• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Upcycling Wabi

nanoplanter

Főkertész
Hali!

Költözéskor találtam egy ólomüveg kalitkát, amit végül nem vitt el, senki, és pár hónap után gondoltam megpróbálok egy wabi "tálat" összedobni benne.
letöltés.jpg
Világítás egy belülre szerelt ledes fényforrás lesz, 6500k, egyelőre 310lm (elég közel van a plafon, de ha nem elég, a későbbiekben bővíthető).
Táptalajnak Tropica Substrate használnák, amire jönne 1-2 centi Tropica Aquarium Soil.
Szeretnék 3-4 kisebb szögletesebb követ, szürkés színben, konkrétum egyelőre nincs.
Esetleg valami fát/ágat, ami a viszont eléggé korlátozott a szűk bejárat miatt.
Növényzet: java moss, myriophyllum guyana, hemianthus callitrichoides cuba, tropica rotala bonsai.
Napi 2x ro spriccnizés, talaj nedvesites, locsolás pedig egy üzemelő (ga mic/mac) akksi vizéből.

Ötletek, tippek? :)

Köszi!
 
Alakul a dolog!
A tervezett világítás összeszerelés közben elfüstölt, úgyhogy egy ideiglenes megoldással raktam össze.
A köveket valószínüleg kicsit nagyobbra kell majd cserélni, mert ahogy körbeültettem, egyre összementek :)
wabi1.jpg
wabi2.jpg
p.s.: élőben nem tűnik ilyen retkesnek az üveg, csak fényképen :)
 
Alakul a dolog!
A tervezett világítás összeszerelés közben elfüstölt, úgyhogy egy ideiglenes megoldással raktam össze.
A köveket valószínüleg kicsit nagyobbra kell majd cserélni, mert ahogy körbeültettem, egyre összementek :)
View attachment 87095
View attachment 87096
p.s.: élőben nem tűnik ilyen retkesnek az üveg, csak fényképen :)
Szia! Nagyon jo lett a wabi, egyaltalan nem rettenetes, sot.. Nekem kulon tetszik, hogy eleg jo kis eletet leheltel egy mar hasznalaton kivuli targyba.. Gratulalok, ugyes, es szep! 👍
 
Indítás óta 4. nap, látszólag minden rendben, HC Cuba alsó levelei sárgulnak kicsit, de a többi levél/növény egészségesnek tűnik!
Naponta 1-2-3-4 óra szellőztetés, napi 2x RO spriccnizés és aki vízzel locsolt talaj egyelőre.
Sajnos az ólomüveg keret gyors szilózása belülről nem lett 100% enyhén átereszt, ezt kívülről esztétikusan sziló+maszkolószalag+szike szentháromsággal próbáltam orvosolni, holnapi locsolásnál kiderül!
Világítás egyelőre kézi kapcsolású, automatizálása folyamatban :)
wabi_kusa_4day.jpg
 
Most hogy már napi 6 órát szellőzik a rendszer, mik a javaslatok az időpont kiválasztására? A világítás bekapcsolásának elejétől érdemes nyitva tartani, majd onnan zárni, vagy az utolsó 6 óra legyen a nyitott? Vagy esetleg a "nappal" közepén érdemes?
 
Történt egy kis, baleset, a led világítást kicseréltem egy erősebbre, ami jobban is melegedett, ezért elengedett a ragasztás, ráesett pár növényre, és egy kicsit megpörkölt pár levelet. A helyzet nem vészes, a rögzítés fixelve lett (remélem amire hazaérek még a helyén lesz :D ).
Illetve a világítás időzítője is üzemel, még a vezetékelést kell szépíteni.
 
Back
Oldal tetejére