• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Úrágya

Luigi13

HAC különdíj

P1280088
by Luigipapa13, on Flickr

Sziasztok!

Fél év próbaidő után kis családommal úgy döntöttünk, hogy belevágunk egy igazi növényes akvárium létrehozásába!
Reméljük elég erős lesz a fejszénk a fához!
A történet ott kezdődött, hogy láttunk egy videót, amiben "füvet nyírtak " egy akváriumban. Innen rövid úton eljutottunk a GA-ba, ahol a további sorsunk megpecsételődött.
Kezdtünk egy 55, majd egy 120 literes "tanmedencével", amiben kitapasztaltuk sok- nekünk tetsző- növény fejlődési ütemét, méretét, igényét... Tudtuk, hogy nem ez lesz a végleges, ezért közben már gyűjtögettük a kellékeket, technikát az igazi-hoz.
Gondos tervezés után, november 28-án elindítottuk az Úrágyát!:)

Az adatok:

100x45x45 opti white akvárium
egyedi bútor
4x39W Quad világítás 6500K
nagynyomású CO2 rendszer házi készítésű reaktorral
Eheim 2073 és 2075-ös szűrő, full Substrat próval+Seachem Purigen
üveg ki és befolyó
Ro szűrő

Tropica táptalaj
Environment aljzat
lávakő
márvány zúzalék

áztatott szőlőtőke

tápozás:

napi 10-10 ml. mikró, makró
heti 50% vízcsere

Növények:

Hm
Hottonia
Rotala r.
Cabomba
Bacopa
Reineckii mini
Ammania bonsai
Parvula mini
Pogostemon h.
Anubias nana
Willow moss
Fissi
Jávai/Christmas moha
Lomariopsis


Állatok:

23 zöld neon
16 Hengeli/Espei razbóra
4 Oto
Sakura garnélák


P1270658
by Luigipapa13, on Flickr
kezdődik a Legózás

P1270672
by Luigipapa13, on Flickr
még üresen a házi agyagedényeink

P1270674
by Luigipapa13, on Flickr
feltöltve

P1270678
by Luigipapa13, on Flickr
ültetés

P1270682
by Luigipapa13, on Flickr
alakulnak a dolgok

P1270768
by Luigipapa13, on Flickr
kb 3 hetesen (az előző akiból áttelepített növényekkel)
 
Utoljára módosított moderátor által:
Nagyon tetszik a hangulata! A dekorhomok is gyönyörű, tiszta! :)

Nagyon nem tudom eldönteni, hogy a jobboldali kilógó fa zavaró, vagy inkább természetes hatást kelt....Természetes, de nekem egyből oda vonzza a szemem, és nem tudok nem oda nézni...(vagy ha ez volt a cél, akkor király! Persze ez csak az én véleményem !!!! ;)
 
Nagyon tetszik a hangulata! A dekorhomok is gyönyörű, tiszta! :)

Nagyon nem tudom eldönteni, hogy a jobboldali kilógó fa zavaró, vagy inkább természetes hatást kelt....Természetes, de nekem egyből oda vonzza a szemem, és nem tudok nem oda nézni...(vagy ha ez volt a cél, akkor király! Persze ez csak az én véleményem !!!! ;)

Köszönöm az elismerést!
Én sem tudtam eldönteni, úgyhogy kicsit átalakítottuk. Talán így jobb lett. Hamarosan csinálok képet is.
 
Köszönöm!
Ezek szerint volt értelme sok-sok éjszakát tölteni a fórum olvasásával, tanulással, infók csipegetésével.
Én most épp még ebben a szakaszban járok, egy 120P-s akvát "álmodok" még éjjel, de nemsoká én is indíthatok. Remélem lesz olyan jó mint a tiéd. :)
 
Persze.
Az Úrágya az egyik kedvenc Tokaj hegyaljai dűlőnk neve. Ott a felszínre kerülő köveket ősidők óta hordják a dűlő szélére, amiből már több méter magas falak rakódtak. Onnan származik az ihlet és az akiban lévő szőlőtőke is.
 
Jó mis dzsungeled ért össze neked,de lassan majd lehetne kaszálni is kicsit,valamilyen formát adva a növényeknek.
Esetleg lehetne egy olyan képet kérni amin látszik hogy miként oldottad meg a szűrő csövezését a bútoron belül illetve amin látszódik az az eszköz amivel átvezetted a csöveket a bútoron;mert nekem tetszetős ez amegoldás lehet koppintom majd. Köszi előre is :)
 
Back
Oldal tetejére