
A másik, hogy nézve a a lyukacsosodást és a zöld pontalgát, foszfát hiányod van, mert (i) az aktív talajod elszívja a foszfátot, (ii) a vízcserere után nem adsz duplatápot csak szimplát, így szép lassan kiüríted a tápanyagokat az akiból (lásd EI tápozás).
Bármelyik is az ok, tudod orvosolni, higítással illetve káliumfoszfát por adagolásával (GA 2,000 Ft).
Menjél rá a heti (7 nap) 50%-os vízcsrére, ha lehet.
A GA Macroban lévő PO4 mennyiség nem elég? Érdemes a porral variálni? Örököltem egy flakon "AquaLine TF Phosphate"-ot, megpróbálom bevetni, csak nem akarom túladagolni sem.

Az akvárium alig több mint 1 hónapos, kb úgyis most álltam volna át heti 1 cserére, úgyhogy ez most kiderül, hogy javít-e. A beteg stau pont a beömlővel szemben lévő sarokban van, úgyhogy el tudom képzelni, hogy a carbo-t valóban rátolja az áramlás, akkor ezt megpróbálom higítva adni.
 
Úgy látom, a stau levelei rendbe jöttek.
Igen, határozottan szebbek, de most a 1.5 hét alatt meglepett a GSA, és most azzal van tele :mad:
Pont az elutazásom előtt tört el a CO2 diffúzorom, és a csereként beszerelthez egy kicsit még nyitni kellett volna a szelepen, hogy eleget adagoljon. Gondolom ez lehetett a baj legalábbis.
 
Holnaptól megint magára kell hagynom az akit, de most nem lesz senki, aki foglalkozzon vele. A világítást leveszem 6 órára, de a táppal szerintetek mit csináljak? Adjak egy dupla/tripla adagot indulás előtt? (Green Aqua Micro&Macro).
A halak etetésére van automatám, bár érzésre egy kicsit sokat adagol. Remélem mire visszaérek nem algatenger fogad..
 
Elég lenne, ha az elején az amazónia agyag részecskéi nem kötnék meg a foszfát ionokat.
Az agyagásványokról kilépő többi pozitív töltésű ionok megkötik a negatív foszfát ionokat. Egy részüket olyan erősen, hogy az többet nem hozzáférhető a növények számára.
Aha.. Mostmar ertem miert kersz tolem neha tanacsot. Vizsgaztatsz! Aki ilyeneket tud az csak azert hivhat fel telefonon hogy" nah, a Kis Szabo Henrik vajon tudja e a jo valaszt".... Figyelek! :geek:
 
A foszfatban otthon vagyok, csak a kh ph co2 szivat, de ma veszek egy kh csepptesztet. :D
Az engem is! Ha zöld a DC, akkor a kH/pH táblázat szerint még kevés a CO2 a vízben. Majdnem sárga mikor a pH mérőm szerint is megfelelő a szint
 
Az engem is! Ha zöld a DC, akkor a kH/pH táblázat szerint még kevés a CO2 a vízben. Majdnem sárga mikor a pH mérőm szerint is megfelelő a szint
komolyan mondom a KH-4.5 a ph-m 6.6 a co2-m meg 25 a tesztek szerint, azt kék drop checker.
Ha meg leviszem a ph-t mondjuk 6.20-ra akkor az ominózus KH-PH-CO2 mátrix táblázat szerint már a CO2-nek 85 ppm-nek kell lennie és még a mágnes szelep be se kapcsol. Ha tovább leviszem már bekapcsol de a ph tovább csökken, úgy hogy már van pufferem. NEM értem!!!!:mad::banghead:
Nem offolok itt tovább majd a naplómban! Bocs @tamasgp
 
A Chihiros Doctor-od működik? Elvben az aktív oxigént juttat a vízbe. Erőteljesen növeli az oxigén ellátottságot, ezáltal – némileg - visszaszorítja az algát.
 
... Ezért úgy gondoltam, hogy nem lehet nagy baj, ha szerzek az amano-k mellé egy kis segítséget 5 oto személyében. Irány a hozzám közelebb eső bolt a Thököly-n és már hoztam is haza. 50-60% vízcsere, egy pár óra zacskós úsztatás és aki-víz adagolás, majd mehettek úszkálni.

A baj persze beütött, és nem tudom mire gondoljak.. Az 5 oto-ból már csak 1 maradt meg és ő sem biztos, hogy sokáig húzza, mert nem eszik, csak gubbaszt az üvegen.

Mit ronthattam el? Mi lehet a vízben, ami az amano-kat nem zavarja, de szegény oto-k végét okozta? Szerintetek mit próbáljak mérni és valamivel javítani?


Másik fórumban írta hszilvia az otokról:
Beszoktatni én úgy szoktam őket, mint a garnikat. Levegőztető csővel nagyon lassan adagolom az aki vizét ahhoz a vízhez amiben hoztam őket (csomót kötök a levegőztető csőre így szinte alig csepeg). Mikor kb ugyanannyi van a régi és az új vízből a tárolóban, akkor leszedem a felét és ez így megy még kétszer. Így kb bő egy óra alatt szépen lassan lecserélődik a vízük az aki vizére. Aztán ebben még időznek fél órát és utána ha minden ok, akkor mehetnek az akváriumba.

Én, a magaméit - mivel volt bőven időm - több mint négy órán keresztül szoktattam. Előtte való napon leállítottam a CO2 adagolást, és utána is csak lassan, fokozatosan emeltem vissza az eredeti szintre. Sajnos a 15-ből három így is elpusztult 3-4 nap múlva :( A többiek viszont azóta is - meglehetősen jól - elvannak. Gömbölyödnek és nőnek :)
 
A Chihiros Doctor-od működik? Elvben az aktív oxigént juttat a vízbe. Erőteljesen növeli az oxigén ellátottságot, ezáltal – némileg - visszaszorítja az algát.
Rendeltem hozzá egy új rácsot, mert a régi már nem nagyon pezsgett, az új lényegesen jobb, és talán az algásodást is gátolja, de azért csodát nem tesz. Szerintem eltűntetni nem tudja, de talán kevesebb "terem" az akksiban.
 
Back
Oldal tetejére